Ratusz wstrzymuje budowę Nowotrockiej | targowek.info

Ratusz wstrzymuje budowę Nowotrockiej

Jesteśmy całkowicie niezaskoczeni :-(

 

Ulica Nowotrocka planowana jest od jakichś 40 lat, a obietnica jej budowy jest żelaznym punktem kolejnych kampanii wyborczych rządzącej w Warszawie Platformy Obywatelskiej. Oraz standardową obiecanką-pocieszanką po cięciu innych inwestycji drogowych na Targówku.

Dlaczego ta ulica jest taka ważna? Ma łączyć ul. św. Wincentego z Radzymińską i odciążać ciąg Gilarska-Samarytanka-Jórskiego (gdzie mieszkańcy już skarżą się, że od nadmiernego ruchu pękają domy) oraz ulicę Trocką i „obwodnicę Targówka” (obecnie obie całkowicie rozkopane z powodu budowy metra).

Nowotrocka bardzo potrzebna byłaby już teraz, żeby odciążyć objazdy wokół budowy metra, ale absolutnie niezbędna stanie się po uruchomieniu podziemnej kolejki – gdy na Targówek do metra będą przyjeżdżały (samochodami i autobusami) tysiące mieszkańcow Marek, Ząbek, Białołęki…

Oczywiście przy każdej okazji (od kilkunastu lat) urzędnicy i radni związani z PO obiecują, że budowa Nowotrockiej jest już tuż tuż. Po raz ostatni zrobili to raptem kilka miesięcy temu, wiosną 2017 roku, gdy budowa tej ulicy stała się elementem „pocieszenia” po zabraniu nam przez miasto pieniędzy na budowę jeszcze ważniejszej arterii – Trasy Krasińskiego.

Ale jesienią 2017 roku to już jest oczywiście nieaktualne. Wczorajsza „Gazeta Stołeczna” cytuje wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego:
– Nowotrocka nie będzie oddana w momencie otwarcia metra na Targówku – powiedział Michał Olszewski, a jego słowa potwierdził Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza: w wieloletniej prognozie finansowej miasta na Nowotrocką radni zarezerwowali tylko 1,4 mln zł i to tylko na prace przygotowawcze.

Oczywiście obrotem sprawy są „zaskoczone” władze Targówka:
Mieliśmy zapewnienia, że początkowo powstanie przynajmniej fragment Nowotrockiej od św. Wincentego do ul. Łokietka i przedłużonej Pratulińskiej – powiedział „Gazecie Stołecznej” bumistrz Stanisław Antonik.

Reasumując: nic się nie zmieniło – Nowotrockiej jak nie było, tak nie będzie, a pewnie kolejne obietnice jej budowy usłyszymy od kandydatów PO już za rok podczas wyborów samorządowych w 2018 roku. Może przy okazji obiecają też wtedy odbudowanie rozkopanej ulicy Ossowskiego, która zgodnie z zeszłorocznymi „obietnicami” miała być oddana do użytku do 30 września 2017…

***

Na koniec mapka przedstawiająca prognozowany ruch samochodowy na godzinę, jaki będzie po wybudowaniu ulicy Nowotrockiej. Na czerwono zaznaczono o ile ruch aut wzrośnie, na zielono – o ile zmaleje.

 

materiały Transeko dla ZTM

 

Ten gruby czerwony pas to właśnie przyszła Nowotrocka. Ale skoro jej nie będzie, te wszystkie samochody bedą się przeciskały przez uliczki Zacisza i Targówka Mieszkaniowego.

 

 

zdjęcie na górze: to nie jest Nowotrocka / fot. ZMID

PRZECZYTAJ TEŻ:

58 komentarzy na temat “Ratusz wstrzymuje budowę Nowotrockiej

 • 11 października 2017 o godz. 07:18

  Obstawiamy czy koalicja PO i SM Bródno utrzyma się do końca roku? Już zaczynają się zapewne rozmowy co dostanę za zmianę krzesełka. A statek PO nabiera wody szybciej niż się wydawało. Brak mostu, brak ulicy, brak dojazdów do ZUSOKU. Mówią że październik miesiącem oszczędzania.

 • 11 października 2017 o godz. 08:24

  Nic sie nie zmieni. Dlaczego? bo ludzie to idioci. A gartka tych ktorzy nimi nie sa maja skleroze. Co sie dzieje od lat widac, kto rządzi od lat widać. Takie decyzje mnie ani grzeją ani ziembia – do pracy jeżdżę na 10 i nigdy nie mam problemu z tlokiem czy korkami. Ale inni jak są tacy madrzy i tak wybierają to mają

 • 11 października 2017 o godz. 08:40

  To byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było tak żałosne.

 • 11 października 2017 o godz. 08:44

  CZAS NA ZMIANY W NASZYM RATUSZU ALE I PREZYDENT WARSZAWY BY SIĘ TEŻ PRZYDAŁ TAKI CO TO BARDZIEJ ZADBA O NASZĄ STRONĘ WARSZAWY

 • 11 października 2017 o godz. 08:52

  PO to oszuści!!!

 • 11 października 2017 o godz. 09:01

  Zadajcie sobie pytanie: na kogo głosowała(e)m w ostatnich wyborach? Jeśli na PO to widocznie tego właśnie chcę :)

 • 11 października 2017 o godz. 09:11

  Jak widać po Targówku my i nasi sąsiedzi głosowali na PIS, PO i na SM Bródno :), więc teoretycznie nie jest źle tylko czy tego oczekiwali od ich działania ?

 • 11 października 2017 o godz. 09:17

  Ale 90 milionów na kładkę rowerową nad Wisła się znalazło. Jeszcze pól roku temu w zaprzyjaźnionych z ratuszem mediach było radosne wzmożenie w oczekiwaniu na wielki sukces jakim będzie otwarcie dwu kładek rowerowych pod mostem Łazienkowskim. I stało się to, co było dla każdego trzeźwego obserwatora oczywiste. W pogodne letnie dni, kładka północna, łącząca ścieżkę rekreacyjną z bulwarami na lewym brzegu cieszy się umiarkowanym, nieprzesadnym powodzeniem. Kładka południowa w założeniu służąca komunikacji między brzegami i odciążeniu mostu od ruchu samochodowego pozostaje niemal bezludna nawet przy najlepszej pogodzie. Przy gorszej, nawet letniej pogodzie użytkowników prawie nie ma. Oczywiście w miesiącach zimniejszych obie kładki będą użytkowane przez kilkunastu rowerzystów dziennie lub wcale.

 • 11 października 2017 o godz. 09:40

  Szczury z PO w wyborach samorzadowych wystartuja pod szyldem lokalnego komitetu, bo samo PO jest skończone.
  Należy blokować Trocką dla ciężarówek z budowy metra, zrobi się afera a bufetowa od razu znajdzie kasę na Nowotrocką.

 • 11 października 2017 o godz. 09:48

  Podtekst artykułu – wszystkiemu winne PO. Rozwiązanie w obecnej sytuacji? PIS na białym koniu, a może na zółtym walcu?

  Tak, tak PIS, które przycięło drastycznie programy drogowe w skali kraju, pochyli się nad Nowotrocką. Chociaż… Może akurat Nowotrocka im się przyda, żeby oddziały jakiegoś współczesnego zomo mogły gładko rozjechać resztki demokracji. To całkiem prawdopodobne. Zagłada przyjdzie od wschodu, to wschodnie powiaty są zapleczem tego niszczycielskiego towarzystwa. Będziecie mieli od PIS szerokie arterie jak w Korei Północnej. Szerokie i puste. Puste, bo prędzej czy poźniej doprowadzą do krachu ekonomicznego. Szerokie, bo prędzej czy później zapędzą was do pochodów ku czci.

  Nowotrocka nie powstała. Ale sugerowanie, że za PO nie powstało w infrastrukturze nic – w skali miasta i kraju – jest nieuczciwe.

  Przy alternatywie: metro, nowoczesna kolej, autostrady lub Nowotrocka kontra kryzys, autorytaryzm, cięcie programów drogowych lub Nowotrocka – zdecydowanie wolę to pierwsze rozwiązanie.

 • 11 października 2017 o godz. 10:07

  hahahha najbardziej mi sie chce smiac z tych komentarzy ze PO to i tamto….
  Zobaczycie jak PISdy sie dorwa do stolków to wtedy zamiast dróg beda pomniki smolenskie…
  wspomnicie moje slowa….

  PS nie popieram PO ale PIS nienawidze…… bo to jeszcze wiekszi oszusci jak PIS ( macie teraz przyklad pseudo rządu )

 • 11 października 2017 o godz. 10:31

  Miałem za PO I Pana Antoniaka dwie komisje rewizyjne, zwykli kłamcy i tchórze.

 • 11 października 2017 o godz. 10:39

  Co jest bardziej istotne dla Antonika – korzyści w SM Bródno czy dla dzielnicy. A to burmistrz zapala światło dla takich decyzji. Lobbuje za nimi w mieście. A u nas? Czy wy naprawdę myślicie, że HGW i jej ekipa będzie przejmować się Targówkiem, w którym nikt nie dba o swoje interesy, co najwyżej pisze bajki dla dzieci…
  Jakoś na Pradze Pn. jest burmistrz z PISu i dogaduje się z władzami miasta – ciekawe dlaczego?

 • 11 października 2017 o godz. 10:40

  O mierności PO świadczą komentarze ich trolli, którzy zamiast pokazywać dokonania PO na Targówku, to straszą PIS :)
  Marność nad marnościami w dokonaniach PO. Bo gdy brak sukcesów, to pozostaje opluwanie.
  To PO ma od lat Prezydent miasta, większość w radzie miasta oraz rządzi w naszej dzielnicy. Zaniedbania są tylko i wyłącznie ich winą. Na Targówku PO nie powinno dostać w nadchodzacych wyborach wiecej niż 1% za to wszystko.

  Czy Wam się wydaje, że strasząc Pis coś ugracie ? Taka strategia doprowadziła do waszych dwóch sromotnych porażek w wyborach w 2015 roku.

  A już powoływanie się na „sukcesy” PO w innych dzielnicach przy jednoczesnym totalnym zaniedbaniu Targówka, to wzorowe samozaoranie autora.

 • 11 października 2017 o godz. 11:22

  Za PIS-u jak był Prezydentem Lech Kaczyński powstała pierwsza część obwodnicy śródmiejskiej (Nad Rondem Starzyńskiego). Jakby dziś wyglądał Targówek bez niej ?!!!Później z miłości do nas Prezydent HGW wstrzymała prace nad obwodnicą.

  PO to wstyd i hańba. Konformiści. NIGDY WIĘCEJ . MAM NADZIEJĘ ŻE WYKAŻĄ SIĘ HONOREM I NIE WYSTAWIĄ NA TARGÓWKU KOMITETU W 2018 ROKU !!! ich czas to degradacja cywilizacyjna!

 • 11 października 2017 o godz. 11:47

  tak szczerze to co da ta cała nowotrocka? To ulica głównie dla osiedli z pola PGR żeby wyjechali w teren…

  ważniejsza jest Św. Wincentego i Kołowa, które stoją od 6:45 do 20. I tak jest…. Jeden pas w stronę Gdańskiego, Ronda Radosława, 1 linii metra …. PARALIŻ!!!!

  Jak się wszyscy wprowadzą (około 4000 mieszkańców) to Targówek nawet nie stanie, TARGÓWEK NIE WYJDZIE Z BLOKU!

 • 11 października 2017 o godz. 11:50

  A SW WINCENTEGO NA ZIELONO HAHAHHAHAAHAHAAHHAHA :D HAHHAHAHHAHAHAHHAAHAHA

  powinno być na czarno!!! Kołowa to już w ogóle ….

 • 11 października 2017 o godz. 11:54

  PO i PIS tylko … to sa wszyscy ci sami.

  SM Bródno i itemu podobne tak naprawdę rządzą u nas w dzielnicy. Nigdy nie będziemy jak Ursynów , bo jestesmy sypialnią dla cebulaków …A

 • 11 października 2017 o godz. 11:54

  Ty „anu” idz sie (wiesz co) w sciane.

  Za pis bie jestem, za zlodziejami z po tym bardziej, ale po tobie widac jakie glaby glosuja, ktore nie maja pojecia o niczym. Bufetowa z po u sterow od lat ale pisu sie trzeba bac i to ich wida.
  Diametralnie jakie ciecia na drove w skali kraju tumanie? Jak chcesz wiedziec to 1/10 zostala odcięta. To diametralnie? A zeby bylo smiesz iej wiesz czego taki ruch? Tyle sie dzieje, ze nie da sie przemielic tej kasy (brakuje ludzi do budowy). Pewnie przy okazji tez ucieli toche wiecej (wykorzysyali syuacje – swieci nie sa)

 • 11 października 2017 o godz. 11:54

  Ale dlaczego nie można się powoływać na ciekawe projekty w innych częściach miasta? Przecież to jeden organizm, z którego korzysta się niezależnie od adresu zamieszkania. Mnie osobiście Nowotrocka nie interesuje, w sumie nie wiem, gdzie to jest, a dzień w dzień korztystam z infrastruktury w innych dzielnicach.

  Ba, mnie nawet nie interesuje, czy coś jest robione za środki dzielnicowe, miejskie, wojewódzkie, czy krajowe. Liczy się efekt. A mam odremontowany most Grota i skończoną wreszcie Trasę Toruñską, jeżdzę nowoczesnymi tramwajami, nawet autobusy to mercedesy. Eleganckie sciezki rowerowe, przychodnie czy szkoły jak z folderu. Polska w runie wokoło aż miło.

  Jedynie co mnie interesuje, to to, że większość tych inwestycji i modernizacji została zrealizowana ze środków eiropejskich. I skoro rządzi partia otwarcie wroga Europie, to stawiam pytanie, za co będzie realizować swoje obietnice? Powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie nasza obecność w UE, do dziś żylibyśmy w brudzie i smrodzie. Tymczaeem pierwsze agencje zaliczają nas juz do rynków rozwiniętych a nie rozwijających.

