Zgodnie z przewidywaniami: nowa linia dla Białołęki kosztem autobusu 176 | targowek.info

Zgodnie z przewidywaniami: nowa linia dla Białołęki kosztem autobusu 176

Dziś rano na Bródnie pojawiła się nowa linia autobusowa 376. Mieszkańcy Białołęki się cieszą, mieszkańcy Bródna już mniej.

 

Potwierdziły się informacje, które podaliśmy na targowek.info na początku stycznia: od dzisiejszego poranka ZTM uruchomił nową linię autobusową, która ma ułatwić dojazd z/do tramwaju dla mieszkańców Białołęki. Niestety, potwierdziły się też nasze obawy:  nowa linia 376 powstaje kosztem starej 176.

Autobusy linii 376 kursują w porannym oraz popołudniowym szczycie komunikacyjnym i przeznaczone są dla mieszkańców Choszczówki, Płud oraz os. Marywilska, zapewniając im wygodniejszy dojazd do (i tak już zapchanych) tramwajów jeżdżących ulicą Matki Teresy z Kalkuty.

Trasa linii 376 kończy się wielką pętlą na Bródnie, która jednak w porannym i popołudniowym szczycie mocno się różni. W szczycie porannym autobus jedzie następującymi ulicami: CHOSZCZÓWKA – (…) – Marywilska – Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty – BUDOWLANA 06. Powrót: BUDOWLANA 06 – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – (…) – CHOSZCZÓWKA.

Natomiast w szczycie popołudniowym: CHOSZCZÓWKA – (…) – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – BUDOWLANA 02. Powrót: BUDOWLANA 02 – Wysockiego – Marywilska – (…) – CHOSZCZÓWKA.

Zarząd Transportu Miejskiego nazywa 376 „linią wspomagającą” linię 176. Choć my powinniśmy ją raczej nazwać „linią obrabowującą” – bowiem autobusy do obsługi krótszej trasy dla Białołęki zostały zabrane z regulanej trasy 176 do pl. Hallera. Do tej pory w szczycie 176 jeździł co 20 minut, od dzisaj, żeby dojechać z Bródna np. do przychodni przy ul. Dąbrowszczaków (vel Sawinkowa), trzeba poczekać na przystanku aż pół godziny.

Co ciekawe, właśnie z powodu powstania dowozowej linii dla mieszkańców Białołęki, zmieniono organizację ruchu na ulicy Julianowskiej – na początku roku, ku oburzeniu wielu mieszkańców, Julianowska stała się jednokierunkowa. Początkowo bowiem właśnie tędy ZTM planował puścić autobusy 376, które na dwukierunkowej jezdni mogłyby się nie zmieścić.

Przeciwko autobusowi na Julianowskiej skutecznie zaprotestowały jednak sąsiednie wspólnoty mieszkaniowe i ostatecznie ZTM skierował 376 na szerszą ulicę Bartniczą. Nie udało nam się dziś rano dotrzeć w ten rejon Bródna, więc mamy pytanie do czytelników: czy w związku z puszczeniem autobusu inną trasą, Julianowska znów stała się, jak dawniej, dwukierunkowa?

 

zdjęcia na górze: 176 jedzie na Białołękę / fot. Mikiapole3/Warszawikia/archiwum

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Zgodnie z przewidywaniami: nowa linia dla Białołęki kosztem autobusu 176

 • 29 stycznia 2018 o godz. 08:21

  No właśnie, i co z jednokierunkową Julianowską?

 • 29 stycznia 2018 o godz. 09:17

  Jeśli macie problem z dojazdem do przychodni na Dąbrowszczaków, to proponuję tramwajami linii 3, 4, 25 podjechać do ul. 11 Listopada ( przystanek Bródnowska) i przesiąść się do autobusu linii 135, 176, 212. Zamiast wymyślać głupoty to lepiej zajmijcie się zlikwidowanym przystankiem tramwajowym na Julianowskiej w kierunku Centrum. Tu wasza skuteczność jest ŻADNA! a teraz próbujecie mieszać w pustych garach tylko nie wiem po co?!

 • 29 stycznia 2018 o godz. 09:42

  Znaki na Julianowskiej i Ogińskiego stoją. I nie stoją za darmo – to kosztowało konkretne pieniądze. A teraz urzędnik, który wymyślił ich postawienie, nagle wymyśli pewnie ich usunięcie, które też będzie kosztowało. Nie płaci ze swoich środków, więc co mu zależy. A przy biurku pewnie radio i leci piosenka o 176:
  Pojawiasz się i znikasz, i znikasz, i znikasz,
  Mam na twym punkcie bzika, mam bzika, mam bzika,
  Daj się sobą nacieszyć, nacieszyć, nacieszyć,
  I siedem razy zgrzeszyć, i zgrzeszyć, i zgrzeszyć…

 • 29 stycznia 2018 o godz. 17:28

  odp. do Piotr. Jeśli masz problem z zlikwidowanym przystankiem tramwajowym na Julianowskiej w kierunku Centrum , to proponuję tramwajami linii 3, 4, 25 podjechać do ul. Bartniczej i z buta idź sobie na Julianowską : ) Myślę że moja mądra rada powinna cię zadowolić , bo jest na tym samym poziomie jaką ty dałeś pasażerom jadącym do przychodni na ul. Dąbrowszczaków .

 • 29 stycznia 2018 o godz. 20:01

  1. Policz błędy zrobione przez autora- niechluja gramatycznego.
  2. 176 to fajna linia, wiezie do lasów i ogrodów Płud i Choszczówki, z dala od targówkowego syfu

 • 29 stycznia 2018 o godz. 21:29

  A ja to wszystko serdecznie ****
  Żryjcie się, dołujcie, i do woli utyskiwajcie sobie.
  Dla mnie najważniejsze jest Bródno i jego nazwa i to że gdyby nie ono pewnie nie byłoby Warszawy.
  A redakcji życzę więcej powściągliwości w osądach, „racjach” itp.
  https://www.youtube.com/watch?v=EcbuhmGxVEQ

 • 29 stycznia 2018 o godz. 22:33

  Mądrala. Widać, że inteligencja to nie jest twoja mocna strona. Mieszkam na Bródnie od 40 lat i autobusem linii 176 jechałem kilka razy w życiu. Od Namysłowskiej do ronda Żaba i to tylko z lenistwa. Pokaż mi kogoś, kto z Choszczówki dojeżdża do przychodni na Dąbrowszczaków (poza pracownikami)? Mnie interesuje przystanek przy Julianowskiej bo z niego korzystam na co dzień. Autobus linii 176 interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.

 • 30 stycznia 2018 o godz. 00:27

  Cytat: „ZTM planował puścić autobusy 376”. Koniec cytatu.

  Nie rozumiem. Te autobusy chciały, ZTM przez pewien czas planował je „puścić”, ale w końcu im zabronił? Tym krnąbrnym autobusom, chcącym jechać tam, gdzie nie powinny?

 • 30 stycznia 2018 o godz. 08:33

  Pomieszanie z popląteniem w tym artykule. Trzeba się najpierw zastanowić komu głównie autobusy 176 służyły w szczycie. Ano właśnie mieszkańcom Białołęki jadącym do pracy, bo w szczycie wspomaga się autobusy właśnie ze względu na dojazdy do pracy a nie na dojazdy do przychodni. Czy ktoś piszący ten artykuł zastanowił się w ogóle nad tym czy w szczycie jest wzmożony ruch do tej przychodni? Na pewno nie, bo lekarze przyjmują równomiernie przez cały dzień i dla dojeżdżających do przychodni ten autobus też jeździ równomiernie przez cały dzień. Natomiast ludzie dojeżdżający gdziekolwiek do pracy jadący tym autobusem z Białołęki i tak w większości wolą się przesiąść przy Budowlanej w tramwaj bo tak w szczycie zawsze będzie szybciej gdyż autobus o tej porze do Ronda Żaba zawsze stoi w korku.
  Zatem te bezsensowne narzekanie że w szczycie dojeżdżający do przychodni będą musieli czekać dłużej traci sens, bo tak samo teraz będą musieli czekać ci co jadą na 8 czy na 11 i dla dojeżdżających do przychodni taka częstotliwość nie jest problemem bo tu przecież nie jeździ się codziennie przez pięć dni w tygodniu. Najważniejsza jest chyba częstotliwość dla ludzi dojeżdżających tą linią codziennie do pracy, a ci w większości wolą się przesiąść do tramwaju bo tak będzie najszybciej.
  Takie wydumane artykuły powstają chyba z braku tematów, tak aby coś napisać na tym portalu.

 • 30 stycznia 2018 o godz. 11:38

  Żądamy utrzymania linii 176 do placu Hallera, codziennie kilkadziesiąt osób z różnymi dysfunkcjami ruchowymi musi się zmagać, aby dotrzeć do przychodni przy Dąbrowszczaków, to nieludzkie pozbawiać nas takiej możliwości, a wpisy osobników Piotr czy borys to policzek w ludzi starszych, wy też będziecie starzy pamiętajcie o tym, karma wraca!

 • 30 stycznia 2018 o godz. 13:24

  Nie pisz za mieszkańców i przeczytaj dokładnie artykuł i to co napisałem. Ludzie starsi nie będą pozbawieni dojazdu do przychodni bo 176 będzie jeździł dalej do Dąbrowszczaków. O każdej porze z taką samą częstotliwością będzie możliwy dojazd do przychodni więc nie siej tu zamętu i nie wmawiaj o jakiś policzkach dla osób starszych bo oni w żadnym razie nie będą poszkodowani. Będą mieli ten autobus i zawsze bez problemu dojadą do przychodni.

 • 30 stycznia 2018 o godz. 14:38

  juhu komunikacja na Targówku to świetna sprawa. 500 zapchana od 7 do 19.
  160 jeżdżące puste i nagle na Pradze BIG KOREK i stoi , stoi i stoi.

 • 30 stycznia 2018 o godz. 16:38

  a kiedy wreszcie 118 wróci na starą najlepszą trasę czyli na wyszogrodzką i bartniczą?

 • 30 stycznia 2018 o godz. 19:02

  A czy CODZIENNIE takie tłumy walą na Dąbrowszczaków do przychodni? Codziennie chodzą do lekarza? To już wiem czemu takie kolejki! A tak na serio, 176 się wyludnia na Żabie i dalej jedzie co najwyżej max. 5, w porywach 10 osób….

 • 30 stycznia 2018 o godz. 22:29

  Kiedy wróci 127 i 506. Tak tęsknię ;(

 • 30 stycznia 2018 o godz. 22:40

  Do Mieszkańcy: przepraszam, jak czytam to twierdzenie „codziennie kilkadziesiąt osób z różnymi dysfunkcjami ruchowymi musi się zmagać, aby dotrzeć do przychodni przy Dąbrowszczaków” to rozumiem autor robi z siebie idiotę. Codziennie dojeżdżają? Po co? Nawet jak codziennie rotacyjnie by te kilkanaście innych osób jeździło to okazałoby się, że połowa Bródna to jacyś dysfunkcyjni! Najwięcej po prostu krzyczą tylko ci, co jeżdżą raz na ruski rok. A 176 to linia dla wszystkich a nie tylko dla emerytów, którzy przychodnie traktują jako punkt rozrywki.
  Do monotemat: Nigdy. Kolejny idiota, który NIE UMIE SIĘ przesiadać.
  Jak czytam te komentarze to zgadzam się, piszą tu ludzie o dysfunkcji, ale umysłu, bo to sami idioci którzy pomylili miejski autobus z miejską taksówką lub wiejskim PKSem.

 • 30 stycznia 2018 o godz. 22:57

  176 jeździ, może rzadziej ale jeździ więc nawet pacjenci sobie dojadą, a Białołękę obsłuży 376 + 176 częściej jeżdżące. Za to czas pomyśleć o Ogińskiego – przez obecny zakaz zatrzymywania zrobiło się luźno i niektórzy wozacy grzeją po 70-80 km/h… Więc proponuję jeden kierunek ruchu także na tej ulicy, od strony MTzK do Bartniczej, a w zamian możliwość parkowania po stronie parzystej wzdłuż chodnika.

 • 31 stycznia 2018 o godz. 13:52

  do xyz trudno z tobą nawet polemizować, chamstwo i buractwo, skąd to się najechało…

 • 1 lutego 2018 o godz. 20:28

  Do Mieszkańcy: znikąd, bo jestem urodzonym warszawiakiem i ciągle mieszkam w tej dzielnicy. i piszę to co uważam i myślę o wielu osobach. /nie podoba się to sobie kupić samochód.

 • 24 lutego 2018 o godz. 14:38

  176 oraz 376 jest dla Choszczówki i Płud. Staraliśmy się o częściej jeżdżący autobus przez całe lata, wciąż oponowali emeryci. Wreszcie udało sie wypracowac sensowne rozwiązanie które zadowala wszystkich. Jeżeli Bródno potrzebuje autobus na plac Hallera to niech rozmawia z ZTM, o utworzeniu linii lub zmianie innej z Targówka.
  Pozdrawiam WL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.