Krasnobrodzka z nowymi chodnikami

5
Share

Coraz równiej w naszej dzielnicy pod nogami.

 

Wczoraj pisaliśmy o chodniku-moście wśród morza błota na ul. Rogowskiej. Dziś zaglądamy na Krasnobrodzką, gdzie błocka na szczęście nie ma, ale też są kładzione nowe chodniki.

Latem ul. Krasnobrodzka przeszła frezowanie asfaltu (choć tylko na odcinku od skrzyżowania z ul. Chodecką do Trasy Toruńskiej). Lecz remont objął nie tylko wymianę nawierzchni jezdni. Po stronie północnej pojawił się nowy chodnik i nowe krawężniki, zaś w rejonie przejść dla pieszych specjalne płyty ostrzegawcze dla osób niewidomych. Na przejściach dla pieszych powstały nowe azyle (łącznie pięć, w tym trzy na skrzyżowaniu z ulicą Chodecką), zaś wzdłuż ulicy pojawiły się zatoki postojowe, w których zmieściło się kilkadziesiąt miejsc postojowych. Dodajmy do tego jeszcze nowe latarnie i generalnie – w dużej części Krasnobrodzkiej zrobiło się bezpieczniej.

Teraz trwa ciąg dalszy tych prac. Robotnicy wrócili na ul. Krasnobrodzką i teraz remontują chodnik po południowej stronie ulicy. Układają nowe płyty o wymiarach 50/50 cm i nowe krawężniki. Prace wykonuje firma ADROG.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, roboty są już zaawansowane i zakończą się w najbliższych tygodniach. Po zakończeniu prac zostanie odtworzona zieleń.

 

zdjęcie na górze: aktualne prace na ul. Krasnobrodzkiej / fot. ZDM

 

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx