Spółdzielnia Bródno świętuje 40-lecie, a jej mieszkańcy pikietują | targowek.info

Spółdzielnia Bródno świętuje 40-lecie, a jej mieszkańcy pikietują

Dziś pod Teatrem Rampa będzie bardzo uroczyście i trochę gorąco.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” powstała w 1977 roku w wyniku podziału RSM „Praga”. Dzisiaj SM „Bródno” jest największą spółdzielnią w Warszawie (ma aż 26 tysięcy członków) i jedną z największych w Polsce. Ma też spore wpływy polityczne – od kilku lat spółdzielnia w koalicji z Platformą Obywatelską rządzi warszawską dzielnicą Targówek, a jej prominentny działacz jest równocześnie burmistrzem Targówka.

W tej sytuacji nie dziwi, że spółdzielcy z Bródna mają powody do zadowolenia i świętowania. Dlatego w piątek 20 października o godzinie 17 SM “Bródno” organizuje z okazji swojego 40-lecia wielką galę w wynajętym na tę okazję Teatrze Rampa. Planowany jest m.in. występ kabaretu.

Jednak impreza odbędzie się w cieniu protestu mieszkańców tej samej spółdzielni.

Grupa mieszkańców SM Bródno od dłuższego czasu głośno protestuje przeciwko metodom zarządzania organizacją i zapowiada dziś pikietę pod teatrem w trakcie jubileuszu. Dalej protestujący nie wejdą, gdyż władze spółdzielni nie zaprosiły na uroczystości zwykłych mieszkańców – są one organizowane dla działaczy.

Do bródnowskich aktywistów dołączyli członkowie partii Razem na Targówku, którzy uważają, że spółdzielnia jednak nie ma czego świętować.

W ostatnim czasie działania spółdzielni wzbudzały sporo kontrowersji. Rok temu spółdzielnia zniszczyła podwórko przy ul. Suwalskiej 26/28 w związku z planowaną inwestycją Bródno Centrum. Wycięto drzewa pod miejsca parkingowe zanim jeszcze uzyskano pozwolenie na budowę nowych bloków (i wciąż nie zostało ono wydane). Głośno było również o inwestycji Różopol-Bródno, po tym jak na targowek.info ujawniliśmy, że bardzo wiele lokali w tym nowoczesnym budynku zostało sprzedanych działaczom spółdzielni. Mieszkańcy spółdzielni skarżą się także na nietransparentność działań i sute zarobki przyznawane sobie przez działaczy SM „Bródno”.

Warszawski okręg partii Razem współorganizuje z bródnowskimi aktywistami spotkania mieszkańców oburzonych metodami działania władz spółdzielni. Dotychczas odbyły się cztery – na ostatnim spotkaniu pojawiło się ponad 120 osób. Dzisiejsza pikieta podczas obchodów 40-lecia Spółdzielni jest kolejnym etapem konfliktu mieszkańców z władzami spółdzielni. I nie ostatnim. Aktywiści zapowiadają dalsze akcje i przygotowują się do wyborów nowej rady nadzorczej SM “Bródno” w czerwcu 2018 roku.

 

Teatr Rampa / zdjęcia: archiwum targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

30 komentarzy na temat “Spółdzielnia Bródno świętuje 40-lecie, a jej mieszkańcy pikietują

 • 20 października 2017 o godz. 09:44

  Ale czemu oni świętują w Rampie, a nie na Bródnie? Przecież mają wywalone na Targówek, wszystko to Bródno i Bródno, tylko tam coś robią.

 • 20 października 2017 o godz. 11:01

  Miło nam przedstawić program uroczystości naszym wiernym członkom spółdzielni, którzy oddali na nas swoje głosy, a którzy nie otrzymali zaproszeń, aby również połączyli się z nami tę wielką radością jubileuszu. I aby nie zapomnieli, że Spółdzielnia jest naszą największą chlubą i dumą.
  1. Aperitif
  2. Otwarcie uroczystości
  3. Przywitanie szanownych Gości
  4. Przemówienie Prezesa Spółdzielni, przypomnienie historii Spółdzielni i dokonań
  5. Wręczenie awansów na nowoutworzone stanowiska
  6. Omówienie kierunków rozwoju, dyskusja z przedstawicielami koalicjanta Platformy
  7. Poczęstunek
  8. Występ kabaretu
  9. Konkurs, losowanie mieszkań z garażami (w garażach nowe auta hybrydowe!)
  10. Nagrody pocieszenia – premie pieniężne dla gości, którzy nie wygrali mieszkania
  11. Kolacja, dancing
  12. Zbiórka pieniędzy na bezdomne dzieci
  13. Odwiezienie gości do hoteli

 • 20 października 2017 o godz. 11:38

  a co tu pikietować … sm bródno i innego tego typu jadą nas w d… od lat. sprzedają ziemie gdzie się da, mają kolesiów w urzędzie, ktorzy przyklepują im budowę osiedli na sprzedawanych ziemiach i mają z tego Procent i jako pierwszy mieszkania…. to proces, ktory ma nazwę i każdy myslacy wie o co chodzi.

  Na 100 mieszka, 30 to kolesie z jednej paczki :)
  A ziemie? To własnie … niedługo osiedle zbudują na terenie szpitala Bródnowskiego

 • 20 października 2017 o godz. 11:38

  do headline news:

  13. Nie dla bezdomnych dzieci tylko dla dzieci pracowników Spółdzielni

 • 20 października 2017 o godz. 12:56

  Tym , którym nie po drodze ze spółdzielnią radzę utworzyć wpólnotę . Partia robi zadymę ,więc chodzi o coś zupełnie innego.

 • 20 października 2017 o godz. 13:18

  Spółdzielnia to sie nadaje … leśne dziadki, których nie można usunać i robią co chcą. Anonim pracujesz w sm bródno? Ciepły fotelik?

 • 20 października 2017 o godz. 13:20

  Anu Prosimy o komentarz :P

 • 20 października 2017 o godz. 13:23

  Do Paweł . O co chodzi ztą ziemią ? Oni (spółdzielnia) sprzedają , czy im sprzedają ?

 • 20 października 2017 o godz. 13:30

  Dlaczego nie zostali zaproszeni mieszkańcy SM Bródno? Może dlatego, że normalni ludzie mają co robić w piątkowy wieczór. A przyszłoby kilku pieniaczy tylko po to aby jak zwykle zakłócić spokój pracownikom spółdzielni. Nie mniej jednak jeżeli ktoś liczył na darmowy poczęstunek to taki będzie. Co roku w grudniu SM Bródno organizuję poczęstunek dla dzieci z biednych rodzin. Nie ujmując biednym oczywiście…

 • 20 października 2017 o godz. 14:04

  Partia Razem siłą przewodnią mieszkańców Bródna !!!

 • 20 października 2017 o godz. 15:30

  do headline news:
  5a zwiększenie wynagrodzeń z 7 średnich krajowych dla 3 członków zarządu do kwoty która im będzie odpowiadać z okazji 40 lat nic nie robienia

  hurra
  Partia Razem bo jest razem z mieszkańcami a nie jak PO-pierdółki i towarzysze z koalicji,

  Lokator
  chyba jest z rady nadzorczej i boi się o to ze ujawnione zostaną wszystkie przekręty rodzinki

  każdy z członków rady nadzorczej i zarządu odpowiadają cywilnie całym swoim majątkiem, tym darowanym rodzinie też

 • 20 października 2017 o godz. 15:32

  Anonim

  Jeśli spółdzielnia nie jest właścicielem ziemi co masz czarno na białym w swojej KW
  to nie jest również właścicielem żadnego budynku a tym bardziej lokalu

  Ale co ja tam wiem
  przecież wystarczy napisać zapytanie do dzielnicy, zarządu spółdzielni, do Biura Mienie i Skarbu Państwa, to nic nie kosztuje, jeśli jest inaczej to dlaczego nikt nie jest właścicielem ?

 • 20 października 2017 o godz. 16:00

  do Lokator: po spotkaniu SM Bródno, konto wzbogaci sie co? Pozdrów wujka ojca i ciotke z SM Bródno aaa i brata w urzędze.

  WSTYD!

 • 20 października 2017 o godz. 16:02

  dawno się powinno CBA wziąć za nich, jak wam się podoba rozliczenie opłat za ogrzewania po instalacji nowych liczników? po ile musicie dopłacać? i jak to sobie sprytnie wymyślili, zarządza tym firma zewnętrzna… chętnie pojadę i w pyski napluję, a poza tym organizujcie się w wspólnoty, walić spółdzielnie

 • 20 października 2017 o godz. 16:12

  do Elwra.:
  no właśnie to jest zagadka ludzkości na Bródnie.

  Kiedyś w rozliczeniu zawsze miałem nadpłatę (bywało, że około 1000 zł). Po zamontowaniu liczników miałem niedopłatę 70 zł!!! Poszedłem do spółdzielni i pytam skąd ta niedopłata i uważam, że te liczniki okłamują. A oni zaproponowali, że mogą przeprowadzić kontrolę, ale ODPŁATNIE I JA MAM ZA TO ZAPŁACIĆ!!!!

  Oczywiste jest, że człowiek vs spółdzielnia nie ma żadnych szans. Zapłaciłbym za kontrole liczników i nic by z tego nie wyszło. Totalna lewizna. A ci co podczepiają magnez do liczników dalej to robią i spółdzielnia nic nie może zrobić.

 • 20 października 2017 o godz. 16:37

  Do Pawła. Przed zamontowaniem liczników wszyscy płacili od metra lokalu. Po zamontowaniu liczników kaźdy płaci za ciepło , które faktycznie zużył. Jedni potrzebują temperatury 26stopni inni 20 . Dlaczego jedni mają dopłacać do drugich

 • 20 października 2017 o godz. 16:55

  Do Paweł . Wstyd to chyba ty powinieneś odczuwać , bo nawet nie wiesz kto jest dostarczycielem energi . Z twojego wpisu wnioskuję ,że to spółdzielnia ją wytwarza i sprzedaje zbyt drogo.

 • 20 października 2017 o godz. 17:21

  Ciekawe czy na poczęstunku będzie masło? Pewnie lody z masła, surówka z masła, ciasto z masła, i nawet masło z masła. Burżuazja będzie się masełkiem opychać, a prosty spółdzielca z trudem może sobie pozwolić na margarynę. Tylko jak z margaryny wyhodować sadełko, żeby przetrwać mrozy na wyłączonych grzejnikach?

  No i zacznie się upadek. Nie będzie nadpłaty z ogrzewania, nie będzie sobie można sobie pozwolić nawet na margarynę. Żywić się będziemy mirablekami i szczawiem.

  Oby wam to masło w gardłach stanęło, oby cholestelor wam skoczył, a miażdzyca dokończyła dzieła.

  Masło dla wszystkich! Nawet ja, szczery demokrata, zgodzę się na oddanie części swobód obywatlskich za kostkę masła. A jak ktoś dorzuci śmietankę 30%, to mogę nawet zezygnować z joggingu.

  Białka, łaknę białka dla zachowania w dobrym stanie kręgosłupa (moralnego).

 • 20 października 2017 o godz. 17:40

  Do Elwiry. Kto według ciebie powinien odczytywać te podzielniki ciepła . Żeby to robić trzeba mieć odpowiedni sprzęt i certyfikat.

 • 20 października 2017 o godz. 17:52

  Niestety nikogo nie mam w urzędzie ani spółdzielni. Porostu potrafię się dostosować i jestem normalna:). Pozdro dla zawodników z Polskiego piekielka. Test na prawdziwego Polaka Paweł ma zaliczony

 • 20 października 2017 o godz. 17:57

  Do Lokatora. On zaliczył hurtem także test na prawdziwego katolika i prawdziwego patriotę.

 • 23 października 2017 o godz. 10:28

  do Anonim trolu: tak mówisz? Tylko co ty na to, że ja w okresie grzewczym jestem 80 % czasu poza domem i nie grzeje w mieszkaniu? To przepraszam na przestrzeni 3 lat wzrosło o 1000 % ogrzewanie ?

  nie gadaj bzdur trolu.

 • 23 października 2017 o godz. 16:51

  wypisujesz te pierdulety w ramach godzin pracy czy po? O tym że mieszkańcy/członkowie S.M. Bródno są na cieple robieni w bambuko słychać nie od dziś, w tym roku zmienili u mnie podzielniki, do tej pory co roku miałam zwrot rzędy 300-400 PLN jestem bardzo ciekawa jak będzie po tym sezonie, ale już widzę że jednostki biją dużo szybciej niż przy poprzednim również elektronicznym podzielniku. Znajomi z Kondratowicza 4 dostali dopłatę rzędu 2000 PLN!!!!! A akurat oni nigdy nie grzali na maksa, chociaż łatwo nie było bo mieszkanie szczytowe. To pytam kto tu kogo rżnie na kasie? Kto zakłada podzielniki ciepła? Veolia czy S.M. Bródno?

 • 23 października 2017 o godz. 22:22

  Do Elwiry. Spytaj w radzie osiedla.

 • 24 października 2017 o godz. 09:24

  proponuję założyć wspólnotę w blokach z lat 70 I zobaczycie jak się dogadacie, żeby np naprawić zepsutą widnę czy odmalowac klatkę schodową. Powodzenia.
  wypowiadają się tu same słoiki, którzy z założenia są roszczeniowi !!!!

 • 24 października 2017 o godz. 09:30

  Co do pomiarów ciepła, to aby grzejniki nie załączały się podczas wietrzenia mieszkania to należy zmienic ich czyjność. Są to termostaty danfoss, które łatwo się zdejmuje I na kaloryferze zmieniasz czujność, przyciagasz do siebie I kręcisz. Lub jak mi powiedział „hidraulik” z adm. wkładasz 1 gr do środka :)

 • 27 października 2017 o godz. 09:49

  SPOLDZIELCY opamietajcie sie, to nie spoldzielnia a to WY SPOLDZIELCY obchodzic powinniscie 40-lecie, to dla WAS WSZYSTKICH np w Parku Brodnowskim prezesiki, i inni najeci do pracy za Wasze pieniadze powinni urzadzic festyn i WAM podziekowac, że tyle lat zyja ponad stan, bo w innej robocie zarobiliby tyle na ile sa zdolni

 • 30 października 2017 o godz. 06:53

  Mam to samo grzałem na 3, 1tysiąc dopłaty. Od 2 lat na 0 marznę i rachunek na zero bez dopłat.

 • 30 października 2017 o godz. 10:14

  Do Anonim Ty masz w PGNIG, ja mam rodzinę w Urzędzie…. ale szychy z nas;);)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.