Licea na Targówku - ranking 2018. Upadek liceum Lisa-Kuli | targowek.info

Licea na Targówku – ranking 2018. Upadek liceum Lisa-Kuli

Fundacja „Perspektywy” opublikowała ranking szkół średnich w Warszawie – który w tym roku przyniósł klęskę liceum im. Lisa-Kuli z ul. Oszmiańskiej.

 

Ranking „Perspektyw” uwzględnia 90 warszawskich szkół ogólnokształcących, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów – wzięto pod sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25%) i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%).

W 2018 roku „Perspektywy” najlepszym stołecznym licum ogłosiły – dokładnie tak jak w poprzednich latach – XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Ochoty (łącznie aż 92.18 pkt na 100 możliwych).

Na liście „Top 90” liceów w Warszawie znalazły się 4 szkoły z naszej dzielnicy. Niestety, co nie jest zaskoczeniem, wszystkie są w dolnej połowie stawki.

W skali Targówka rywalizację liceów wygrało, uwaga, Polonijne LO Niepubliczne „Klasyk”. Co to za szkoła? Pisaliśmy o niej szerzej dwa lata temu, gdy „Klasyk” po raz pierwszy pojawił się w rankingu.

„Klasyk” mieści się na ul. Matuszewskiej na Targówku Fabrycznym, właściwie już na Utracie. To niepubliczne liceum które prowadzi fundacja „Międzynarodowy Instytut Edukacji”, mająca na celu kształcenie młodzieży z polskimi korzeniami urodzonej i mieszkającej na stałe poza granicami Polski – przede wszystkim za naszą wschodnią granicą. Uczniowe-cudzoziemcy mieszkają na miejscu, w bursie „Inter” położonej tuż obok liceum. Więcej o tej szkole przeczytacie tutaj.

Być może jednak bardziej spektakularny od dobrego wyniku „Klasyka” jest klęska liceum im. Lisa-Kuli z ulicy Oszmiańskiej, które zajęło najgorsze miejsce w całej historii rankingów. Szkoła długo nazywająca się „najlepszym liceum na Targówku” i przed laty bijąca się o drugą dziesiątkę rankingu w skali Warszawy, w 2018 roku spadła aż na 66. miejsce w mieście i dopiero 3. w dzielnicy.

O tym, że bardzo źle się dzieje w liceum Lisa-Kuli, szepce się na Targówku od dawna (i nie chodzi tylko o przedłużający się remont) – a teraz potwierdza to ranking „Perspektyw”…

Najlepsze licea ogólnokształcące w rankingu „Perspektyw” 2018:
46 miejsce w Warszawie, 1 na Targówku: Polonijne LO Niepubliczne „Klasyk” – 45.43  pkt
60 miejsce w Warszawie, 2 na Targówku: CXXXVII LO z Oddz. Dwujęzycznymi – 39.15 pkt
66 miejsce w Warszawie, 3 na Targówku: XIII LO z Oddz. Dwujęz. im. płk. L. Lisa-Kuli – 35.19 pkt
82 miejsce w Warszawie, 4 na Targówku: XLVI LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Czarnieckiego – 29.80 pkt

CII LO im. Józefa Woźniaka oraz CXIII LO im. Piotra Wysockiego znalazły się poza pierwszą setką najlepszych liceów w Warszawie.

 

Cały ranking znajduje sie tutaj.

 

zdjęcie na górze: LO im. Lisa-Kuli przy ul. Oszmiańskiej (ciągle w remoncie) / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Licea na Targówku – ranking 2018. Upadek liceum Lisa-Kuli

 • 11 stycznia 2018 o godz. 09:27

  Dziwne. Liceum L. Kuli zostało ostatnio ekstra dofinansowane i spadło z rankingu? Czy to dowód na to, że zwiększanie dofinansowania państwowych instytucji niekoniecznie idzie w parze ze wzrostem ich efektywności?

 • 11 stycznia 2018 o godz. 11:26

  Jak finansuje to jakaś fundacja, to pewnie wychowanie w duchu liberalnym, otwartości na multikulti, kulcie bandery. Oby nie daj Boże nie wyrośli patrioci.

 • 11 stycznia 2018 o godz. 13:11

  Szkoła ma uczyć i nie zależy to od pieniędzy (choć one się przydają) tylko od nastawienia kadry i uczniów. Widać to po szkołach poza metropoliami, które potrafią wspiąć się na górę rankingu ogólnopolskiego bez takich zastrzyków finansowych jakie mogą przekazać zamożni rodzice lub samorządy.
  Czyli – czynnik ludzki.

 • 11 stycznia 2018 o godz. 15:22

  Lisa – Kuli dźwignie się z kolan. Już jest nowa Dyrekcja i dużo się zmienia na lepsze.

 • 11 stycznia 2018 o godz. 16:29

  Nic dziwnego, to było do przewidzenia jeśli nowa dyrekcja (chyba poprzednia) pozwalała bardzo dobrych nauczycieli albo sami się pozwalniali (przez okropna atmosferę tworzona przez dyrekcja) i zostali zatrudnieni w !Lepszych! Liceach (jak można dopuścić do odejścia wartościowych nauczycieli). Tak to jest jak Ant*nik wybiera dyrektora nie patrząc na „odpowiednie” kryteria. Wstyd! Mam nadzieję że to się zmieni i szybko noekompetentne ciało albo weźmie się za robotę (chodź miałem z nimi doczynienia i to wątpię) albo wróci znów dobry skład pokoju nauczycielskiego z AMBITNYMI nauczycielami. Jeszce raz wstyd dla dyrekcji a szczególnie ‚pingwina’ KWTW

 • 11 stycznia 2018 o godz. 19:45

  No cóż. W dzisiejszych czasach przeważnie wygrywają te licea, które są nakierowane na wyścig szczurów albo odwrotnie, na skrajny liberalizm gdzie np. wymaga się od uczniów wysiłku tylko w wybranych przedmiotach.

 • 11 stycznia 2018 o godz. 20:54

  licea to bezsensowne przedłużenie podstawówki czyli strata czasu, liczą się od zawsze tylko technika

 • 11 stycznia 2018 o godz. 21:07

  cóż… poprzednia dyrektorka zostawiła POGORZELISKO :-))))) obecna próbuje wskrzesić feniksa z popiołów. Powinna dać radę, bo sensowna kobieta

 • 11 stycznia 2018 o godz. 22:23

  Atmosfera stworzona przez dyrekcję nie sprzyjała atmosferze dobrej „pracy/nauki”. L.O. to nic innego jak przedsiębiorstwo. Dobrze zarządzane odnosi sukcesy, słabo – porażki, co ewidentnie widać na załączonym obrazku. Oby było lepiej.

 • 11 stycznia 2018 o godz. 23:45

  det
  11 stycznia 2018 o godz. 19:45
  „No cóż. W dzisiejszych czasach przeważnie wygrywają te licea, które są nakierowane na wyścig szczurów albo odwrotnie, na skrajny liberalizm gdzie np. wymaga się od uczniów wysiłku tylko w wybranych przedmiotach.”
  warszawiak

  Wypowiedź może nie do końca zrozumiała. Może warto zauważyć, że jednak w społeczeństwie nastawionym na produktywność czy też produkcję, biznesową kreatywność i konsumpcjonizm jednak trzeba dzieciaki kształcić w wybranych przedmiotach w zależności od ich predyspozycji, ustalonych już w wieku przedszkolnym. Dziś ogólniaczków-omnibusków raczej nie potrzeba.

  11 stycznia 2018 o godz. 20:54
  „licea to bezsensowne przedłużenie podstawówki czyli strata czasu, liczą się od zawsze tylko technika”

  Technika może liczyły się za Gomułki, Gierka. Potem upadały równolegle z PRL-owskim, nienadążającym za światem, przemysłem. Wydaje się, że szkoły zawodowe (technika, politechniki), produkujące absolwentów przeznaczonych do pracy w przemyśle w pewnym momencie utraciły kompatybilność z zakładami. Zachód nas wyprzedził dobre pół wieku temu, a może dawniej, i nasz PRL-owski kolos, oparty na ciężkim przemyśle po prostu się rozkruszył.

 • 12 stycznia 2018 o godz. 00:41

  Ta pani dyrektor oszukala mnie na $$$$$

 • 12 stycznia 2018 o godz. 13:30

  Obecna dyrektor podniesie poziom nauczania w tej szkole. Co do nauczycieli żegnam serdecznie panią Figiel. Atmosfera w szkole nie jest zła, pomijając wyjątki (wyżej wymieniona nauczycielka :’))
  Poprzednia pani dyrektor, pani Kotarska-Pogorzelska!!!!! NAROBIŁA PANI GÓWNO W TEJ SZKOLE.

 • 12 stycznia 2018 o godz. 15:25

  Wow, upadek. Rzeczywiście… Że poprzednia dyr to było dno i wodorosty, to wiedziała każda babcia handlująca pietruszką na naszej dzielni. „O tym, że bardzo źle się dzieje w liceum Lisa-Kuli, szepce się na Targówku od dawna”. To o czym? Kto szepce? Od kiedy? Jedno zdanie, trzy insynuacje. A sam artykuł choć nie zawiera informacji nieprawdziwych, pełen jest półprawd. Ilu jest uczniów na Żuromińskiej i Oszmiańskiej? Ilu maturzystów wypuścił ‚klasyk’ i ‚schumann’ w ubiegłym roku? Jasne, czarny PR i darmową reklamę można robić – ale inteligentniej… Jakiś stażysta za dnia piszący paski w tvpINFO chyba nocą ten ‚artykuł’ spłodził.

 • 13 stycznia 2018 o godz. 08:15

  Liceum z oddziałami dwujęzycznymi na ul.Olgierda to dopiero musi być dno. Mają tylko 2 klasy czyli około 60 uczniów i taki marny wynik!!! Po co taka szkoła? Te klasy z liceum przenieść do najbliższego LO a nasze podatki przeznaczyć na coś sensownego a nie na utrzymanie szkoły w której nie ma uczniów.

 • 13 stycznia 2018 o godz. 23:58

  Pani Figiel odeszla? Jak mnie uczyla to miala juz z 75 lat :p

 • 15 stycznia 2018 o godz. 08:55

  Za mało zapłacili, nie od dziś wiadomo, że miejsca zależą od wykupienia reklam i innych usług. Na wyniki należy mimo wszystko patrzeć przez palce.

 • 15 maja 2018 o godz. 00:50

  Ciekawe jakie liceum kończył autor artykułu pisząc „znajduje się na ulicy”. PRZY ULICY !!!!!!!!!!!

 • 6 listopada 2018 o godz. 07:58

  Moja córka kończy w tym roku to Liceum, dzisiaj wiem nigdy w życiu więcej nie posłałabym jej do tej szkoły. Jest to wielkie nieporozumienie. Nauka gównie odbywa się na zajęciach pozaszkolnych ponieważ w szkole mamy taki a nie inny poziom, przykre

 • 22 stycznia 2019 o godz. 11:55

  To klęska!!! Gdzie jest Bogdan Ś?????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.