Czwarty (i ostatni) odcinek Zabranieckiej idzie do remontu | targowek.info

Czwarty (i ostatni) odcinek Zabranieckiej idzie do remontu

Po niej czas na otwarcie Trasy Świętokrzyskiej. A zaraz potem remont Łodygowej.

 

Na Bródnie i Targówku Mieszkaniowym mamy kompletny drogowy zastój (przykłady np. tu, tu i tu), za to sporo się dzieje w innych częściach naszej dzielnicy.

Przed nami kolejny weekend prac na ul. Zabranieckiej. W zeszłym tygodniu drogowcy wyrównali odcinek między torami kolejowymi a ul. św. Anny. W nadchodzący weekend wyremontowany zostanie ostatni odcinek na którym zostały jeszcze dziury i doły –  od przejazdu kolejowego do Trasy Świętokrzyskiej. To kontynuacja naszych prac z ostatniego weekendu. Roboty nie były wcześniej planowane i są wynikiem awarii.

Prace rozpoczną się w piątek 13.10  o godz. 22.00 a zakończą w poniedziałek 16.10 o godz. 04.00. Frezowanie obejmie fragment ulicy od przejazdu kolejowego do granicy budowy Trasy Świętokrzyskiej (w rejonie Zabranieckiej 33). W związku z pracami remontowany odcinek będzie wyłączony z ruchu. Wyłączoną drogę będzie można objechać ulicami: Księcia Ziemowita – Rzeczna – Księżnej Anny.

Po tym frezowaniu wreszcie cała Zabraniecka zyska nową, równą nawierzchnię i nowe oznakowanie poziome. Bardzo się ona przyda, gdyż wkrótce pojedzie z nią mnóstwo samochodów z Ząbek, które będą tędy objeżdżały ulicę Łodygową, której generalny remont rozpocznie się lada chwila. Na razie od dwóch dni robotnicy na Łodygowej ustawiają barierki i organizują plac budowy na poboczach ulicy.

Jednak zanim Łodygowa zostanie zamknięta, drogowcy powinni wcześniej otworzyć opóźnioną już o miesiąc Trasę Świętokrzyską – bo właśnie nią (przez Janowiecką, Swojską i Zabraniecką) musi być skierowana największa część objazdów dla samochodów.

Kiedy w końcu nastąpi otwarcie Trasy i zamknięcie Łodygowej – wciąż jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Możemy się jednak spodziewać, że stanie się to jeszcze w październiku, a najpóźniej na początku listopada.

 

Widać pierwsze przygotowania do remontu Łodygowej! Na razie tylko na poboczach. Oficjalnej daty rozpoczęcia pełnych robó…

Opublikowany przez Targówek – moja dzielnica na 12 października 2017

 

zdjęcie na górze: dziurawa Zabraniecka / fot. ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Czwarty (i ostatni) odcinek Zabranieckiej idzie do remontu

 • 13 października 2017 o godz. 11:33

  Jeszcze raz wielkie podziękowania dla pań radnych i ZDM.

  podzi

 • 13 października 2017 o godz. 11:37

  ja sie gubie w tej trasie. gdzie remontują, co ta trasa nam da tak naprawde?

  przeciez szybciej skrecic na Rondzie za Obi w prawo i zaraz wschodni. Dla kogo ta trasa? Dla 10 mieszkańców TGK Fabrycznego?

 • 13 października 2017 o godz. 13:53

  a ul. Ziemowita to zrobią? Dziura na dziurze

 • 13 października 2017 o godz. 20:24

  Łodygowa przecież ma być cały czas przejezdna. Coś się zmieniło w tej kwestii w ostatnim czasie?

 • 16 października 2017 o godz. 16:32

  Łodygową powinni usunać a tam zrobić parking dla przyjezdnych z marek, ząbek i innych wiosek

 • 31 października 2017 o godz. 20:34

  Super, dziekujemy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.