Będzie rewitalizacja Parku Bródnowskiego. Jak ma wyglądać? | targowek.info

Będzie rewitalizacja Parku Bródnowskiego. Jak ma wyglądać?

Władze Targówka planują duże zmiany w największym parku dzielnicy. Na razie pytają o zdanie mieszkańców.

 

Przebudowa bródnowskiego „Central Parku” w zasadzie już się zaczęła – jej pierwszym etapem był remont dwóch parkowych stawów, w których zostały zamontowane natleniające wodę aeratory.

W przyszłym roku zmian ma być więcej – planowana jest m.in. wymiana nawierzchni ścieżek, nowe rośliny, może nawet nowe lekkie budynki. A co dokładnie powinno się zmienić? O to teraz pyta dzielnica mieszkańców.

Własnie rozpoczęły się konsultacje, na podstawie których Dzielnica Targówek opracuje koncepcję zagospodarowania Parku Bródnowskiego, którą przedstawi mieszkańcom w drugim etapie konsultacji w lutym 2018 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

I ETAP – powiedz, czego potrzebujesz w parku

Spacer badawczy po Parku Bródnowskim z przewodnikiem – 9 grudnia (sobota), godz. 12:00-14:00 – początek Przystanek Gofrowo

Punkt informacyjno-konsultacyjny: Park Bródnowski, Przystanek Gofrowo – 15 grudnia (piątek), godz. 12:00-16:00 oraz 16 grudnia (sobota), godz. 13:30-15:30

Spotkanie konsultacyjne – warsztaty: Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L.Kondratowicza 20, sala konferencyjna – 16 grudnia (sobota), godz. 11:00-13:30

Pomysły w pierwszym etapie konsultacji można zgłaszać do 30 grudnia 2017 r. (sobota) także mailem na adres parkbrodnowski@targowek.waw.pl lub w Urzędzie Dzielnicy Targówek.

II ETAP – skomentuj wstępną koncepcję:

Punkt informacyjno-konsultacyjny: Park Bródnowski, Przystanek Gofrowo – 26 stycznia (piątek), godz. 12:00-16:00 oraz 27 stycznia 2018 r. (sobota), godz. 13:30-15:30

Spotkanie konsultacyjne: Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L.Kondratowicza 20, sala konferencyjna – 27 stycznia (sobota), godz. 11:00-13:00

Uwagi do wstępnej koncepcji można będzie też zgłaszać do 3 lutego 2018 r. mailem na adres parkbrodnowski@targowek.waw.pl lub w Urzędzie Dzielnicy Targówek.

Podsumowanie – prezentacja koncepcji odnowionego Parku Bródnowskiego ma nastąpić w Urzędzie Dzielnicy Targówek 24 lutego 2018 roku (sobota), godz. 11:00-13:00.

 

zdjęcia: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Będzie rewitalizacja Parku Bródnowskiego. Jak ma wyglądać?

 • 8 grudnia 2017 o godz. 09:48

  Ja to np. bardzo bym chciała żeby jaśnie Pan właściciel przystanku gofrowo przestał wjeżdżać pod sam lokal swoim samochodem, pokonując ten odcinek chodnikiem i alejkami parkowymi, wymijajac ludzi na centymetry… i żeby pilnował swojego pupila, który mały nie jest a lata bez żadnej kontroli

  A w temacie parku, wymiana alejek i ławek Ok, reszte zostawcie w spokoju.

 • 8 grudnia 2017 o godz. 11:27

  Jest rewitalizacja… Lasu Bródnowskiego. Biegnąca środkiem ul. Malborska to wielka koleina w błocie, bo codziennie żłobi ją wypasiona terenówka z przyczepą i osobówka do południowej bramy ogródków działkowych. Nawet zawrotkę sobie pod bramą wyjeździli dookoła topoli. A tuż za bramą stoi willa z wielkimi szklanymi oknami. Oczywiście to „altanka” wiele ponad przepisowe 30 m kwadr. Zakaz wjazdu do lasu w wielkim poważaniu. Co na to urząd, lasy miejskie, straż miejska, zarząd ROD Malborska- nic.

 • 8 grudnia 2017 o godz. 12:00

  Może czas wreszcie wykonać w calym parku nowe oświetlenie jak w alei głównej, bo jak na razie to dwa lata temu postawiono nowe latarnie jedynie tam i od razu zrobiło się naprawdę jasno.

 • 8 grudnia 2017 o godz. 12:35

  JAK MA WYGLĄDAC? KOLEJNE ŚWIETNE PRACE PANA BIAŁY PROSZEK ….
  BRUNATNY KOLOR WODY W STAWIKACH
  TRAWA DO KOLAN
  I DZIURY W CHODNIKACH, ŻE JAZDA NA ROLKACH TO WALKA O PRZETRWANIE :)

 • 8 grudnia 2017 o godz. 16:06

  Rewitalizacja – czekamy zatem na pierwsze wycinki. Las też jest sukcesywnie rewitalizowany.

 • 8 grudnia 2017 o godz. 19:04

  Podstawa to DUŻA FONTANNA nawilżająca powietrze w lecie.

 • 8 grudnia 2017 o godz. 22:21

  Nowe ławki+ nowe lampy + nowe kosze! To absolutne minimum.

 • 9 grudnia 2017 o godz. 10:58

  My lemingi, gimbusy,frankowicze, korposzczury i słoiki żądamy: gniazdek do ładowania smartfonów, wifi do pobierania apek, placów do gry w bule, zagęszczenia pokemonów, pawilonów z piwami regionalnymi po 15 zł/0.3l, salonem urody, pielęgnacji yorków, stomatologiem i oczywiście kilkoma oddziałami banków. Może jakieś apartamenty wokół parku od strony ulic.

 • 11 grudnia 2017 o godz. 11:06

  A na koniec się okaże, że rewitalizacja polega na wycince drzew, sprzedaży jakiemuś developerowi 1/4 parku, pobudowaniu nowych bloków, ogrodzenia osiedla, kolejnej wycinki drzew, pobudowaniu na kolejnej 1/4 parkingów, wyłożeniu kostką dwóch alejek i podwórek osób decyzyjnych. Dla Januszów, Grażyn i ich dzieci postawi się dwie budy ze śmierdzącym żarciem i szlus.

 • 11 grudnia 2017 o godz. 11:42

  Anioła już nie ma. Poszedł do rewitalizacji czy legalnie skradzion jak np. kalejdoskop?

  Rewitalizacja? Ok, ale z umiarem, tj. aby park pozostał parkiem, czyli przestrzenią (z zielenią). Mam nadzieję, że nie naćkają tam co krok jakiś dziwnych rzeczy, budek.

  Oświetlenie? Bez przesady. Owszem główna komunikacyjna aleja z mocnym (i nieprzjemnie zimnym) oświetleniem może jest dobrym pomysłem. Ale fajne są i boczne alejki ze słabszym, ciepłym, nastrojowym światłem. Jak to wszystko zamienić na te zimne diody z parku zrobi się pas startowy, pole oświetlone jupiterami. Latarnie owszem nie zaszkodzi wymienić, ale nie przesadzać z siłą światła i apel o to, żeby było ciepłe.

  No i szkoda gabu, jesionu(?) przy głównej alei na wysokości mniejszego placu zabaw. Dlaczego został wycięty. Po fakcie było doskonale widać w licznych przekrojach, że drzewo było całkowicie zdrowe.

  Stopniowo dobierają się do drugiego egzemparza – w okolicach dawnego kalejdoskopu. Na razie dziabnęli gałąź, ale skoro wycina się zdrowe drzewa, to i on jest zagrożony.

  Trzeci, piękny egzemparz, jest w centalnej części parku. Kiedyś ktoś dorobił mu oczy. Piękne, rozłożyste drzewo, najpiękniejsze w parku. Obawiam się, że pozwoliło sobie za bardzo rozłożyć konary i zamiast mu pomóc, podeprzeć je, również jest zagrożone wycinką.

  Co się wczoraj działo obok Gofrowa? Jakieś gigantyczne figury, szopka? Inauguracja dość skromnej iluminacji?

 • 11 grudnia 2017 o godz. 22:58

  Ciekawe czy ktoś z Was tu piszących przyjdzie na konsultacje w sobotę? Idę o zakład, że w przewadze będą urzędnicy – tak jak na pierwszym spotkaniu 9.12.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.