Przystanek Julianowska będzie przesunięty (tymczasowo) | targowek.info

Przystanek Julianowska będzie przesunięty (tymczasowo)

Tramwajarze żonglują przystankami tramwajowymi. Znów mieszkańcom będzie bliżej do bazarku – ale za to dalej do Lidla.

 

Od czasu niesławnego remontu linii tramwajowej na Bródnie minęły ponad dwa lata, a ciągle borykamy się z jego „sukcesami”. Przypomnijmy, że głównym efektem zrealizowanej z wielkim trudem i kosztem modernizacji torów jest przyspieszenie tramwajów na trasie Annopol – Centrum Warszawy o trzy minuty. Osiągnięto to głównie likwidując, ku powszechnemu zaskoczeniu, przystanek tramwajowy w stronę centrum, położony obok bazarku przy ul. Julianowskiej.

Okoliczni mieszkańcy zaprotestowali, interweniowały nawet władze dzielnicy i Tramwaje Warszawskie jeszcze jesienią 2015 roku obiecały natychmiastową budowę tymczasowego przystanku oraz odbudowę stałego na wiosnę 2016 roku. Potem „obiecane” terminy zaczęły się gładko przesuwać – wpierw o miesiące, potem o lata.

Minął cały rok 2016, minął cały 2017, gdzieś w tzw. międzyczasie przy Julianowskiej zostały położone betonowe płyty pod tymczasowy przystanek, ale żaden tramwaj nigdy się przy nich nie zatrzymał. Zmienić ma to się wreszcie w kwietniu 2018 roku (jeśli ktoś jeszcze chce wierzyć na słowo tramwajarzom).

Nowy termin padł w odpowiedzi na wspólną interpelację dwóch targówkowskich radnych, Joanny Mroczek i Katarzyny Górskiej-Manczenko:

Uruchomienie tymczasowego przystanku tramwajowego planowane jest w kwietniu 2018 r. Obecnie istniejący ww. przystanek tramwajowy [na wysokości sklepu Lidl przy ul. Bolesławickiej – przyp. red.] zostanie tymczasowo przesunięty w kierunku Julianowskiej (tj. naprzeciwko istniejącego przystanku tramwajowego „Julianowska 02”) i po okresie eksploatacji testowej, na podstawie opinii pasażerów oraz w uzgodnieniu z Urzędem Dzielnicy Targówek, zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji przedmiotowego przystanku tramwajowego „Julianowska 01”

– czytamy w piśmie podpisanym przez Roberta Grzywacza, dyrektora Biura Infrastruktury Tramwajów Warszawskich sp. z o.o.

Czyli: kwietniowa zmiana będzie tymczasowa i ostateczny układ przystanków w tej okolicy będzie zadecydowany później.

Co jednak jeszcze ważniejsze, tramwajarze nie planują przywrócenia stanu przystanków sprzed remontu – czyli istniejących przez ponad 40 lat przystanków zarówno przy bazarku (Julianowskiej), jak i przy Lidlu (Bolesławickiej). Po prostu będą pytali mieszkańców, gdzie wolą bardziej chodzić na piechotę.

Jakakolwiek będzie ostateczna decyzja – zyskają tramwajarze, a stracą mieszkańcy tej części Bródna… No to, gdzie wolicie chodzić bardziej?

 

zdjęcie na górze: tymczasowy (ale ciągle niedziałający) przystanek przy Julianowskiej w stronę centrum / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Przystanek Julianowska będzie przesunięty (tymczasowo)

 • 15 stycznia 2018 o godz. 08:17

  Wcale nie chodzi o bazarek lecz o przychodnię

 • 15 stycznia 2018 o godz. 08:48

  wszystkie przystanki powinny być PRZED skrzyżowaniami aby było bezpieczniej czyli tak jak kiedyś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 15 stycznia 2018 o godz. 09:06

  osobiscie wole miec blizej do przystanku i krotko czekac na tramwaj. a potem niech sobie jedzie wolniej. 3 minuty dla zwyklego czlowieka nie maja znaczenia

 • 15 stycznia 2018 o godz. 10:10

  Żenada. Każdy by chciał mieć przystanek po domem. 5 minut do przystanku to dla was ponad życiowy wysiłek. A potem linia przyspieszona staje na każdym rogu a podmiejska na każdym przystanku. Bo mama Madzi bierze 500+ i podjeżdża 5 razy dziennie z Julianowskiej na Bolesławicką.

 • 15 stycznia 2018 o godz. 11:39

  I po te durne zmiany?bylo dobrze.Osiedle pelne wiekowych ludzi mieli łatwiej to słoikowe urzędasy zminili dla paru groszy premii.

 • 15 stycznia 2018 o godz. 13:48

  To przesunięcie nic nie da, totalny idiotyzm. Teraz będzie i dalej do Lidla i wcale niewiele lepiej do bazarku, trzeba będzie przechodzić przez ulicę co dla starszych osób z wózkami jest uciążliwe! Żądamy powrotu przystanku w stare miejsce przy samym bazarku!

 • 15 stycznia 2018 o godz. 15:50

  Kto to wymyslil? Teraz jest dobrze. Moze pod klatką postawia to zgredy noe beda plakac

 • 15 stycznia 2018 o godz. 16:03

  do Karola74 obyś nie dotrwała bycia zgredem, bo jeśli tak to pozostanie ci tylko skoczyć z mostu

 • 15 stycznia 2018 o godz. 16:14

  Jakich istniejacych od 40 lat przystanków? Przystanek przy Lidlu pojawił się gdy przedłużono Budowlaną do Rembielińskiej. 20 lat temu? Chyba nawet mniej.

 • 15 stycznia 2018 o godz. 16:20

  Rzeczywiście dla starszych ludzi z wózkami pełnych zakupów będzie bardzo uciążliwe przechodzić przez ulicę, no nie przesadzajmy. A co mają powiedzieć ci co mieszkają po drugiej stronie Rembielińskiej? Może jakaś dowozówka pod dom? Nie da się wszystkim zrobić dobrze, mamy do wyboru opcje i trzeba wybrać najoptymalniejszą.

 • 15 stycznia 2018 o godz. 18:28

  POPIERAM:
  wszystkie przystanki powinny być PRZED skrzyżowaniami aby było bezpieczniej czyli tak jak kiedyś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 16 stycznia 2018 o godz. 08:15

  Tylko matoł który tu nie mieszka mógł wpaść na tak rewelacyjną zmiane przystanków po której non stop dochodzi do kolizji z samochodami a motorniczy mają ludzkie życie za nic , bo on ma pierszeństwo i dzwonek więc jedzie. Przyspieszenie lini o3 min. to ściema bo na 11 listopada w godzinach szczytu postoi 10 minut. Tkich użędasów powinni wywalać na zbity pysk z pracy to maże mastępnym razem by się zastanowił.

 • 16 stycznia 2018 o godz. 10:53

  To trzeba sie nauczyc chodzic a nie pysk w telefonie i do przodu

 • 16 stycznia 2018 o godz. 20:26

  ten remont przystanków na Bródnie to skandal, wyrzucanie pieniędzy, niegospodarność, przystanki są bez sensu obstawiane barierkami nie tylko od strony ulicy ale tez od strony trawników i parkingów, tramwaj zatrzymuje się bardzo daleko gdy przystanek jest za światłami , ciągle trzeba dobiegać, a drzwi przed nosem sa zamykane

 • 23 stycznia 2018 o godz. 17:06

  Też POPIERAM JAK NAJBARDZIEJ
  POPIERAM:
  wszystkie przystanki powinny być PRZED skrzyżowaniami aby było bezpieczniej czyli tak jak kiedyś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  I RZECZYWISCIE
  TERAZ JEST zmiana przystanków po której non stop dochodzi do kolizji z samochodami. Wiem bo mieszkam przy tym skrzyżowaniu. Osobiście widziałam 4, ale pewnie było więcej.
  Ale boję się też o dzieci, które mogą wbiec pod tramwaj. Wcześniej tego nie było, bo miałeś pewność, że tramwaj się zatrzyma przed przejściem. A teraz jest strach.

 • 25 stycznia 2018 o godz. 21:26

  Oczywiście, że przystanki powinny być tam, gdzie były przed „dobrą zmianą”. Raz ze względów bezpieczeństwa (!!!!!!!!!!!!!), o czym pisało już kilka osób przede mną, a dwa – ze względów czysto ludzkich: bazarek, przychodnia do której przejściem od tylnej strony dawnego przystanku było naprawdę blisko.A przecież w głębi osiedla jest jeszcze poradnia rehabilitacyjna dla dzieci, a z drugiej strony torów- poradnia leczenia osteoporozy. Z Lidla z kolei wiele osób nie ma już siły korzystać- bo za daleko wlec zakupy.Komunikacja zbiorowa jest dla wszystkich ludzi a nie tylko dla wypasionych młodych byczków, które rzucają się na wolne miejsca na wcześniejszych przystankach i przyklejają się do smartfonów, pomstując na myśl o tym, że trzeba by jechać 3 czy 4 minuty dłużej.Ciekawe że nikomu nie przeszkadzają np dwa przystanki przy Rondzie Starzyńskiego.Usunąć rachityczne drzewka, które pospiesznie posadzili tramwajarze i przywrócić dawną lokalizację przystanków! Jak ktoś uważa,że na Bródnie przystanki są zlokalizowane za gęsto, to niech się przeprowadzi tam, gdzie są rzadsze.

 • 26 stycznia 2018 o godz. 20:02

  Mieszkam w tej okolicy od 1975 r,gdy jeszcze nie było Lidla. Nowych bloków na Bolesławickiej, a
  bazarek przypominał bardziej targowisko różności i ciągnął się prawie od Julianowskiej do
  Bartniczej.
  Przystanek Julianowska powinien zostać . Szkoda że nikt nie pomyślał o przystanku

  POD WIERZBĄ, stary – zapomniany , był kiedyś na BUDOWLANEJ zaraz za zakrętem.
  TO są minuty 3-4 minuty. Po co przystanki , machajmy jak na okazje.

 • 28 stycznia 2018 o godz. 08:21

  Też mieszkam na Bródnie od dawna, od 1974 roku.Przystanek, o którym pisze MZK nazywał się BOLESŁAWICKA, bo mieścił się przy jej wylocie.Potem,po przeniesieniu go za zakręt nadal nosił tą samą, już trochę bezsensowną , nazwę.To była dobra lokalizacja,lepsza niż ta późniejsza.Gdyby ją przywrócić, to obsługiwałby i klientów Lidla i bloków przy Bolesławieckiej.A JULIANOWSKĄ dać tam gdzie przed remontem.

 • 31 stycznia 2018 o godz. 17:51

  cud że nie zlikwidowali przystanku porzańska

 • 9 lutego 2018 o godz. 19:42

  cud że nie zlikwidowali przystanku Poborzańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.