Awaryjne frezowanie Zabranieckiej. Ale część dziur i tak zostanie | targowek.info

Awaryjne frezowanie Zabranieckiej. Ale część dziur i tak zostanie

Czekając na otwarcie Trasy Świętokrzyskiej nieoczekiwanie doczekaliśmy się weekendowego remontu kawałka prowadzącej do niej ulicy.

 

Weekendowe frezowanie ulicy Zabranieckiej – na odcinku od ul. Księżnej Anny do przejazdu kolejowego – zacznie się dzisiaj, w piątek 6.10 o godz. 22:00 i potrwa do poniedziałku 9.10 do godz. 04:00.

Roboty nie były wcześniej planowane i – jak informuje ZDM – „są wynikiem awarii”. Awaria nie jest jednak taka nagła: Zabraniecka, jak większość ulic Targówka Fabrycznego, od wielu lat ma koszmarnie dziurawą nawierzchnię. Jej aktualny stan – liczne wykruszenia i nierówności – dodatkowo pogorszył się po ostatnich opadach deszczu. Dlatego aby poprawić bezpieczeństwo ruchu, który na pewno wzrośnie po otwarciu Trasy Świętokrzyskiej, stołeczni drogowcy zdecydowali o przeprowadzeniu prac.

 

 

W związku z pracami remontowany odcinek między torami kolejowymi a ul. św. Anny będzie wyłączony z ruchu. Objazd poprowadzono ulicami Księżnej Anny, Rzeczną i Księcia Ziemowita. Droga na remontowanym odcinku zyska nową, równą nawierzchnię i nowe oznakowanie poziome.

To już trzeci kawałek Zabranieckiej, który w ostatnich miesiącach zyskuje nowy asfalt – do tej pory zbudowane od nowa zostało skrzyżowanie ulicy z Trasą Świętokrzyską, a także wymieniono nawierzchnię między trasą a skrzyżowaniem Zabranieckiej z Naczelnikowską i Ziemowita.

Niestety, do pełni „szczęścia” brakuje jeszcze remontu fragmentu tej ulicy między trasą a torami kolejowymi – tam dalej będziemy jeździć drogą pełną dziur i kolein.

A co się dzieje z samą Trasą Świętokrzyską? Budowa jest już całkowicie zakończona, lecz drogowcom nie udało się jej otworzyć w zapowiadanym terminie, czyli we wrześniu 2017 r. Spowodowane to jest bałaganem w dokumentach, przez który opóźniło się wydanie pozwolenia na użytkowanie ulicy. Jednak nie ma wątpliwości, że otwarcie trasy, która pod torami kolejowymi połączy Targówek Fabryczny z Pragą, jest tuż tuż. Kto wie, może uda się je nawet zgrać z otwarciem wyfrezowanego nowego kawałka Zabranieckiej?

 

 

wszystkie zdjęcia: ulica Zabraniecka przed frezowaniem / fot. ZDM

10 komentarzy na temat “Awaryjne frezowanie Zabranieckiej. Ale część dziur i tak zostanie

 • 6 października 2017 o godz. 07:41

  Odcinek od przejazdu do Trasy będzie wykonany w następny weekend.Podziękownia dla pań radnych Iwony Wujastyk i Katarzyny Górskiej Manczenko,które wsparły mieszkańców Targówka Fabrycznego w rozwiązaniu tego problemu.

 • 6 października 2017 o godz. 08:47

  Pani Górska Manczenko to anioł nie Radny! Oby więcej takich osób. Oby jak najszybciej została Burmistrzem Targówka!

 • 6 października 2017 o godz. 10:48

  A co mnie fabryczny..
  mnie interesuje co sie dzieje na Targówku , a przypomne.

  Jedna ulica . Św. Wincentego a osiedli:
  – Kołowa
  -Borzymowska
  – w miejscu Kanwy
  – w miejscu Ele (Kondratowicza)
  -pole PGR (getto)
  – Głęboecka przy Kerfurze
  o jakimś zapomniałem?

 • 6 października 2017 o godz. 11:12

  Czy redakcja wie, kiedy Trasa Świętokrzyska będzie szła przez Targówek/Rondo Żaba a szczególnie w okolicach ulicy Świdnickiej?

 • 6 października 2017 o godz. 14:18

  Do Pawła .Nie Trasa Świętokrzyska tylko Obwodnica Śródmiejska.W listopadzie planowane są konsultacje na temat obwodnicy na Targówku i terminów realizacji.

 • 6 października 2017 o godz. 16:29

  Aha, czyli za 5 lat powstanie mapka a za 15 zaczną coś kopać.

  Dzięki

 • 6 października 2017 o godz. 18:52

  Optymista ;)

 • 7 października 2017 o godz. 09:29

  Bardzo ładnie zmieniła się Łojewska. Sa nowe latarnie. Ciemne dotad chodniki bardzo dobrze oświetlone po obu stronach jezdni, a i przejścia dla pieszych doświetlone. Tak samo na Krasnobrodzkiej.

 • 8 października 2017 o godz. 10:41

  @Pawle. Trasa Świętokrzyska ma docelowo kończyć się na rondzie pomiędzy Ząbkami a Zielonką. Niestety biorąc pod uwagę tempo inwestycji drogowych po naszej stronie Wisły, i w ogóle brak zainteresowania władz Warszawy prawobrzeżną częścią miasta, możemy na to poczekać nawet i kilkadziesiąt lat. A jest to inwestycja potrzebna na teraz. Tak jak Obwodnica Śródmiejska Pragi, i tunel Nowojagiellońskiej, które choć odrobinę rozładowały by nasz centralny Węzeł Gordyjski, którym jest skrzyżowanie przed Wileńskim.

 • 12 października 2017 o godz. 21:56

  No i kicha. Nadal stoi. Trzeba w nocy podjechać wywalić barierki i ludzie zaczną sami jeździć. Skoro jest gotowa to na pewno nie będzie na niej niebezpieczniej niż na tych dziurach na Zabranieckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU