To oni pobili kierowcę autobusu na Ossowskiego

27
Share

Policja ujawniła zdjęcia trzech mężczyzn, którzy pobili kierowcę miejskiego autobusu na pętli Witebska. Sąd aresztował ich dzisiaj na dwa miesiące.

 

O dramatycznych wydarzeniach na tymczasowej pętli „Witebska” przy ul. Ossowskiego pisaliśmy na targowek.info tutaj.

Przypomnijmy, że w niedzielę rano obok miejskiego autobusu linii 517 „bawiło się” kilku mężczyzn, którzy pili alkohol i hałasowali. Kierowca autobusu zwrócił im uwagę – na co mężczyni odpowiedzieli agresją. Napastnicy wyciągnęli kierowcę z autobusu i zaczęli okładać go pałkami i kijami bejsbolowymi. Niedługo potem uciekli – ale w ciągu godziny funkcjonariusze zatrzymali trzech z nich.

Dziś policja poinformowała, że 17-letni Sebastian W., 22-letni Paweł W. oraz 35-letni Dawid W. usłyszeli zarzuty pobicia kierowcy autobusu z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policja podaje, że to wszyscy uczestnicy tego zajścia, choć wcześniej były informacje, że atakujących było aż pięciu. Jak dziś informuje policja, wg ustaleń funkcjonariuszy do stojącego na Ossowskiego autobusu linii 517 wszedł młody mężczyzna, który podszedł do kierowcy i zaczął go bić. Chwilę później dołączyli do niego dwaj pozostali napastnicy. Jeden z nich zadawał kierowcy ciosy pałką bejsbolową. Wyciągnąwszy kierowcę z autobusu, dalej bili go i kopali po całym ciele.

Kierowca z obrażeniami głowy i ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala – ale na szczęście obrażenia nie okazały się poważne.

17-letni Sebastian W., 22-letni Paweł W. oraz 35-letni Dawid W. zostali początkowo przewiezieni na komisariat przy ul. Chodeckiej, gdzie po zbadaniu alkomatem okazało się, że mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dochodzeniowcy z Targówka zebrali materiał dowodowy i przedstawili trzem mężczyznom zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zastosował wobec nich 2-miesięczny areszt.

A oto trzej sprawcy brutalnego napadu na kierowcę autobusu 517 na zdjęciach Policji. Niestety, polskie prawo nie pozwala ujawnić ich twarzy:

17-letni Sebastian W.

22-letni Paweł W.

35-letni Dawid W.

 

wszystkie zdjęcia: Policja

 

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx