Licea na Targówku – ranking 2018. Upadek liceum Lisa-Kuli

20
Share

Fundacja „Perspektywy” opublikowała ranking szkół średnich w Warszawie – który w tym roku przyniósł klęskę liceum im. Lisa-Kuli z ul. Oszmiańskiej.

 

Ranking „Perspektyw” uwzględnia 90 warszawskich szkół ogólnokształcących, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów – wzięto pod sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25%) i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%).

W 2018 roku „Perspektywy” najlepszym stołecznym licum ogłosiły – dokładnie tak jak w poprzednich latach – XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Ochoty (łącznie aż 92.18 pkt na 100 możliwych).

Na liście „Top 90” liceów w Warszawie znalazły się 4 szkoły z naszej dzielnicy. Niestety, co nie jest zaskoczeniem, wszystkie są w dolnej połowie stawki.

W skali Targówka rywalizację liceów wygrało, uwaga, Polonijne LO Niepubliczne „Klasyk”. Co to za szkoła? Pisaliśmy o niej szerzej dwa lata temu, gdy „Klasyk” po raz pierwszy pojawił się w rankingu.

„Klasyk” mieści się na ul. Matuszewskiej na Targówku Fabrycznym, właściwie już na Utracie. To niepubliczne liceum które prowadzi fundacja „Międzynarodowy Instytut Edukacji”, mająca na celu kształcenie młodzieży z polskimi korzeniami urodzonej i mieszkającej na stałe poza granicami Polski – przede wszystkim za naszą wschodnią granicą. Uczniowe-cudzoziemcy mieszkają na miejscu, w bursie „Inter” położonej tuż obok liceum. Więcej o tej szkole przeczytacie tutaj.

Być może jednak bardziej spektakularny od dobrego wyniku „Klasyka” jest klęska liceum im. Lisa-Kuli z ulicy Oszmiańskiej, które zajęło najgorsze miejsce w całej historii rankingów. Szkoła długo nazywająca się „najlepszym liceum na Targówku” i przed laty bijąca się o drugą dziesiątkę rankingu w skali Warszawy, w 2018 roku spadła aż na 66. miejsce w mieście i dopiero 3. w dzielnicy.

O tym, że bardzo źle się dzieje w liceum Lisa-Kuli, szepce się na Targówku od dawna (i nie chodzi tylko o przedłużający się remont) – a teraz potwierdza to ranking „Perspektyw”…

Najlepsze licea ogólnokształcące w rankingu „Perspektyw” 2018:
46 miejsce w Warszawie, 1 na Targówku: Polonijne LO Niepubliczne „Klasyk” – 45.43  pkt
60 miejsce w Warszawie, 2 na Targówku: CXXXVII LO z Oddz. Dwujęzycznymi – 39.15 pkt
66 miejsce w Warszawie, 3 na Targówku: XIII LO z Oddz. Dwujęz. im. płk. L. Lisa-Kuli – 35.19 pkt
82 miejsce w Warszawie, 4 na Targówku: XLVI LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Czarnieckiego – 29.80 pkt

CII LO im. Józefa Woźniaka oraz CXIII LO im. Piotra Wysockiego znalazły się poza pierwszą setką najlepszych liceów w Warszawie.

 

Cały ranking znajduje sie tutaj.

 

zdjęcie na górze: LO im. Lisa-Kuli przy ul. Oszmiańskiej (ciągle w remoncie) / fot. archiwum targowek.info

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx