Tramwaje wracają na Bródno. A jedynka znowu zmienia trasę

26
Share

Po wakacyjnym chaosie sytuacja na torach tramwajowych zaczyna wracać do normy. Nieoczekiwanie na Targówku Mieszkaniowym pojawi się nowy autobus.

 

Od niedzieli 20 sierpnia Tramwaje Warszawskie przywracają ruch na zamkniętych w czasie wakacji odcinkach ul. Targowej i Alej Jerozolimskich. To oznacza, że większość linii tramwajowych, do tej pory zawieszonych lub w objazdach, pojawi się ponownie na dobrze znanych nam trasach. Ale nie wszystkie – gdyż z drugiej strony rozkręca się remont rozjazdów na rondzie Starzyńskiego.

W związku z tym, od niedzieli 20 sierpnia rano zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na Bródnie i Targówku:

linia 1
skierowana będzie na nową trasę zmienioną:
(ŻERAŃ WSCHODNI – kursy wariantowe) ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Okopowa – Towarowa – pl. Zawiszy – Grójecka – pl. Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA

linia 3
przywrócona trasa podstawowa: ANNOPOL – Bródno – GOCŁAWEK

linia 4
przywrócona trasa podstawowa: WYŚCIGI – Bródno- ŻERAŃ WSCHODNI

linia 18
zostaje wycofana z prawobrzeżnej Warszawy

linia 25
przywrócona trasa podstawowa: ANNOPOL – Bródno – BANACHA

linia 28
kursowanie linii zostaje całkowicie zawieszone

Od niedzieli będzie też jeździł autobus zastępczy, który połączy Targówek i rondo Żaba z rondem Starzyńskiego oraz rondem Babka/Radosława:

linia Z11
nowa autobusowa linia zastępcza na trasie: TARGÓWEK – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – RONDO „RADOSŁAWA”

Z powodu zamieszania z tramwajami już od kilkunastu dni przyspieszone autobusy z Bródna są mniej przyspieszone – linie autobusowe 500 oraz 409 zatrzymują się na żądanie na czterech dodatkowych przystankach:
NAMYSŁOWSKA 01 i 02
WYBRZEŻE HELSKIE 01 i 02
PARK TRAUGUTTA 01 i 02
MOST GDAŃSKI 55 i 56

Podobnie zwykły autobus 227 także staje na żądanie na przystanku MOST GDAŃSKI 55 i 56.

Te ostatnie zmiany wprowadzono tymczasowo – lecz do kiedy, na razie ZTM nie ujawnia.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx