Władze Targówka planują duże zmiany w największym parku dzielnicy. Na razie pytają o zdanie mieszkańców.
Przebudowa bródnowskiego „Central Parku” w zasadzie już się zaczęła – jej pierwszym etapem był remont dwóch parkowych stawów, w których zostały zamontowane natleniające wodę aeratory.
W przyszłym roku zmian ma być więcej – planowana jest m.in. wymiana nawierzchni ścieżek, nowe rośliny, może nawet nowe lekkie budynki. A co dokładnie powinno się zmienić? O to teraz pyta dzielnica mieszkańców.
Własnie rozpoczęły się konsultacje, na podstawie których Dzielnica Targówek opracuje koncepcję zagospodarowania Parku Bródnowskiego, którą przedstawi mieszkańcom w drugim etapie konsultacji w lutym 2018 r.
Jak można wziąć udział w konsultacjach:
I ETAP – powiedz, czego potrzebujesz w parku
Spacer badawczy po Parku Bródnowskim z przewodnikiem – 9 grudnia (sobota), godz. 12:00-14:00 – początek Przystanek Gofrowo
Punkt informacyjno-konsultacyjny: Park Bródnowski, Przystanek Gofrowo – 15 grudnia (piątek), godz. 12:00-16:00 oraz 16 grudnia (sobota), godz. 13:30-15:30
Spotkanie konsultacyjne – warsztaty: Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L.Kondratowicza 20, sala konferencyjna – 16 grudnia (sobota), godz. 11:00-13:30
Pomysły w pierwszym etapie konsultacji można zgłaszać do 30 grudnia 2017 r. (sobota) także mailem na adres parkbrodnowski@targowek.waw.pl lub w Urzędzie Dzielnicy Targówek.
II ETAP – skomentuj wstępną koncepcję:
Punkt informacyjno-konsultacyjny: Park Bródnowski, Przystanek Gofrowo – 26 stycznia (piątek), godz. 12:00-16:00 oraz 27 stycznia 2018 r. (sobota), godz. 13:30-15:30
Spotkanie konsultacyjne: Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L.Kondratowicza 20, sala konferencyjna – 27 stycznia (sobota), godz. 11:00-13:00
Uwagi do wstępnej koncepcji można będzie też zgłaszać do 3 lutego 2018 r. mailem na adres parkbrodnowski@targowek.waw.pl lub w Urzędzie Dzielnicy Targówek.
Podsumowanie – prezentacja koncepcji odnowionego Parku Bródnowskiego ma nastąpić w Urzędzie Dzielnicy Targówek 24 lutego 2018 roku (sobota), godz. 11:00-13:00.
zdjęcia: archiwum targowek.info
Ja to np. bardzo bym chciała żeby jaśnie Pan właściciel przystanku gofrowo przestał wjeżdżać pod sam lokal swoim samochodem, pokonując ten odcinek chodnikiem i alejkami parkowymi, wymijajac ludzi na centymetry… i żeby pilnował swojego pupila, który mały nie jest a lata bez żadnej kontroli
A w temacie parku, wymiana alejek i ławek Ok, reszte zostawcie w spokoju.
Jest rewitalizacja… Lasu Bródnowskiego. Biegnąca środkiem ul. Malborska to wielka koleina w błocie, bo codziennie żłobi ją wypasiona terenówka z przyczepą i osobówka do południowej bramy ogródków działkowych. Nawet zawrotkę sobie pod bramą wyjeździli dookoła topoli. A tuż za bramą stoi willa z wielkimi szklanymi oknami. Oczywiście to „altanka” wiele ponad przepisowe 30 m kwadr. Zakaz wjazdu do lasu w wielkim poważaniu. Co na to urząd, lasy miejskie, straż miejska, zarząd ROD Malborska- nic.
Może czas wreszcie wykonać w calym parku nowe oświetlenie jak w alei głównej, bo jak na razie to dwa lata temu postawiono nowe latarnie jedynie tam i od razu zrobiło się naprawdę jasno.
JAK MA WYGLĄDAC? KOLEJNE ŚWIETNE PRACE PANA BIAŁY PROSZEK ….
BRUNATNY KOLOR WODY W STAWIKACH
TRAWA DO KOLAN
I DZIURY W CHODNIKACH, ŻE JAZDA NA ROLKACH TO WALKA O PRZETRWANIE :)
Rewitalizacja – czekamy zatem na pierwsze wycinki. Las też jest sukcesywnie rewitalizowany.
Podstawa to DUŻA FONTANNA nawilżająca powietrze w lecie.
Nowe ławki+ nowe lampy + nowe kosze! To absolutne minimum.
My lemingi, gimbusy,frankowicze, korposzczury i słoiki żądamy: gniazdek do ładowania smartfonów, wifi do pobierania apek, placów do gry w bule, zagęszczenia pokemonów, pawilonów z piwami regionalnymi po 15 zł/0.3l, salonem urody, pielęgnacji yorków, stomatologiem i oczywiście kilkoma oddziałami banków. Może jakieś apartamenty wokół parku od strony ulic.
A na koniec się okaże, że rewitalizacja polega na wycince drzew, sprzedaży jakiemuś developerowi 1/4 parku, pobudowaniu nowych bloków, ogrodzenia osiedla, kolejnej wycinki drzew, pobudowaniu na kolejnej 1/4 parkingów, wyłożeniu kostką dwóch alejek i podwórek osób decyzyjnych. Dla Januszów, Grażyn i ich dzieci postawi się dwie budy ze śmierdzącym żarciem i szlus.
Anioła już nie ma. Poszedł do rewitalizacji czy legalnie skradzion jak np. kalejdoskop? Rewitalizacja? Ok, ale z umiarem, tj. aby park pozostał parkiem, czyli przestrzenią (z zielenią). Mam nadzieję, że nie naćkają tam co krok jakiś dziwnych rzeczy, budek. Oświetlenie? Bez przesady. Owszem główna komunikacyjna aleja z mocnym (i nieprzjemnie zimnym) oświetleniem może jest dobrym pomysłem. Ale fajne są i boczne alejki ze słabszym, ciepłym, nastrojowym światłem. Jak to wszystko zamienić na te zimne diody z parku zrobi się pas startowy, pole oświetlone jupiterami. Latarnie owszem nie zaszkodzi wymienić, ale nie przesadzać z siłą światła i apel o to, żeby… Czytaj więcej »
Ciekawe czy ktoś z Was tu piszących przyjdzie na konsultacje w sobotę? Idę o zakład, że w przewadze będą urzędnicy – tak jak na pierwszym spotkaniu 9.12.