  I tak, obecny sukces PIS to zasługa PO. Na każdym podstawowym kursie socjologii dowiesz się, że bunty społeczne zdażają się nie w dołkach, ale na górkach. W biedzie ludzie nie mają aspiracji, koncentują sie na zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Tymczasem PO pchnęło Polskę na górkę. Lud liznął trochę nowczesnej infrastruktury, zobaczył trochę Zachodu i zapragnął być jak jakiś Szwajcar czy inny Szwed. PO pozostało w tej sytuacji na pozycjach dogmatyków ekonomicznych – jeszcze za wszczesnie, jeszcze nas nie stać. Populiści z PIS poczuli krew i obiecali gruszki ma wierzbie.

  Oczywiście PO zrobiło błąd, powinno poluzować pasek, dać dzieciom ten uoragniony rower. Bo owszem koszty programów socjalnych to miliardy, ale obecne koszty to też utrata zaufania inwestorów, narobienie sobie wokoło wrogów. A już koszty destrykcji kultury tworzenia prawa, sądownictwa konstytucyjnego, sądów, a za chwilę wolnych mediów czy transparntych wyborów, są trudne do oszacowania. Tego nie da się tak łatwo odbudować, bo nie jest to zrobione z cementu, ale z tradycji i szacunku.

  Ale po co ta mowa. Za Nowotrocką sprzedajmy Polskę. Nasza chata z kraja.

 • 11 października 2017 o godz. 12:09

  Ja mam teraz pytanie do Urzędników Dzielnicy Targówek i naszych Radnych Targówka :
  co zrobicie w tej sprawie ? czy zdajecie sobie sprawę, że nie można nad tą decyzją przejść do prządku dziennego tak jak by nic się nie stało ?
  Jeśli czujecie się odpowiedzialni za Dzielnicę powinniście użyć teraz wszelkich środków nawet „tych ulicznych” aby natychmiast odwrócić tą decyzję zanim będzie za późno.

 • 11 października 2017 o godz. 12:11

  Przydział środków do naszej dzielnicy chyba bardziej zależy od centralnych władz miasta. A te – niezależnie jaka opcja rządzi – solidarnie bojkotują prawą część Warszawy. Jak studiowaliśmy poprzednie listy wyborcze do samorządów – np. do sejmiku województwa, to wiedzieliśmy, że już na etapie skonstruowania tych list jesteśmy, jako Targówek, na straconej pozycji. Natomiast radni najniższego szczebla (nasz ratusz) nie mają prawie nic do powiedzenia jeśli chodzi o inwestycje w dzielnicy. Mogą co najwyżej wybudować 1 km ścieżki rowerowej lub postawić 2 latarnie. No może jakąś ulicę.

  Teraz cytat dyżurnego trolla :-)) „A mam odremontowany most Grota i skończoną wreszcie Trasę Toruñską, jeżdzę nowoczesnymi tramwajami, nawet autobusy to mercedesy. Eleganckie sciezki rowerowe, przychodnie czy szkoły jak z folderu.”
  Nie no, doganiamy Koreę Północną ;-) Przychodnie z folderu, ha, ha. Szkoda, że brakuje w nich lekarzy, trzeba czekać godzinami, bo wyjechali pracować do unii za pieniądze unijne. Ci co pozostali urządzili głodówkę. Unia nie chce im dołożyć po 100 euro podwyżki? Na drogi daje a na zdrowy naród nie chce dać? Może jak wymrzemy przejmą nasze autostrady i tramwaje z folderu. W końcu to za ich pieniądze :-))

 • 11 października 2017 o godz. 12:18

  anu popisalas glupoty, wypilas kawe i zjadlas ciastko to wracaj do obslugi petebtow w ratuszu. Uztawow przerwa to 15 minut, twoje 60 juz wystaczy. Mózg zlasowany od czytaniA

 • 11 października 2017 o godz. 12:25

  Do anu
  W twojej wypowiedzi widoczne jest odrealnienie „elyty” z PO .
  Cytuję Ciebie „Mnie osobiście Nowotrocka nie interesuje, w sumie nie wiem, gdzie to jest..”.
  W tym zdaniu jest cała PO. Nie interesuje mnie, nie wiem, nie potrzebuję, ale ty motłochu musisz na nas (PO) głosować, bo my ci mówimy, że PIS jest zły !
  Zwróć uwagę, że większość tutaj wypowiedzi odnosi się do nieróbstwa, totalnego olania przez PO naszej dzielnicy. Tak, bo Targówek to nasza dzielnica i o niej tutaj piszemy. Być może nie wiesz, gdzie ona się znajduje, jedynie odwalasz propagandową platformerską robotę. Dlatego nie interesują mnie inwestycje na Mokotowie, skoro u mnie na Targówku nie ma równej drogi.
  A jeśli zdecydujesz się wyjść do ludzi, porozmawiać z nimi, nie z pozycji wszystko wiedzącej / wiedzącego propagandysty z PO, to będzie okazja aby poznać bolączki mieszkańców Targówka Mieszkaniowego oraz Bródna. I skończ już opowiadać bajki o UE, bo nikt nas z niej nie wyprowadza. Opowiadacie bajki, gdyż nie potraficie sprostać rzeczywistości.

 • 11 października 2017 o godz. 12:57

  PIS napewno nam zbuduje wszystko co chcemy :)
  Metro, Nowotrocką, Trasę Olszynki napewno też i jeszcze Mur wokół Targówka, żeby chołota z Marek i Białołęki nie przyjeżdzała!

 • 11 października 2017 o godz. 13:01

  Do def: Co Pan pisze!!! PO topi w kasie Białołękę bo to jest bastion! Prezydent Kaczyński zaczął budowę obwodnicy Śródmiejskiej zaś Prezydent HGW to zablokowała. Zobaczy Pan że częśc od Żaby do mostu z estakadą nad Starzyńskim jest zrobiona!!!! Przez takich infantylnych mędrców jak Pan tracimy!

 • 11 października 2017 o godz. 13:02

  12 lat rządów PO to zapaść cywilizacyjna i kulturowa. Przebrała się miarka popieramy Jarka!

 • 11 października 2017 o godz. 13:05

  Czy ANU TROLL KIEDYKOLWIEK NAPISAŁ KRÓTSZEGO POSTA NIŻ 20 ZDAŃ?

  co za typ …

 • 11 października 2017 o godz. 13:37

  Witam

  Nowotrocką obiecały ostatnio władze miasta. Nie można kolejny raz obiecywać a później jak gdyby nigdy nic się wycofywać. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że Trocka tez nie będzie przejazdu, gdyż ciężarówki wywożące ziemię i autobusy doszczętnie ją zniszczą. Biorąc działania miasta to drogi po skończeniu inwestycji nie naprawią.

 • 11 października 2017 o godz. 13:38

  Moim zdaniem to bardzo dobrze ze jej nie będzie!! Przecież tam jest bardzo wąsko na budowę, obok są domki i nowe bloki. Jak poszerzą Wincentego to wam nie wystarczy? Hello ludzie będziecie mieć metro pod nosem to może łaskawie ruszycie swoje zadki na komunikacje miejską? Mam wrażenie ze dziennikarze z targówek.info maja jakiś tylko 1 punkt widzenia drogi drogi i jeszcze raz drogi. Korki są wszędzie wiec najlepiej jechać nowitkim metrem! Ta ulica tylko by powodowała więcej smrodu spalin smogu i hałasu. Moim zdaniem NIE POWINNO JEJ BYĆ! metro jak będzie na bródnie to naprawdę zmieni się ilość aut w dzielnicy!

 • 11 października 2017 o godz. 13:40

  Paweł jak sądzisz, że Targówek nie wyjdzie z bloku to się z niego wyprowadź, będzie wówczas luźniej i Targówek nie będzie już stał. Kiedy ci te 4000 ludzi się sprowadzi, ot tak od razu? Sądzisz, że ludzie będą kupowali tak chętnie tam mieszkania? Wybudować to jedno a sprzedać to drugie, potencjalni kupcy nie są ślepi, no może będą je chętnie kupować ci co metrem będą mieli zamiar jeździć. Zobacz co się dzieje z nowymi inwestycjami na Bródnie, ile jest na nich wolnych mieszkań.
  A jak myślisz, że rozwiązaniem jest poszerzenie Wincentego to jesteś w grubym błędzie, początkowo może to i poprawi sytuację ale zachęci również do kupowania tych mieszkań, zachęci do skracania sobie tędy drogę przez mieszkańców Białołęki i w efekcie Wincentego będzie stała tak samo tylko, że na dwóch pasach więc będzie tylko gorzej.
  Zatem czekajmy na zakończenie budowy metra do Bródna, a nie na szybkiego poszerzajmy Wincentego bo to może przynieść odwrotny skutek. Nie potrzebna jest nam droga szybkiego ruchu przez nasze osiedla.

 • 11 października 2017 o godz. 13:57

  anu jest „sflustrowany” bo jego umiłowana partia została odcięta od koryta a smród rozlał się na cały kraj, cóż po części go rozumiem ma „flustrującą” pracę w szpitalu (wynoszenie basenów) to musi gdzieś odreagować i to jego wysławianie się, to obcojęzyczne wyrazy wplatane w niemal każde zdanie… Cóż nasze miasto musi się rozwijać, potrzebne są nowe inwestycje i do tego trzeba przywyknąć i liczyć się z utrudnieniami. Ja czekam na Łodygową (coś temat przycichł), bo teraz ta ulica wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy (pomijam rozlewiska na Ziemowita po każdych opadach deszczu, z którymi nikt nigdy sobie nie poradził). Anu napisz „cóś” jeszcze, a nuż oświecisz kogoś na tym forum :-))))

 • 11 października 2017 o godz. 14:42

  Najśmieśniejsze są komentarze, nie jestem za PIS, ale PO. Mają dodać autorom powagi, że niby są ponad tym wszystkim, że są niezależnymi ekspertami.

  Nie jesteś za PIS, nie za PO. To za kim? Za abstrakcyjnym cudownym tworem? A może za rożowym jednorożcem, bo czemu nie. Za chwilę będziesz musiał być za PIS lub za PO (lub za szaleńcami od Kukiza lub za poskomunistami) bo PIS już zapowiedziało majstrowanie przy ordynacji i możliwość wystawiania tylko komitetów partyjnych.

  Jest parę miejsc w Polsce, gdzie doskonale rządzą niezależni samorządowcy. Partia władzy nie może tego znieść bardziej niż PO. I o to chodzi. Nie o waszą Nowotrocką, ale o zawłaczenie państwa od góry do dołu. Bo w wyborach samorządowych na takich zasadach PIS ma wiele nieczystych asów rękawach. Jak „uczciwa” będzie kampania możemy przewidywać choćby po cudach w finasowaniu czarnej kampanii o sądach.

  Ty sobie odpowiedz czy jesteś za wolnością słowa, za niezaleznością sądów itd. Bo to nie jest proste PIS lub PO. Wybór partii jest sprawą wtórną. Nowotrocka jest taką lokalną odmianą 500+. Dajemy 500, a wy macie cicho siedzieć, kiedy niszczymy podstawy liberalnej demokracji i ssiemy ma calego kasę dla swoich kolesi. Ssać kasę będzie predzej czy później każda ekipa. Ale przy wyborze PO PIS wolę już PO – nie zniszczą podstaw demokracji, nie wyprowadzą nas z Europy, nawet kassę ssali jakby w miejszej skali i dyskretnie. A że nie wybudowali Nowotrockiej? Nie czad załować róż, kiedy płoną lasy.

 • 11 października 2017 o godz. 14:59

  Ale to właśnie obecna ekipa w Ratuszu obiecała to 500 (Nowotrocką) ale nawet nie miała zamiaru jej dać.

 • 11 października 2017 o godz. 15:10

  Przyjdzie PiS to będą miesiączki w miejscu Nowotrockiej, procesje maryjno-smoleńskie ;)

 • 11 października 2017 o godz. 15:13

  a po komu ta droga? przeciez metro bedzie. droga zatem zbyteczna.

 • 11 października 2017 o godz. 15:16

  Nie rozumiem pewnej rzeczy. Dziś niektórym przeszkadza rzekomy brak praworządności. Kiedyś ludziom to nie przeszkadzało, weźmy łamanie Konstytucji, choćby w zakresie bezpłatnego szkolnictwa (drogie wyprawki, konieczność kupowania podręczników szkolnych od komercyjnych wydawców – to ociera się o kryminał), łamanie Konstytucji w zakresie równego dostępu do służby zdrowia (ktoś zakłada fundację, wykorzystuje wizerunek jakiejś znanej osoby i zbiera pieniądze na leczenie swojego dziecka – inne dzieci, mniej wpływowych rodziców już nie mogą być leczone). Można by wymieniać. A dziś martwimy się o los elit sędziowskich. Tu zawsze była prowincja jeśli chodzi o praworządność.

 • 11 października 2017 o godz. 15:32

  Komentarze powyżej pokazują dlaczego nie ma inwestycji – bo w dzielnicy Targówek jest typowe polskie piekiełko. Gryzą się zwolennicy i przeciwnicy wszystkich – wystarczy ich zostawić samych sobie. Gdyby powstały u nas lobbies jak na np. Ursynowie, Woli czy Białołęce, to politycy by się liczyli z potrzebami Targówka…
  Zauważcie, że u nas jest tylko jedno lobby – spółdzielcze. To oni wywalczyli metro, żeby drożej sprzedawać m2. Są skuteczni? Są!
  A PIS i PO z nimi chętnie się dogadają i będą ich popierać, bo to jest przysłowiowy języczek u wagi.
  Każda partia nas sprzeda, bo ich interesy są gdzie indziej.
  Obrażanie się nawzajem tylko utwierdza PO i PiS i SLD i wszystkich innych, że można mieszkańców Targówka olać – bo oni i tak nie potrafią bronić swoich interesów.

 • 11 października 2017 o godz. 15:33

  Jak na razie to PIS, PO i inni mają jedno hasło dla praskiej części, w tym szczególnie dla Targówka – wypowiedziane przez Kaczyńskiego słowa: „Spie…j dziadu”. I widać to na przykład po powyższym pisowskim trolu, który rozmowę o Nowotrockiej i rozwiązywaniu problemów lokalnych sprowadza do sejmowego szamba, które przez dla lata PIS zbudował.

 • 11 października 2017 o godz. 17:11

  do mietek innych trolli ..

  ludzie wy za pol roku i tak sie wyprowadzicie na białoleke albo inne gettoo a my prawdziwi mieszkańcy będziemy cierpieć..

  Św. Wincentego zapchane,
  Trocka zapchana,
  Radzymińska od wsi typu Marki zapchana aż do wileniaka.
  Kondratowicza paraliż .
  Kalkuty to totalny korek

 • 11 października 2017 o godz. 17:31

  Jest dramat .Codziennie ok 40 min jadę do metra i nie zapowiada się żeby było lepiej , wręcz gorzej .Chyba jest to najgorzej skomunikowana dzielnica.Masa samochodów a w nich 1 osoba a w autobusie sporo miejsca .To nierealne ale najlepsze rozwiązanie to bus pas na Wincentego ;-)

 • 11 października 2017 o godz. 19:18

  A ja nie chce ani Nowotrockiej ani poszerzenia Wincentego, chce jeździć dobrą komunikacją miejską. Uważam że szerokie i głośne ulice szpecą miasto i wyobraźcie sobie jak wybudują nowe ulice to bedzie jeszcze większy ruch, a nie większa przepustowość bo ludzie zamiast metrem będą do auta się pakować. Wiec droga Redakcjo może wybierzcie się na tamto pole PGR i zobaczcie czy Nowotrocka da coś bo moim zdaniem bedzie gorzej. Mieszkam na Targówku i denerwuje mnie to że słychac tylko głosy osób które chcą nowych dróg a nie tych którzy chcą miec dobrą komunikację!!

 • 11 października 2017 o godz. 19:40

  Justi,
  gdy będziesz miał zawał, to wsiadaj do komunikacji i gnaj do szpitala

 • 12 października 2017 o godz. 08:42

  Mieszkańcy Bródna akurat z dojazdem do szpitala problemu nie mają. Szpital Bródnowski jest w centrum osiedla i dojechać do niego można bez problemu o każdej porze.

 • 12 października 2017 o godz. 09:20

  Ale Ty jesteś Gościu !!! Codzienny zawał a klawiatury z rąk nie wypuszczasz .

 • 12 października 2017 o godz. 10:14

  @Borys Mieszkania na polu PGR idą jak ciepłe bułeczki. W Amsterdamie zostało tylko sześć wolnych.
  @justi. Ale autobusy też jeżdżą po ulicach. Jestem za buspasem na św. Wincentego Ale jak go zrobić, jak tam jest jeden pas? Którędy puścić autobusy do metra jeśli nie będzie Nowotrockiej? Pod oknami mieszkańców na wąskich uliczkach Zacisza? Właśnie dlatego ludzie nie lubią aktywistów, bo powtarzają górnolotne tezy w oderwaniu od lokalnych realiów.

 • 12 października 2017 o godz. 10:24

  „W Amsterdamie zostało tylko sześć wolnych.”

  Stara metoda reklamowa. Sprzedadzą te sześć, niezbyt atrakcyjnych mieszkań, a potem okaże się, że jest następna pula do sprzedania. Takie dawkowanie po parę sztuk. Żaden sprytny sprzedawca nie powie, że jest jeszcze 95% wolnych miejsc. Wystawi 5% próbując stworzyć psychozę, że to już ostatnie.

 • 12 października 2017 o godz. 11:28

  Wpisy „anu” to nie jest trollowanie, tylko jedne z nielicznych rzeczowych, dających do myślenia i KULTURALNYCH wypowiedzi. Komentarze oponentów , często tych, którzy mają trudności z przeczytaniem że zrozumieniem tekstu dłuższego niż kilka zdań, już dzięki stylowi, słownictwu i ortografii, potwierdzają stare przysłowie: ” Każdy sądzi według siebie”.

 • 12 października 2017 o godz. 12:55

  Jeszcze trochę i utkniemy na Bródnie. Wszystkie rozbudowy ulic: Wincentego, Most Krasińskiego, Nowotrocka, Łodygowa, …. wstrzymywane i jak widać nie widać zielonego światełka w tunelu a nowych bloków i mieszkańców przybywa…

 • 12 października 2017 o godz. 14:47

  do Justi: wsiądz do transportu miejskiego POWIETRZNEGO

 • 12 października 2017 o godz. 14:51

  Wielka burza o jedną nieprecyzyjną wypowiedź, że ulica nie powstanie z oddaniem metra. Jak rozumiem pan Olszewski miał na myśli obecny etap budowy, czyli do maja 2019 roku? W półtora roku, przy obecnym stanie prawnym koniecznych procedur budżetowych i przetargowych, tego święty Wincenty i Antonik też nie zrobią.

 • 12 października 2017 o godz. 15:09

  Za Prezydenta Kaczyńskiego powstał Polonez (basen). Czasy PO to jedna wielka tragedia.

 • 12 października 2017 o godz. 16:47

  DO BBB: TAKI pOLONEZ, ŻE gorąca woda w prysznicu myć się nie da, brak mydła, smród chlorem wszędzie i remont, który trwał pare lat

  PO=PIS=PSL

 • 12 października 2017 o godz. 18:07

  Trzeba jeszcze pamiętać, że przy budowie metra na Bródno na Nowotrockiej będą wyciągane tarcze, więc i tak by była nieprzejezdna. :) (tak jak obecnie Targowa przy DW Wileńskim)

 • 13 października 2017 o godz. 06:58

  Ciekawe czy autor tego tekstu pofatygował się aby wykonać choć jeden telefon do ratusza. Prezydent zdementował te wszystkie rewelacje więc co na to redakcja? Będzie jakiś nowy artykuł lub komentarz? Lepiej samemu tworzyć artykuły niż przypisywać z gazet. Nie jestem po niczyjej stronie ale czasami trzeba sprawdzić informację, wykonać choć jeden telefon a będziecie portalem który cytują a nie który przypisuje teksty.

 • 13 października 2017 o godz. 08:09

  Ale zdementował rewelacje, z którego roku? Może by tak wpisać Nowotrocką w Google i zobaczyć ile to było dementi i obietnic prezydentów. Prezydent niech nie zajmuje się gadaniem, tylko nie ma w czterech literach mieszkańców Targówka i Bródna.

  Tu do cytowania wypowiedź z 2012 roku:
  „Niestety, w budżecie miasta próżno szukać budowy Nowotrockiej. – Była w planach kilka lat temu, niestety na skutek redukcji wydatków inwestycyjnych miasto ograniczyło fundusze w różnych dzielnicach, również na Targówku – tłumaczy dzielnicowy radny Miłosz Stanisławski. – Nie pomogła nam nawet spalarnia, która jeszcze do niedawna mogła być kartą przetargową dla przedsięwzięcia. Przeszkodą nie są jedynie cięcia budżetowe, ale również kwestie formalno-prawne.”

 • 15 października 2017 o godz. 06:30

  Artur, nie ma co przytaczać cytatów z 2012 roku bo to byli inni ludzie. Zgadzam się z Tobą, że wiele było obietnic – dlatego trzeba pilnować tych inwestycji. Na Targówku mało się robi a najwięcej buduje komunalnych. A z czyjego budżetu idzie dofinansowanie do tych mieszkań?
  Mieszkańcy powinni się zastanowić kto nami rządzi i co jest robione w naszej dzielnicy. Gdzie św. Wincentego… gdzie inne ulice do remontu.
  Uważam, że zły jest podział terytorialny bo Derby należą do Białołęki a problem jest Targówka. Zbudowali wielkie osiedle a jadą przez Targówek. Uliczki zostawili wiejskie bo po co zaprojektować i wybudować komunikację kiedy można wpierw bloki a później zastanawiać się jak mają dojechać.

 • 20 października 2017 o godz. 00:39

  Dlaczego w Polsce jest jak jest chociaż mogłoby być znacznie lepiej? Ponieważ ugrupowania okrągłostołowe odgrywają cały czas przedstawienie i podzieliły społeczeństwo na dwa główne odłamy: zwolenników kaczora Jarosława i kaczora Donalda. Główna różnica między nimi to jest to po której stronie stoją. Jedni i drudzy to bezmyślni psychole, którzy dadzą sobą manipulować jak 4-letnie dzieci. I tak od początku lat 90-tych. Najpierw było Porozumienie Centrum Kaczyńskich i Kongres Liberalno-Demokratyczny Tuska, no i ZCHN Niesiołowskiego i Macierewicza… W międzyczasie oczywiście razem rządzili. W międzyczasie także zmieniali dla niepoznaki nazwy partii, i tak oto powstał AWS, powstała UW, a później także PiS i PO, a także ich odłamy: PD, RPP, PRx2, SP.

  A można by zagłosować na kogoś innego, nie klikę rządzącą niemal nieprzerwanie od 1990 roku, klikę która razem z komunistami się dogadała przy okrągłym stole. Ale nie, albo jedna kaczka, albo druga! Nikt inny nie ma szans.

  http://www.youtube.com/watch?v=IswRQOnyHHc&index=32&list=PLoBkhwSf-o9mvD7EGwBfVMzgS6SgwlPnj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.