Wypadek za wypadkiem na skrzyżowaniu Kondratowicza i Rembielińskiej

38
Share

Problem jest w tym skomplikowanym skrzyżowaniu – czy raczej bardziej w kierowcach?

 

O wypadkach na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej piszemy na targowek.info regularnie – i to mimo tego, że odnotowujemy tylko najpoważniejsze zdarzenia. Przebudowanie kilka miesięcy temu tego skrzyżowania (m.in. zakazy skrętu w lewo) skomplikowało przejazd kierowcom, ale wcale nie poprawiło bezpieczeństwa.

W najnowszych statystykach policji Kondratowicza pozostaje najniebezpieczniejszą ulicą całej dzielnicy Targówek – a u zbiegu tej ulicy z Rembielińską i Bazyliańską co kilka dni rozbijają się samochody.

Dwa najnowsze wypadki udokumentowali fotoreporterzy z Warszawskiej Grupy Luka & Maro, którzy podesłali nam zdjęcia.

W ostatnią sobotę 27.01. około godz. 13 na skręcie z ul. Bazyliańskiej w Rembielińską zderzyły się ze sobą dwie osobówki – Opel uderzył w Forda. Oba samochody zostały poważnie porozbijane, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Wypadek z 27 stycznia 2018 r.

 

Kolejny wypadek w tym samym miejscu miał miejsce dzisiejszej nocy, około godziny 23. Tym razem Mazda uderzyła w Volkswagena, a jedna osoba została ranna.

Żaden z kierujących nie przyznał się do spowodowania zderzenia – mimo później pory na skrzyżowaniu działała sygnalizacja, ale prowadzący samochody zgodnie twierdzili, że mieli zielone światła…

 

Wypadek z nocy z 30 na 31 stycznia 2018 r.

 

O dziwo, wśród „czarnych punktów” policji skrzyżowania Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej obecnie nie ma – prawdopodobnie policjanci raz zapisują, że wypadek był np. na Rembielińskiej, raz że na Bazyliańskiej itp. i statystyki nie „wyłapują”, że chodzi o dokładnie samo miejsce.

Nie zmienia to jednak faktu, że to wciąż najniebezpieczniejsze skrzyżownia naszej dzielnicy. Kierowców prosimy więc bardzo o zdjęcie nogi z gazu i używanie głowy. A drogowców tylko o to drugie.

 

wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Warszawskiej Grupy Luka & Maro

38
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx