Kondratowicza - najniebezpieczniejsza ulica w dzielnicy | targowek.info

Kondratowicza – najniebezpieczniejsza ulica w dzielnicy

Władze Warszawy cieszą się, że na ulicach miasta jest bezpieczniej. Niestety, główna ulica Targówka jest wyjątkiem.

 

Stołeczny ratusz podsumował wczoraj statystyki wypadków samochodowych w Warszawie w 2017 roku i ogłosił, że warszawskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Faktycznie, liczba śmiertelnych zdarzeń w stolicy zmalała. W 2017 roku w całej Warszawie zginęło w wypadkach drogowych 45 osób – o 13 mniej niż w roku 2016.

To dobre wiadomości. Gorsze dotyczą Targówka.

Wczytaliśmy się w policyjne statystyki i poznaliśmy najniebezpieczniejszą ulicę dzielnicy Targówek. Jest nią ulica Kondratowicza, przy której położony jest m.in. dzielnicowy ratusz i największy szpital w tej części stolicy. Na głównej ulicy Bródna w 2017 roku doszło do aż 12 wypadków samochodowych, w których zostało rannych 20 osób (słuczek i mniejszych kolizji nikt nie liczy).

To duży wzrost w stosunku do poprzedniego roku, gdy w 2016 r. na ul. Kondratowicza odnotowano tylko 7 wypadków, choć były tragiczniejsze w skutkach: zginęły w nich 2 osoby. Teraz najniebezpieczniejsze okazały się skrzyżowania Kondratowicza-Chodecka (w 2017 r. 3 wypadki, 4 rannych) oraz Kondratowicza-Łabiszyńska (2 wypadki, 3 rannych).

Drugie miejsce na niechlubnej liście najgorszych ulic Targówka zajęła w 2017 roku ulica św. Wincentego – policja odnotowała na niej 10 wypadków, w których rannych zostało 12 osób.

Na policyjnej liście „tradycyjnie” wysokie miejsca zajmują też ulice al. Solidarności (22 wypadki, 2 zabitych, 36 rannych) oraz Radzymińska (13 wypadków, 1 zabity, 14 rannych), ale duże odcinki tych tras leżą poza Targówkiem – i tam wydarzyła się większość wypadków.

Oczywiście podliczając te wszystkie liczby pamiętajmy, że nie obejmują one Trasy Toruńskiej (S8), która pod względem niebezpieczeństwa znajduje się w zupełnie innej lidze. Do wypadków i kolizji dochodzi tam praktycznie codzienne – ale zwykłe statystyki stołecznej policji jej nie obejmują.

 

zdjęcie na górze: wypadek na ulicy Kondratowicza / fot. archiwum/czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Kondratowicza – najniebezpieczniejsza ulica w dzielnicy

 • 17 stycznia 2018 o godz. 07:21

  Byly jakis czas temu informacje, ze niebawem ma być zwezona, a na wysokości Parku Brodnowskiego auta staną się gośćmi (objazd okolicznymi ulicami czyli Lojewska, Wyszogrodzka i inne). Kiedy realizacja???

 • 17 stycznia 2018 o godz. 08:48

  wystarczy ustawić fotoradary co sto metrów i będzie najbezpieczniejsza, wystarczy nie przekraczać 50 km/godz to nie będzie wypadków

 • 17 stycznia 2018 o godz. 09:08

  A ja myślałem, ze główna ulica Targówka to Radzymińska :)

 • 17 stycznia 2018 o godz. 09:42

  Jak ktoś wjeżdża na ślepo na skrzyżowanie, to i zwężenia nie pomogą. A mi się wydawało, że najwięcej dzwonów jest na odcinku od Wincentego w kierunku Młodzieńczej. Tam sobie rajdy urządzają. Ale zwężajcie, esujcie. Najlepiej zaorajcie i wróćcie do czasów podróży furmankami. Potem będzie płacz, że nic nie jedzie, a wszystko stoi, bo z Kondratowicza zrobiliście wąskie gardło (jak ze Świętokrzyskiej), a o alternatywie zapomniano. Tylko nie zapominajcie, że jak w korkach będą stać samochody, to stać będzie też zbiorkom i pogotowie. Pozdro dla kumatych, precz z ciemnogrodem. Amen

 • 17 stycznia 2018 o godz. 10:09

  Rozumu i kultury jazdy nic nie zastąpi. Jakoś nie budzi mojego zdziwienia, że na zdjęciu, które ilustruje ten tekst jest taki a nie inny samochód. Tak jak fakt, że na Wincentego zabił dziewczynkę kierowca starego BMW a nie np. tico. Złe nawyki, brak umiejętności i chęć popisania się autem procentują na niekorzyść.

 • 17 stycznia 2018 o godz. 10:41

  Sprzeciw wobec kretyńskich planów zwężania ulic. Świętokrzyska powinna być ostrzeżeniem – zakorkowana non-stop, chodniki szerokie, puste, śliskie – nie wiadomo po co zrobiono zwężenie. Wszyscy są wqwieni!

 • 17 stycznia 2018 o godz. 11:01

  @Dziedzic Pruski – racja w 200%!!!
  A wystarczyłaby tzw. zielona fala na Kondratowicza i zmiana ustawienia świateł na skrzyżowaniu Kondratowicza-Wincentego (na 4 tempa, a nie na 2 jak teraz).
  Kiedyś można było zaprojektować dwupasową arterię wielkiego osiedla. Teraz trzeba wszystko zwęzić, bo słoikowi komisarze wiedzą lepiej.
  PS
  Jakoś na Ursynowie nikt nie zamierza zwężać al. KEN.

 • 17 stycznia 2018 o godz. 11:05

  Ul. Kondratowicza jest na Bródnie…

 • 17 stycznia 2018 o godz. 11:32

  Świętokrzyska stała, stoi i stać będzie w korku bo kończy się wąską ulicą jaką jest Tamka i nikt nic z tym nie zrobi. Czy samochody będą stać na Świętokrzyskiej na jednym pasie jaki jest teraz, czy na trzech jak było kiedyś to i tak koniec końców wszystkie będą musiały się przecisnąć przez wąską Tamkę. Więc przepustowość Świętokrzyskiej nie zależy od tego ile ma pasów, a od tego ile samochodów może przejechać przez Tamkę. Jeździłem na UW przed remontem Świetokrzyskiej i po mimo że były tam po 3 pasy w każdą stronę korek ciągnął się czasem do Ronda ONZ. A na Kondratowicza też wcale nie ma takiego ruchu żeby potrzebna była ta autostrada. Tym bardziej jak otworzą Metro.

 • 17 stycznia 2018 o godz. 13:25

  kondratowicza należy poszerzyć o buspas w każdą stronę aby autobusy jeździły punktualnie, no i trzeba przedłużyć chociaż do jagiellońskiej aby odciążyć wiecznie zakorkowaną trasę toruńską

 • 17 stycznia 2018 o godz. 13:26

  1. Kondratowicza na Zaciszu- przy przystanku Bohuszewiczówny: pieszy musi wchodzić na siłę na pasy, bo tylko 10% kierowców ze ciągnącego się sznura aut zwolni przed przejściem. Sygnalizacja pulsująca- zlikwidowana!
  2. Kondratowicza/Blokowa- to samo, częste kolizje, odrzucana przez lata koncepcja sygnalizacji.
  3. Kondratowicza/Łabiszyńska w stronę Żerania- notorycznie korki, fatalnie ustawiony cykl świateł, skręcający w Łabiszyńską blokują pas jadącym prosto. A co będzie po zwężeniu?
  4. Ścieżka rowerowa- ciągłe problemy z nieustępującymi samochodami, handel na ścieżce pod bazarem.
  Urzędasy do konstruktywnej roboty!!!!

 • 17 stycznia 2018 o godz. 13:32

  ZAMKNĄĆ WSZYSTKIE ULICE!!! TYLKO KOMUNIKACJA MIEJSKA. WSZYSCY DO AUTOBUSU NR 500 !! JEST PPRAWIE PUSTY I SIĘ NIE SPÓŹNIA. ZAPRASZAMY :)))

 • 18 stycznia 2018 o godz. 00:30

  Auta startują ze świateł z Bazyliańskiej i wyścig na skrzyżowanie Łabiszyńska Kondratowicza co by zdążyć na zielone światło. Prędkość często przekracza 100km/h!!! Dlaczego do tej pory nie ma na tym skrzyżowaniu fotoradaru? mało ludzi zginęło przez takich debili!!!??

 • 18 stycznia 2018 o godz. 08:45

  A pomimo kolejnych bloków obiecanych od lat świateł przy skrzyżowaniu Kondratowicza/Blokowej nie ma a to jedyny sensowny wyjazd z tej części Zacisza

 • 18 stycznia 2018 o godz. 08:52

  @Michał Na zdjęciu jest Mitsubishi Lancer Evo X a nie jakieś BWM.

 • 18 stycznia 2018 o godz. 08:57

  @DoMichała – napisałem: ” na zdjęciu, które ilustruje ten tekst jest taki a nie inny samochód. Tak jak fakt, że na Wincentego zabił dziewczynkę kierowca starego BMW” – czyli wcale nie twierdziłem , że na zdjęciu jest BMW :-)
  Lancer Evo X też jest szybki ;-)

 • 18 stycznia 2018 o godz. 08:57

  DoMichała: To zmienia wszystko hehehe ;)

 • 18 stycznia 2018 o godz. 09:03

  Przestańcie narzekać, tylko zacznijcie zasypywać listami to zawekowane towarzystwo w ZDM, Urzędzie Dzielnicy i Miasta ołaz Panią Phłezydent !!!
  To naprawdę nic nie kosztuje!

  Piszcie o natychmiastową modernizację sygnalizacji by zrobić oddzielne światła dla lewoskrętów z Świętego Wincentego w Kondratowicza, o światła tam gdzie ich ewidentnie brakuje, na Kondratowicza przy Blokowej, na Wincentego przy Borzymowskiej. Piszcie o buspasy na Wincentego bądź tramwaj od ronda żaba wzdłuż Wincentego na Białomękę Wschodnią, o Trasę Krasińskiego, o Trasę Olszynki Grochowskiej (co by Białomęka na Bródno się nie pchała) piszcie też i o fotoradary w cztery strony świata na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach.

  A teraz zagadka:
  Jak zmniejszyć o połowę liczbę samochodów na Bródnie ?

  Odpowiedź:
  Przenieść WORD z odlewniczej do Nowego Dworu Mazowieckiego!
  hehe, podpowiedź dla rządzących: i tak się tworzy metropolię z obecnej nekropolii.

 • 18 stycznia 2018 o godz. 11:35

  @Ryś
  Buspas albo tramwaj na Wincentego???!!!
  Chyba przez teren cmentarza??

 • 18 stycznia 2018 o godz. 12:06

  korki na kondratowicza codziennie tworzą tysiące samochodów uciekających z zakorkowanej trasy toruńskiej! więc budowa trasy mostu północnego ma opóźnienie ponad 20 lat

 • 18 stycznia 2018 o godz. 12:14

  do @ryś: tramwaj na derby to przez twój ogródek/blok a nie kosztem lasu bródnowskiego. tramwaj tam- tak- ale wzdłuż TT od Annopolu

 • 19 stycznia 2018 o godz. 21:35

  Pieprzenie glupot. Pytanie kiedy na ulicach pojawi się policja i nie mam tu na myśli dowożenia żarcia kolegom z KP. Prewencja. Drogówka z suszarką rozwiąże problem. Tak jak nauczyli kierowców na Odrowąża. Prewencja. Wystarczy raz w tygodniu (każdego tygodnia innego dnia) puścić nieoznakowane dwa radiowozy i skończy się buractwo na drodze. I nie ma znaczenia czy ktoś jest z Wawy czy z poza. Albo jest się inteligentnym albo prostakiem.

 • 21 stycznia 2018 o godz. 14:17

  Leon ale powiedz mi czego policjanci nauczyli na Odrowąża stojąc tam wieczorami albo nocą ? Każdy wie że tam stoją a na Wyszogrodzkiej, Rembielińskiej czy Kondratowicza czyli w środku osiedla niejeden wariat gna jak szalony. Ale najważniejsze że nocą na cmentarzu Bródnowskim zmarli mają spokój bo policja dba o prędkość wzdłuż ulicy gdzie są dwa cmentarze, ogródki działkowe i zamknięte firmy oraz magazyny a po 19 nawet przechodniów praktycznie brak. Niech żyje nasza dzielna policja i spokojne Odrowąża gdzie nikt nie mieszka, nie ma tam jednego bloku czy domu, zero.
  Ostatnio odwiedzając komisariat na Chodeckiej obserwowałem rozmowę policjantki WRD jak z ogromnym podnieceniem pytała przełożonego czy widział jaką świetną robotę robią na Odrowąża. Wspaniale aż mi serce rosło z jakim zaangażowaniem nasi dzieli policjanci dbają o spokój i bezpieczeństwo zmarłych a żywych mają gdzieś bo liczą się tylko statystyki.
  Wiadomo Odrowąża prosta, szeroka, długa oraz spory ruch to i częściej się trafi delikwenta do golenia a to co dzieje się na Wyszogrodzkiej od Rembielińskiej do Chodeckiej to kogo obchodzi. Dokąd nikt nie zginął to stoimy tam gdzie lepiej się goli frajerów. Jak długo policja będzie tak postępować tak długo nie będą mogli liczyć na mój szacunek.

 • 25 stycznia 2018 o godz. 00:03

  Za jakiś czas rozkopią Kondratowicza w celu budowy metra metodą odkrywkową (taniej) i wtedy będą wszyscy zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.