Jak wrócić na Targówek z Sylwestra na Placu Bankowym?

10
Share

Na miejską zabawę sylwestrową jakoś dotrzecie. Teraz dowiedzcie się, jak wrócić potem do naszej dzielnicy komunikacją miejską – autobusami, tramwajami, pociągami i (częściowo) metrem.

 

Miejska zabawa sylwestrowa na pl. Bankowym rozpocznie się 31 grudnia 2017 r. o godz. 19.00. W ostatni wieczór roku w wśród artystów znajdą się znane nazwiska polskiej sceny muzycznej: Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bracia, Ira, Blue Cafe, Kombii, Pectus, Grzegorz Hyży, Perfect, Kasia Kowalska, Ewelina Lisowska, Soun’N’Grace, Cleo, Mateusz Ziółko i Future Folk. Pokaz ogni sztucznych o północy będzie trwał 3 minuty.

A co po północy? Na szczęście komunikacja miejska będzie działać praktycznie przez całą noc, choć wg zupełnie innych rozkładów, niż na co dzień. Oto podane przez ZTM szczegóły komunikacji w noc sylwestrową 31.12.2017 r./01.01.2018 r., dotyczące bezpośrednio mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza.

AUTOBUSY:
*
po północy 1 stycznia na Bródno będzie kursowała linia 500. Uwaga: autobusy będą ruszać z przystanku Muranów, znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic M. Anielewicza i gen. W. Andersa, później pojadą „standardowo” do pętli Bródno-Podgrodzie.

* również po godz. 24.00, z przystanku Dworzec Wileński odjeżdżać będą autobusy linii 160 (kierunek Targówek) oraz 527 (kierunek Os. Derby, ale zahaczające o Bródno). Zaś na plac Wileński wygodnie będzie można dotrzeć metrem (szczegóły poniżej)

* do Dworca Wileńskiego będzie też można podjechać autobusową linią zastępczą Z90 kursującą pomiędzy  31.12.2017 r. godz. 18:00 do 1.1.2018 r. ok. godz. 2:00 na trasie: OKOPOWA – Jana Pawła II – pl. Piłsudskiego – Focha – al. Solidarności – Targowa – DW.WILEŃSKI

* linie nocne N13, N24, N25, N33, N35, N37, N42, N43, N44 oraz N64 będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

TRAMWAJE: Przez całą noc na Bródno – oczywiście ulicami Odrowąża, Matki Teresy i Rembielińską – będą kursowały tramwaje linii 3 oraz 4.

METRO: Obowiązuje też całonocne kursowanie pociągów metra. Na razie jeszcze nie na Targówek ;) ale do placu Wileńskiego będzie można dojechać pod ziemią linią M2 bez problemu.

POCIĄGI: Ze stacji Warszawa Śródmieście odjadą dwa pociągi linii S3 w kierunku Wieliszewa – zatrzymujące się na bródnowskich stacjach Warszawa-Praga i Warszawa-Toruńska. Godziny odjazdów ze stacji Warszawa Śródmieście w stronę Bródna: 0:45 i 1:45.

 

 

zdjęcie: UM Warszawa

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx