Skrzyżowanie do naprawy [LIST]

23
Share

Na skrzyżowaniu ulic Wysockiego, Odrowąża i Matki Teresy niemal cały czas tworzą się korki. Nasz czytelnik wylicza jego bolączki – i postuluje zmiany.

 

Pan Jacek napisał do nas na temat skrzyżowania ulic Wysockiego, Odrowąża i Matki Teresy (Budowlanej). Takich skomplikowanych skrzyżowań jest na Bródnie niestety co najmniej kilka – ale może drogowcom uda się naprawić choćby to? Oddajemy głos czytelnikowi:

„Proszę o pomoc w wyregulowaniu zielonych świateł dla skręcających w lewo z Wysockiego w Matki Teresy.  Obecnie – już od dwóch lat, od kiedy to priorytet na skrzyżowaniu mają tramwaje – nie tylko w tygodniu, nie tylko poza godzinami szczytu, ale nawet w niedziele (sic!) tworzy się zator złożony z kilkunastu samochodów skręcających w lewo, blokując lewy pas dla jadących prosto w ul. Odrowąża. Zielone światło dla skręcających w lewo zapala się bardzo rzadko i na krótko, i często zaledwie co kilka cykli dla jadących prosto w obydwie strony. Z kolei światło zielone dla jadących prosto świeci się często zbyt długo: kiedy nie ma żadnych samochodów w zasięgu wzroku. Mało tego, w tygodniu w godzinach szczytu światło zielone dla jadących z przeciwnej strony – od Odrowąża w ul. Wysockiego w kierunku Trasy Toruńskiej – zapala się często tylko na kilka sekund, gdyż tramwaj ma ZAWSZE pierwszeństwo.

Druga sprawa: na tym samym skrzyżowaniu dwa lata temu zlikwidowano możliwość zawracania dla osób wyjeżdżających z Palestyńskiej. Jest to olbrzymie utrudnienie dla wszystkich wożących swoje dzieci do bródnowskich szkół i przedszkól, oraz dla osób jadących do Trasy Toruńskiej. Proszę o pomoc w stworzeniu na ul. Wysockiego zawrotki z wydzielonym pasem do zawracania, która umożliwi jazdę w kierunku Trasy Toruńskiej ponad tysiącu mieszkańców ul. Palestyńskiej i Oliwskiej.”

 

Skrzyżowanie ul. Wysockiego (na górze), Matki Teresy (z prawej) i Odrowąża (na dole) / fot. Google Earth

 

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx