Dziki z Targówka będą odstraszane… ludzkim potem

27
Share

Urząd dzielnicy już zakupił wielkie ilości zapachu ludzkiego potu. Wkrótce odstraszająca woń rozniesie się po dzielnicy.

 

Nagła zmiana akcji w sprawie dzików, które trochę za bardzo poczynają sobie w naszej dzielnicy. Niedawno pisaliśmy, że myśliwi dostali zezwolenie na odstrzał dzików w dużej części Warszawy, w tym na terenie Lasku Bródnowskiego. Jest jednak szansa, że na terenie Targówka nie padną żadne strzały.

Urząd dzielnicy Targówek poinformował właśnie, że chce zastosować nowy, bezkrwawy sposób mający ograniczyć wędrówki dzików po mieście. Chodzi o przeprowadzenie doraźnych działań: spryskanie preparatem Hukinol terenów zieleni wokół Lasu Bródnowskiego oraz wzdłuż szlaków migracji dzików.

Co to jest Hukinol? To popularny i podobno skuteczny 3-metylowy kwas masłowy, czyli skoncentrowany zapach potu ludzkiego, który ma za zadanie odstraszać dzikie zwierzęta. Jest nietoksyczny oraz bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego–Państwowego Zakładu Higieny.

Władze Targówka podjęły decyzję o zakupie tego preparatu i teraz jest on sukcesywnie przekazywany przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych oraz administracji osiedli przylegających do Lasu Bródnowskiego oraz terenów, na których najczęściej pojawiają się dziki.

Jak podają urzędnicy, do tej pory preparat odebrali przedstawiciele:
1) RSM „Praga” Osiedle Generalska
2) Wspólnoty Mieszkaniowej Św. Wincentego 124
3) Wspólnoty Mieszkaniowej Św. Wincentego 128
4) Wspólnoty Mieszkaniowej Św. Wincentego 130
5) Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Kondratowicza 61
6) Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Kondratowicza 63
7) SM „Bródno” – Osiedle „Wysockiego”
8) Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Technika”

Z opisu producenta wynika, że prawidłowo zastosowany Hukinol odstrasza dziki oraz inne dzikie zwierzęta, natomiast powinien być „prawie niewyczuwalny dla ludzi”. Czy naprawdę jest taki niewyczuwalny, czy też raczej Lasek Bródnowski i okoliczne osiedla zaczną nagle upojnie śmierdzieć ludzkim potem, przekonamy się już niedługo…

 

 

zdjęcie na górze: Lasy Miejskie Warszawa

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx