Remont ruchliwej wylotówki. Ale chodników dalej nie będzie | targowek.info

Remont ruchliwej wylotówki. Ale chodników dalej nie będzie

W najbliższy weekend drogowcy planują frezowanie ul. Janowieckiej i kawałka Swojskiej. To dobrze. Choć mogłoby być lepiej.

 

O nadchodzącym remoncie ciągu ulic Swojska – Janowiecka informowaliśmy już w czerwcu. To bardzo ruchliwa droga, którą codziennie przemierzają tysiące samochodów rano jadących z Ząbek do centrum Warszawy, a po południu z powrotem. W 2015 roku nazwaliśmy Janowiecką „najgorszą wylotówką z Warszawy” i po dwóch latach wreszcie ma to się zmienić.

Początkowo ustawione przy drodze znaki informowały, że remont tych ulic zacznie się już 1 września, ale ostatecznie termin został przesunięty o tydzień. Teraz Zarząd Dróg Miejskich podaje, że prace rozpoczną się w piątek 8 września o godz. 22.00 i zakończą w poniedziałek 11 września o godz. 4.00. W tym czasie nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta z Zabkami. Asfalt będzie też położony na odcinku ul. Swojskiej, gdzie obecnie znajduje się trylinka.

Na zlecenie ZDM dodatkowe ekspertyzy przeprowadził Instytut Badawczy Dróg i Mostów, który zbadał w jakiej kondycji jest obecnie nawierzchnia i podbudowa ulicy (podpowiadamy: fatalnej), a także zaproponował technologię jej naprawy i wzmocnienia. Dzięki temu, jak zapewniają drogowcy, wyremontowana Janowiecka będzie o kilka lat dłużej służyć mieszkańcom.

Niestety – wyłącznie tym zmotoryzowanym. Piesi mieszkańcy dalej będą na tej pozbawionej chodników ulicy ryzykować życie. Weekendowy remont nie obejmuje bowiem budowy nowego chodnika. W ramach robót niweleta drogi zostanie podniesiona i wyprofilowana, zaś pobocza zostaną uzupełnione kruszywem. Aż i tylko tyle.

Uwaga, w związku z pracami przez cały weekend zamknięty dla ruchu będzie ciąg ulic Swojska – Janowiecka, na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie z ul. Jesiotrową. Objazd wyłączonych z ruchu ulic zaplanowano ulicami: Księcia Ziemowita – gen. T. Rozwadowskiego – Radzymińska – Łodygowa.

Frezowanie utrudni też dotarcie do zalewu Bardowskiego – przez dwa dni nie da się tam dojechać ani samochodem, ani autobusem 170. Trochę szkoda, bo w weekend zapowiadana jest poprawa pogody i piękne słońce.

 

na zdjęciach: ulica Janowiecka – najgorsza wylotówka z Warszawy / fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Remont ruchliwej wylotówki. Ale chodników dalej nie będzie

 • 7 września 2017 o godz. 07:43

  Remontują, ponieważ niebawem ma zostać oddany do użytku fragment Trasy Świętokrzyskiej i te ulice są jej naturalnym przedłużeniem w kierunku Ząbek.

 • 7 września 2017 o godz. 08:38

  Tym bardziej przyda się chodnik i ścieżka rowerowa. Oczywiście, to się robi dłużej niż taki weekendowy remont, ale warto byłoby już to zaplanować i poinformować o tym. Wtedy można wychwycić błędy i poprawić projekt.

 • 7 września 2017 o godz. 09:31

  Mieszkańcy Ząbek będą mieli ciekawie przez kilkanaście miesięcy – remont Żołnierskiej, remont Łodygowej, ciągle zapchana Chełmżyńska i wąska Swojska która przejmie większość ruchu z remontowanych ulic :)

 • 10 września 2017 o godz. 18:51

  CO NA POLU PGR ROBIA? POSTAWILI SCENE I KRZYZ. KTOS COS WIE??

 • 11 września 2017 o godz. 08:44

  Nic dziwnego. Na ul. Motyckiej były chodniki to je w czasie remontu zlikwidowali. Teraz jest ram pseudo deptak funkcjonujący jako nielegalny parking.

 • 13 września 2017 o godz. 08:01

  a chodnika jak nie było tak niema nie mówiąc już o latarniach !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.