Radni Targówka wychodzą z letargu i zabierają głos w sprawie obwodnicy

10
Share

Dziś specjalna sesja rady dzielnicy Targówek na temat projektu Obwodnicy Śródmieścia. Nad czym będą debatować radni?

 

Wciąż trwają konsultacje na temat zaproponowanego przez miasto przebiegu „naszego” odcinka obwodnicy, mającej połączyć rondo Wiatraczna na Grochowie z ul. Radzymińską na Targówku.

Jak dokładnie ma przebiegać i wyglądać ta trasa, z jednopoziomowymi skrzyżowaniami i wielkim węzłem przy Radzymińskiej, pisaliśmy tutaj (kliknij).

O tym, że przeciwko wielu zaproponowanym rozwiązaniom – nie tylko na Grochowie, ale i na Targówku – ostro protestują radni Pragi-Południe, pisaliśmy tutaj (kliknij).

Wreszcie, blisko miesiąc po ujawnieniu planu obwodnicy, głos zabierają także radni Targówka. Sesja poświęcona w całości temu tematowi odbędzie się we wtorek 21.11. o godz. 20 w sali konferencyjnej urzędu przy ul. Kondratowicza 20.

Zebranie się na sesji zajęło radnym tak dużo czasu, bo – przypomnijmy – rządząca dzielnicą koalicja PO i Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” wisi na włosku po tym, jak na poprzedniej sesji większością jednego głosu odwołano przewodniczącego rady Targówka z PO – pisaliśmy o tym tutaj (kliknij). Od tego czasu trwa pat i zakulisowe targi na temat rozwiązania tej sytuacji, czyli albo wyboru nowego przewodniczącego przez odbudowaną obecną koalicję, albo zmianę koalicjatów i powstanie sojuszu np. Spódzielni z PiS. Dzisiejsza sesja w sprawie obwodnicy odbywa się właśnie na wniosek radnych PiS-u.

Nad czym będą debatować radni?

Zaproponowane przez PiS stanowisko Rady Dzielnicy Targówek w sprawie koncepcji budowy obwodnicy śródmiejskiej jest dużo łagodniejsze i spokojniejsze niż wspomniany wcześniej protest radnych z Pragi Południe – oraz inaczej rozkłada akcenty:

Przede wszystkim radni podtrzymują postulat jak najszybszego rozpoczęcia budowy całej wschodniej części obwodnicy – od ronda Wiatraczna aż do ronda Żaba (jak połączyć obwodnicę z tym rondem – pisaliśmy tutaj). Poza tym postulują zaprojektowanie bezkolizyjnych skrzyżowań z Trasą Świętokrzyską i ul. Księżnej Anny, a także bezkolizyjnego wjazdu na obwodnicę z Radzymińskiej. Wnioskują też o przeanalizowanie bezpośredniego połączenia obwodnicy z ul. Ziemowita oraz zaprojektowanie ciągów pieszych wraz z zejściem na południową stronę Radzymińskiej i dojściem do przystanku „Piotra Skargi”.

Dla ścisłości – tak brzmi projekt stanowiska zgłoszony przez radnych PiS. Czy w takiej formie poprą go pozostali radni, przekonamy się dziś po godzinie 20. wieczorem.

Inną kwestią jest, czy to stanowisko da jakikolwiek efekt. Przypomnijmy, że za rozpoczęciem budowy Trasy i Mostu Krasińskiego radni Targówka jednogłośnie głosowali aż dwa razy. Ostateczną decyzję władz Warszawy znamy aż za dobrze.

 

zdjęcie na górze: wizualizacja obwodnicy Śródmieścia na Targówku / mat. UM Warszawa

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx