Dziki z Targówka będą odstraszane... ludzkim potem | targowek.info

Dziki z Targówka będą odstraszane… ludzkim potem

Urząd dzielnicy już zakupił wielkie ilości zapachu ludzkiego potu. Wkrótce odstraszająca woń rozniesie się po dzielnicy.

 

Nagła zmiana akcji w sprawie dzików, które trochę za bardzo poczynają sobie w naszej dzielnicy. Niedawno pisaliśmy, że myśliwi dostali zezwolenie na odstrzał dzików w dużej części Warszawy, w tym na terenie Lasku Bródnowskiego. Jest jednak szansa, że na terenie Targówka nie padną żadne strzały.

Urząd dzielnicy Targówek poinformował właśnie, że chce zastosować nowy, bezkrwawy sposób mający ograniczyć wędrówki dzików po mieście. Chodzi o przeprowadzenie doraźnych działań: spryskanie preparatem Hukinol terenów zieleni wokół Lasu Bródnowskiego oraz wzdłuż szlaków migracji dzików.

Co to jest Hukinol? To popularny i podobno skuteczny 3-metylowy kwas masłowy, czyli skoncentrowany zapach potu ludzkiego, który ma za zadanie odstraszać dzikie zwierzęta. Jest nietoksyczny oraz bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego–Państwowego Zakładu Higieny.

Władze Targówka podjęły decyzję o zakupie tego preparatu i teraz jest on sukcesywnie przekazywany przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych oraz administracji osiedli przylegających do Lasu Bródnowskiego oraz terenów, na których najczęściej pojawiają się dziki.

Jak podają urzędnicy, do tej pory preparat odebrali przedstawiciele:
1) RSM „Praga” Osiedle Generalska
2) Wspólnoty Mieszkaniowej Św. Wincentego 124
3) Wspólnoty Mieszkaniowej Św. Wincentego 128
4) Wspólnoty Mieszkaniowej Św. Wincentego 130
5) Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Kondratowicza 61
6) Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Kondratowicza 63
7) SM „Bródno” – Osiedle „Wysockiego”
8) Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Technika”

Z opisu producenta wynika, że prawidłowo zastosowany Hukinol odstrasza dziki oraz inne dzikie zwierzęta, natomiast powinien być „prawie niewyczuwalny dla ludzi”. Czy naprawdę jest taki niewyczuwalny, czy też raczej Lasek Bródnowski i okoliczne osiedla zaczną nagle upojnie śmierdzieć ludzkim potem, przekonamy się już niedługo…

 

 

zdjęcie na górze: Lasy Miejskie Warszawa

19 komentarzy na temat “Dziki z Targówka będą odstraszane… ludzkim potem

 • 10 listopada 2017 o godz. 06:50

  to bardzo dobry pomysł, ja jestem z miasta, jestem cywilizowany, sam stosuje deodoranty antyprespiranty i uciekam od spoconych na drugi koniec autobusu

 • 10 listopada 2017 o godz. 07:48

  i po co to wydawać kasę na zakup ludzkiego potu, radny uciekający przed dzikiem może wytworzyć taką samą a nawet większą ilość potu i to za darmo.

 • 10 listopada 2017 o godz. 07:59

  Dziki przyzwyczajają się do tego odstraszacza jakim jest ludzki pot, nosi on nazwę HUKINOL stosowany jest do ochrony dzików z upraw rolnych. Jego skuteczność jest mizerna, a koszty duże ok. 300 zł/0,5 l. Dziki w mieście przyzwyczajone są do różnych zapachów w tym zapachu ludzi, śmiem twierdzić że na 100 % nie zdziała, a śmierdzi strasznie.

 • 10 listopada 2017 o godz. 08:22

  Jeżeli te dziki w ogóle nie uciekały w lesie przed ludźmi, to nie będą uciekały przed ich zapachami. Na polanie archeologicznej, gdzie ludzie biesiadują, dziki bardzo chętnie przebywają. Wręcz przeciwnie, zapach ludzkiego potu będzie je wabił, bo kojarzy im się z lepszym od leśnego jedzeniem. Znów ktoś coś zrobił zanim pomyślał.

 • 10 listopada 2017 o godz. 08:46

  ” Znów ktoś coś zrobił zanim pomyślał.”
  Raczej ,POMYŚLAŁ i ZAROBIŁ.

  Dzik Bródnowski to mieszczuch , który ludzi się nie boi. Też uważam, że nasze dziki, pot ludzki raczej przyciągnie niż odstraszy.
  TAM GDZIE LUDZIE , TAM ŻAREŁKO.

 • 10 listopada 2017 o godz. 09:54

  A TO DZIKI BOJĄ SIĘ POTU?
  TO ZAPRASZAM DO AUTOBUSU NR 500 MIĘDZY 6:45 A 9:30 …. ZAPACH POTU TO TUTAJ TAK POPULARNE ZJAWISKO JAK PRZELUDNIONY AUTOBUS*.

  *OSTATNIO PUSZAJĄ NA TRASE KROTSZE 500 HAHAHAHHA TO JEST ZABAWA W ŚRODKU

 • 10 listopada 2017 o godz. 09:56

  oczywiscie chodziło ozarobienie …. kupili 1000 sztuk i teraz wujek ktory pracuje w firmie gdzie to kupili ….. kupił nowego Mesia

 • 10 listopada 2017 o godz. 10:18

  problem z dzikami jest złożony i wypadałoby podejść do niego holistycznie:
  1 nie dokarmiać dzików np. paluszkami
  2 chociaż część populacji dzika odłowić
  3 porozrzucać w lasku bródnowskim anty koncepcję póki jeszcze prawica nie sprawuje władzy w naszej gminie
  4 najlepiej w nocy przy pomocy muzyki z mocnym bitem i przy pomocy gazu przepłoszyć dzika na białołęke gdy będzie wiało z południa

 • 10 listopada 2017 o godz. 13:26

  Zaszła chyba jakaś pomyłka. W Urzędzie dzielnicy powiedziano po prostu „Dziki zlikwidujemy potem” (bo teraz nie mają na to czasu) – i ktoś to źle zinterpretował.. ?

 • 10 listopada 2017 o godz. 17:56

  Niech 527 zatrzymuje się pod lasem i otwiera na minutę drzwi – efekt wystraszenia żywych istot gwarantowany!

 • 11 listopada 2017 o godz. 09:27

  Dużo taniej będzie wprowadzić zakaz mycia się,do odwołania.

 • 14 listopada 2017 o godz. 13:57

  To teraz napiszcie który szwagier na tym zarobi? Rozumiem, że po tym wydaniu kasy i mizernych efektach wróci pomysł odstrzału, a może kolejnym odstraszaczem będzie ludzka uryna i kał?

 • 14 listopada 2017 o godz. 17:47

  do @elwira: ludzka uryna i kał, butelki i pety nie trafiające do kosza- to wszystko już tam jest, codziennie nowe partie, a policja na koniach głęboko oddycha i patrzy w niebo podczas przejażdżek po lesie.

 • 15 listopada 2017 o godz. 06:41

  od takich wykroczeń nie jest policja tylko straż leśna

 • 15 listopada 2017 o godz. 11:51

  Można żuli rozkładać po lesie :)

 • 16 listopada 2017 o godz. 14:52

  a widzieliście jak john załatwił dzika w film „rambo pierwsza krew”?

 • 16 listopada 2017 o godz. 16:43

  Pomysł z HUKINOLEM porażka, strasznie śmierdzi, a efekt żaden. Szybciej będą go sprzątać z tych kołków niż wieszać. Zapach „prawie niewyczuwalny dla ludzi” to jedna wielka bzdura. Trzeba było zrobić rozpoznanie i zapytać tych, którzy już z tego korzystali, a nie wydawać kasę na nieprzydatny preparat.

 • 16 listopada 2017 o godz. 20:17

  do ixlax: W mieście nie ma straży leśnej tylko polycja i straż m(w?)iejska.

 • 18 listopada 2017 o godz. 01:49

  ” Ciecz, którą zatruły się dzieci to hukinol – wyjaśnia Elżbieta Estkowska, zastępca dyrektora miejscowego sanepidu…. 93 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Więcborku trafiło do szpitala po tym, jak ich koledzy dla zabawy wylali na korytarzu toksyczną ciecz. Teraz dzieci są już w domach, ale z zaleceniem stałej kontroli medycznej. – Kilka minut po godzinie ósmej sprzątaczka poczuła na korytarzu przeraźliwy fetor – relacjonuje Andrzej Hatłas, dyrektor gimnazjum. – Pod ścianą, obok drzwi do toalety, zauważyła plastikową butelkę i owiniętą w czarną folię strzykawkę.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.