Wybuch w bankomacie w centrum handlowym. Policja złapała sprawcę | targowek.info

Wybuch w bankomacie w centrum handlowym. Policja złapała sprawcę

Policjanci schwytali złodzieja „specjalizującego się” w wysadzaniu bankomatów – i to nie tylko w naszej dzielnicy.

 

Do opisywanego wybuchu doszło w nocy 1 sierpnia 2017 roku przy ul. Głębockiej w Warszawie w okolicach CH Atrium Targówek. Sprawca zdetonował tam w bankomacie bliżej nieustaloną substancję, a następnie ukradł znajdujące się rozprutej maszynie pieniądze i uciekł. Służby nie ujawniają jaka kwota została wtedy skradziona.

Po upływie dwóch i pół miesiąca żmudna praca policjantów z elitarnego wydziału, zajmującego się zwalczaniem terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, przyniosła skutek. Funkcjonariusze  zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do tego bankomatu oraz kradzież znajdującej się w nim gotówki.

Zatrzymany to 46-letni Mirosław K. Jak wynika z pracy operacyjnej Policji, 46-latek typowany jest nie tylko do eksplozji na Głębockiej, ale też do innych zdarzeń dotyczących kradzieży z włamaniem do bankomatów na tzw. „wybuch” na terenie Warszawy oraz całej Polski. Niewykluczone, że to on stał też za drugą eksplozją bankomatu w naszej dzielnicy, do której doszło 28 września w Parku Handlowym Targówek (obecnie już Homepark Targówek).

Mało tego, okazuje się też, że Mirosław K. był już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności – skazano go na 1,5 roku więzienia za kradzież z włamaniem w Małopolsce. Mężczyzna jednak od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i jak widać utrzymywał się z wysadzania bankomatów.

Po przedstawieniu zarzutów sąd aresztował Mirosława K. na 3 miesiące, jednak nie ma wątpliwości, że spędzi za kratkami znacznie więcej czasu. Na razie policjanci nie informują o innych zatrzymanych w tej sprawie.

 

46-letni Mirosław K. w Komendzie Stołecznej Policji / fot. KSP
Centrum Handlowe Atrium Targówek przy ul. Głębockiej /fot. mat. prasowe/Atrium Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Wybuch w bankomacie w centrum handlowym. Policja złapała sprawcę

 • 19 października 2017 o godz. 11:31

  Z ostatniej chwili. 46-letni Mirosław K. wysadził areszt.

 • 19 października 2017 o godz. 12:48

  zawsze chciałem być kryminalnym … jednak wygrał rozsądek.
  Z jednej strony łapanie takich typów, rzucanie ich na glebę ale z drugiej strony marne pieniądze…
  emerytura szybko, ale co potem? Praca w budce ochroniarskiej za 3 zł brutto / h?

 • 19 października 2017 o godz. 13:34

  Coś ci się gosciu pomyliło,jako emeryt policyjny nie musisz pracować,ale jesli ci mało i chcesz dorobić więcej w ochronie to możesz,i nikt już nie tyra za 3/h tylko jako ex glina za 11 na rękę…………np na grupie interwencyjnej………….czy pilnujac jednostki wojskowej….

 • 20 października 2017 o godz. 11:36

  a ile zarabia emeryt policyjny? Jak był zwykłym to 2 tys wyciągnie?

  Co do bankomatu to wysadził podobno ANU bo myslal ze to pojemnik Caritasu z ubraniami.

 • 10 listopada 2017 o godz. 18:03

  Dlaczego niemal zawsze przy tego typu wiadomościach czyta się „-był bardzo dobrze znany policji” „był w przeszłości wielokrotnie karany” „dopuszczał się już podobnych przestępstw”.

  Co to ma znaczyć do jasnej holery? Kto wypuszcza tych patologicznych bandytów? W tym kraju trzeba by zacząć od kompletnej czystki wszystkich sędziów!! dyscyplinarnie wyrzucić wszystkich jak leci, pozbawić praw do wykonywania zawodu, emerytury obniżyć do max 2tys. zlustrować gigantyczne konta bankowe!! W Polsce potrzebna jest gruntowna rewolucja w wymiarze sprawiedliwości, potrzeba świeżej niespaczonej PRLem krwi, czyli młodych uczciwych ludzi, a tym obrońcom przestępców już DZIĘKUJEMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.