Awaryjne frezowanie Zabranieckiej. Ale część dziur i tak zostanie | targowek.info

Awaryjne frezowanie Zabranieckiej. Ale część dziur i tak zostanie

Czekając na otwarcie Trasy Świętokrzyskiej nieoczekiwanie doczekaliśmy się weekendowego remontu kawałka prowadzącej do niej ulicy.

 

Weekendowe frezowanie ulicy Zabranieckiej – na odcinku od ul. Księżnej Anny do przejazdu kolejowego – zacznie się dzisiaj, w piątek 6.10 o godz. 22:00 i potrwa do poniedziałku 9.10 do godz. 04:00.

Roboty nie były wcześniej planowane i – jak informuje ZDM – „są wynikiem awarii”. Awaria nie jest jednak taka nagła: Zabraniecka, jak większość ulic Targówka Fabrycznego, od wielu lat ma koszmarnie dziurawą nawierzchnię. Jej aktualny stan – liczne wykruszenia i nierówności – dodatkowo pogorszył się po ostatnich opadach deszczu. Dlatego aby poprawić bezpieczeństwo ruchu, który na pewno wzrośnie po otwarciu Trasy Świętokrzyskiej, stołeczni drogowcy zdecydowali o przeprowadzeniu prac.

 

 

W związku z pracami remontowany odcinek między torami kolejowymi a ul. św. Anny będzie wyłączony z ruchu. Objazd poprowadzono ulicami Księżnej Anny, Rzeczną i Księcia Ziemowita. Droga na remontowanym odcinku zyska nową, równą nawierzchnię i nowe oznakowanie poziome.

To już trzeci kawałek Zabranieckiej, który w ostatnich miesiącach zyskuje nowy asfalt – do tej pory zbudowane od nowa zostało skrzyżowanie ulicy z Trasą Świętokrzyską, a także wymieniono nawierzchnię między trasą a skrzyżowaniem Zabranieckiej z Naczelnikowską i Ziemowita.

Niestety, do pełni „szczęścia” brakuje jeszcze remontu fragmentu tej ulicy między trasą a torami kolejowymi – tam dalej będziemy jeździć drogą pełną dziur i kolein.

A co się dzieje z samą Trasą Świętokrzyską? Budowa jest już całkowicie zakończona, lecz drogowcom nie udało się jej otworzyć w zapowiadanym terminie, czyli we wrześniu 2017 r. Spowodowane to jest bałaganem w dokumentach, przez który opóźniło się wydanie pozwolenia na użytkowanie ulicy. Jednak nie ma wątpliwości, że otwarcie trasy, która pod torami kolejowymi połączy Targówek Fabryczny z Pragą, jest tuż tuż. Kto wie, może uda się je nawet zgrać z otwarciem wyfrezowanego nowego kawałka Zabranieckiej?

 

 

wszystkie zdjęcia: ulica Zabraniecka przed frezowaniem / fot. ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Awaryjne frezowanie Zabranieckiej. Ale część dziur i tak zostanie

 • 6 października 2017 o godz. 07:41

  Odcinek od przejazdu do Trasy będzie wykonany w następny weekend.Podziękownia dla pań radnych Iwony Wujastyk i Katarzyny Górskiej Manczenko,które wsparły mieszkańców Targówka Fabrycznego w rozwiązaniu tego problemu.

 • 6 października 2017 o godz. 08:47

  Pani Górska Manczenko to anioł nie Radny! Oby więcej takich osób. Oby jak najszybciej została Burmistrzem Targówka!

 • 6 października 2017 o godz. 10:48

  A co mnie fabryczny..
  mnie interesuje co sie dzieje na Targówku , a przypomne.

  Jedna ulica . Św. Wincentego a osiedli:
  – Kołowa
  -Borzymowska
  – w miejscu Kanwy
  – w miejscu Ele (Kondratowicza)
  -pole PGR (getto)
  – Głęboecka przy Kerfurze
  o jakimś zapomniałem?

 • 6 października 2017 o godz. 11:12

  Czy redakcja wie, kiedy Trasa Świętokrzyska będzie szła przez Targówek/Rondo Żaba a szczególnie w okolicach ulicy Świdnickiej?

 • 6 października 2017 o godz. 14:18

  Do Pawła .Nie Trasa Świętokrzyska tylko Obwodnica Śródmiejska.W listopadzie planowane są konsultacje na temat obwodnicy na Targówku i terminów realizacji.

 • 6 października 2017 o godz. 16:29

  Aha, czyli za 5 lat powstanie mapka a za 15 zaczną coś kopać.

  Dzięki

 • 6 października 2017 o godz. 18:52

  Optymista ;)

 • 7 października 2017 o godz. 09:29

  Bardzo ładnie zmieniła się Łojewska. Sa nowe latarnie. Ciemne dotad chodniki bardzo dobrze oświetlone po obu stronach jezdni, a i przejścia dla pieszych doświetlone. Tak samo na Krasnobrodzkiej.

 • 8 października 2017 o godz. 10:41

  @Pawle. Trasa Świętokrzyska ma docelowo kończyć się na rondzie pomiędzy Ząbkami a Zielonką. Niestety biorąc pod uwagę tempo inwestycji drogowych po naszej stronie Wisły, i w ogóle brak zainteresowania władz Warszawy prawobrzeżną częścią miasta, możemy na to poczekać nawet i kilkadziesiąt lat. A jest to inwestycja potrzebna na teraz. Tak jak Obwodnica Śródmiejska Pragi, i tunel Nowojagiellońskiej, które choć odrobinę rozładowały by nasz centralny Węzeł Gordyjski, którym jest skrzyżowanie przed Wileńskim.

 • 12 października 2017 o godz. 21:56

  No i kicha. Nadal stoi. Trzeba w nocy podjechać wywalić barierki i ludzie zaczną sami jeździć. Skoro jest gotowa to na pewno nie będzie na niej niebezpieczniej niż na tych dziurach na Zabranieckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.