Rada Warszawy wbrew Radzie Targówka: na polu PGR będą „wiejskie” ulice

58
Share

Miedza, Niwa i Płosa – tak oficjalnie będą się nazywały ulice między nowymi blokami na Targówku.

 

Na dawnym polu PGR na styku Targówka, Bródna i Zacisza powstają dwa duże osiedla mieszkaniowe – Nowy Targówek oraz Osiedle Amsterdam – w związku z tym powstaną też zupełnie nowe ulice.

Jak już pisaliśmy na targowek.info, zajmujący się nazwami ulic urzędnicy uznali, że trzy nowe ulice powinny się kojarzyć z historycznym folwarkiem Bródno i zaproponowali dla nich nazwy Miedza, Niwa i Płosa. Co one znaczą, wyjaśniamy na końcu artykułu. Gdzie zostaną one zbudowane, pokazuje poniższa mapka:

 

„Wiejskie” propozycje nie spodobały się jednak radnym Targówka, którzy w czerwcu zagłosowali przeciwko takiej propozycji. Lecz ostateczna decyzja o nazwaniu nowych ulic zawsze należy od Rady Warszawy – i już w czerwcu powątpiewaliśmy, czy stołeczni radni posłuchają opinii Targówka. Nasze wątpliwości były słuszne.

Na październikowej sesji radni całej Warszawy kolejny raz pokazali, gdzie mają opinie radnych z naszej dzielnicy. Wbrew przedstawicielom Targówka nazwy Miedza, Niwa i Płosa zostały oficjalnie przegłosowane i będą obowiązujące – gdy tylko same ulice zostaną zbudowane.

Na koniec informacja dla mieszczuchów, co znaczą nowe nazwy (za słownikiem PWN):
* miedza «wąski pas niezaoranej ziemi, rozgraniczający pola uprawne»,
* niwa «ziemia uprawna»,
* płosa «pas ziemi mający 12 zagonów, część niwy».

 

zdjęcie na górze: zabudowywane pole PGR / fot. archiwum targowek.info

58
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx