26. finał WOŚP na Targówku – co będzie się u nas działo?

5
Share

Ikarus do nauki pierwszej pomocy, wiosłowanie na sucho, festyn dla dzieci – w ten sposób też możecie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świąteczniej Pomocy.

 

26. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Impreza główna odbędzie się pod Pałacem Kultury, ale na Targówku oczywiście spotkacie wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami.

Prawobrzeżny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (który już nie nazywa się „WOŚP Targówek”, a z większym romachem „Sztab WOŚP Warszawa”) będzie miał swoją siedzibę „jak zwykle” w sali konferencyjnej ratusza Targówka przy ul. Kondratowicza 20 – choć tam będą pracować tylko wolontariusze. Dla ścisłości: około tysiąca wolontariuszy.

Targówkowskie wydarzenia towarzyszące finałowi WOŚP będą miały miejsce gdzie indziej:

Ikarus na pomoc

14 stycznia na ulice Warszawy wyruszy wyjątkowy pojazd – stary autobus Ikarus, który przez dziesięciolecia woził warszawiaków po całym mieście. Sztab WOŚP Warszawa zamienia ten pojazd w warsztat do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyposażony w fantomy do nauki pierwszej pomocy i załogę z Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej, Fundacji Anikar oraz Szkoły Ratownictwa „Meditrans” Ikarus zatrzyma się w naszej dzielnicy dwa razy: o godz. 10:00 pod IKEA Targówek, zaś o godz. 13:30 przy Atrium Targówek.

Wiosłowanie w Atrium Targówek

W Atrium Targówek (ul. Głębocka 15) w ramach WOŚP odbędzie się także próba ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans po 500 metrów. Zmagania wioślarzy rozpoczną się w niedzielę o godz. 9.00 i potrwają do 19.00. Każdy, kto odwiedzi w tym dniu centrum, będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma Certyfikat.

Impreza charytatywna w SP 58

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego (ul. Mieszka I 7) organizuje 14 stycznia imprezę charytatywną na rzecz WOŚP. W godz. 13.00 – 16.00. w budynku szkoły odbędą się m.in. zabawy dla dzieci, balonowe zoo, malowanie buziek, pokaz tańca, grochówka, kawa i herbata, a także aukcja charytatywna.

Bieganie w Saturn Fitness

Za każdy przebiegnięty kilometr w Saturn Fitness Targówek (ul. Kuflewska 6) klub przekaże od siebie dla Orkiestry 1 zł. Nie trzeba będzie biegać po zimnie – liczyć się będą kilometry zrobione na specjalnie oznakowanych bieżniach w klubie.

Aukcja pod Zieloną Truskaweczką

Finał WOŚP odbędzie się też w przedszkolu „Pod Zieloną Truskaweczką” (ul. Świętego Hieronima 5). Tam w godz. 12.00-14.00 za symboliczny grosik (albo więcej) będzie można nabyć pracę swojego dziecka lub wylicytować pracę innej pociechy. Zebrane fundusze trafią do WOŚP.

 

Oprócz tych miejsc w niedzielę po całym Targówku będą krążyć wolontariusze WOŚP z puszkami i serduszkami. Bądźcie dobrzy i wrzućcie im parę złotych – dla dzieciaków!

 

zdjęcie na górze: sala konferencyjna urzędu dzielnicy Targówek zamieniona w sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / fot. Facebook/Sztab WOŚP Warszawa

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx