Orszak Trzech Króli na Targówku - nowa trasa, nowe objazdy | targowek.info

Orszak Trzech Króli na Targówku – nowa trasa, nowe objazdy

To już 9. Orszak 3 Króli na Bródnie. W tym roku uroczystości odbędą się na nowej trasie.

 

Przemarsz w święto Trzech Króli (Objawienia Pańskiego) to już bródnowska tradycja.  Uliczne jasełka co roku przygotowują szkoły, parafie, rodziny i dzieci. Oprawę artystyczną zapewni chór kameralny „Ars Cantata”.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się jak zwykle 6 stycznia 2018 r. (sobota). Wpierw odbędzie się msza św. w kościele Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej o godzinie 12. Właściwy przemarsz ruszy godzinę później, o godzinie 13 z parkingu pod Domem Kultury Świt.

W tym roku zaplanowano nową trasę procesji – praktycznie cały przemarsz będzie miał miejsce na ulicy Wysockiego z „zawrotkami” przy ul. Matki Teresy z Kalkuty oraz Bartniczej. Dokładna trasa:

ul. Wysockiego 11 (rejon Domu Kultury „Świt”) – zawrotka na wysokości ul. Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – zawrotka na wysokości ul. Bartniczej – ul. Wysockiego 11 (rejon Domu Kultury „Świt”)

W związku z organizacją bródnowskiej procesji mogą wystąpić utrudnienia w przejeździe dla linii autobusowych w okolicach ulicy Wysockiego. ZTM informuje, że w przypadku braku możliwości przejazdu ciągiem ulic Bartnicza – Wyszogrodzka autobusy linii 176 i 204 będą kierowane na poniższe trasy objazdowe:

176: w obu kierunkach od skrzyżowania Wysockiego/Bartnicza: Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża i dalej swoją trasą.

204: w obu kierunkach od skrzyżowania Rembielińska / Bartnicza: Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża i dalej swoją trasą.

W godzinach 10.00 – 15.00 uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71 kursująca na trasie: ANNOPOL – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. „Solidarności” – Wolska – CM.WOLSKI.

Kierowcy, którzy 6 stycznia 2018 r. pomiędzy godz. 13 a 15 planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję. Niemożliwy może też być przejazd ulicami poprzecznymi (np. Syrokomli).

Uzupełnieniem Orszaku Trzech Króli na Bródnie będzie koncert kolęd w urzędzie dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza. Koncert rozpocznie się o godz. 16, kolędy będzie śpiewać Agata Steczkowska z chórem. Wstęp wolny.

 

 

zdjęcie na górze: Orszak Trzech Króli na Targówku / fot. Mateusz Wyszogrodzki/archiwum

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Orszak Trzech Króli na Targówku – nowa trasa, nowe objazdy

 • 5 stycznia 2018 o godz. 07:44

  tych kilku króli spózniło się chyba ze 2 tygodnie

 • 5 stycznia 2018 o godz. 07:56

  K + M + B. Koperta Musi Byc.

 • 5 stycznia 2018 o godz. 08:16

  6 grudnia? O to w tym roku tuż po Mikołajkach.

 • 5 stycznia 2018 o godz. 09:00

  Te nawrotki to chyba, żeby wyprostować skołatane myśli wiernych. Bo Święta Rodzina to uchodzccy, bo Franciszek dobrze o uchodzcach, bo prymas też.

  W tej intencji idziemy pod wiatr do Matki Teresy.

  No ale z powrotem idziemy z wiatrem już za Rydzykiem, prezesem, rządem i pomniejszymi obywatelami Watykanu. Bo uchodzccy to wiadomo: zarazki i bomby.

  W jedną stronę: Lulaj że Jezuni, z drugą: a nie ma mowy, nawet rannych dzieci nie przyjmiemy.

 • 5 stycznia 2018 o godz. 10:11

  Do Anu: Ty to do wszystkiego musisz dorobić ideologię, „flustrat” z Ciebie ogromny, chcesz: idź, nie chcesz: nie chodź. To wolny kraj i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Mimo wszystko słonecznego dzionka „flustracie” :-)))))

 • 5 stycznia 2018 o godz. 10:42

  do 61
  jeszcze nie zmusza ale patrzac co sie dzieje nie zdziwie sie jak niedlugo ten debilny rzad cos takiego wprowadzi w koncu to popierodolency z pisu

 • 5 stycznia 2018 o godz. 10:49

  Wasza Wysokość, Królu Złoty spokojnie pożywiom uwidim jak mówili Francuzi :-)))) pozdrawiam i więcej optymizmu mamy Nowy Rok jaki będzie zobaczymy, pozdrawiam

 • 5 stycznia 2018 o godz. 11:42

  Anu w punkt. Jeśli jeden z króli będzie ciemnoskóry, to powinien mieć ochronę, żeby go patrioci nie pobili, jak to śniade dziecko na Ochocie.

 • 5 stycznia 2018 o godz. 12:04

  Te orszaki to chyba dla lokalnych kacyków/ radnych okazja do promowania swoich facjat na fb i w mediach, w tym roku szczególna przed wyborami, lepiej wracajcie do swoich wiosek i NIE NISZCZCIE nam dalej dzielnicy!

 • 5 stycznia 2018 o godz. 12:57

  Króli było sześciu! Kacper, Melchior, Baltazar, Figo, Fagot i Popek.

 • 5 stycznia 2018 o godz. 14:30

  Precz z preczem!

 • 5 stycznia 2018 o godz. 17:15

  Święta rodzina to uchodźcy, ale dlaczego uchodźcy? Czy ktoś się zastanawiał? Może dlatego, że Europa była sterroryzowana jedynym, słusznym sposobem myślenia serwowanym przez Cesarstwo Rzymskie? Czyż nie ma tu analogii do dzisiejszej Europy, w której bogate kraje członkowskie uciskają ekonomiczne te biedniejsze kraje kat. B ;-) Czyś Polacy nie są ekonomicznymi uchodźcami, bo nie stać ich na żłóbek czy żłobek dla dziecka i wyjeżdżają milionami z kraju?

  Fakt – w Europie przynajmniej Europejczycy się na ogół nie zabijają.

 • 5 stycznia 2018 o godz. 18:35

  fajna trasa więc popieram, ale może by najpierw utwardzić i oświetlić parking przy domu kultury świt bo jest tam straszne błoto

 • 5 stycznia 2018 o godz. 18:44

  moja propozycja trasy to: dk świt, syrokomli, oliwska, budowlana, wysockiego, dk świt. toby przyspieszyło wyasfaltowanie błotnistej oliwskiej i ludzie zobaczyliby że na oliwskiej jest dużo zabytków

 • 6 stycznia 2018 o godz. 08:48

  C M B Christus mansionem benedicat

 • 6 stycznia 2018 o godz. 22:33

  Piękny Orszak, kilkadziesiąt tysięcy wiernych, coś wspaniałego, w polskim krzyżu jest siła i w Chrystusie Królu Polski!!! Odeprzemy najazd niewiernych!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.