Chodził z młotkiem i wybijał szyby w samochodach

18
Share

20-latek z młotkiem uszkodził 7 aut na Targówku i Pradze.

 

Dlaczego 20-letni Kamil K. zaczął nagle atakować zaparkowane samochody – tego nie wiemy. Dość, że w pierwszych dniach października zaopatrzył się w młotek i zaczął nim po kolei wybijać szyby w pojazdach zaparkowanych w targówkowskiej części ulicy Radzymińskiej.

Przechodnie i świadkowie, którzy go widzieli, prosili żeby przestał – i równocześnie wezwali na pomoc policję. Prośby nie poskutkowały, interwencja funkcjonariuszy z Targówka już tak. Do chwili zatrzymania Kamil K. zdążył jednak uszkodzić na Radzymińskiej aż pięć samochodów.

To jednak nie koniec tej historii. Młody mężczyzna trafił na komisariat, a mundurowi – nie chcąc dopuścić do kolejnych zdarzeń z udziałem zatrzymanego – zawnioskowali o aresztowanie Kamila K. Jednak zgodnie z decyzją prokuratora wkrótce został on zwolniony.

W efekcie, niespełna 4 godziny po opuszczeniu prokuratury, Kamil K…. uszkodził kolejne dwa auta, tym razem na ul. Namysłowskiej na Pradze.

To było już za wiele nawet jak dla prokuratora. Mężczyzna został ponownie zatrzymany i tym razem Sąd na wniosek Prokuratury zastosował w stosunku do nienawidzącego samochodów 20-latka dwumiesięczny areszt.

Policja oszacowała łączne straty w uszkodzonych samochodach na blisko 15 tysięcy złotych. Kamil K. przyznał się do winy, teraz teoretycznie grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

zdjęcie archiwalne / fot. Policja

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx