Zmiana koncepcji remontu Łodygowej. Wiemy, jak to będzie ostatecznie wyglądało | targowek.info

Zmiana koncepcji remontu Łodygowej. Wiemy, jak to będzie ostatecznie wyglądało

Rozpoczęcie głównej części remontu rozkopanej ul. Łodygowej niemiłosiernie się przeciąga, ale ostatecznie mieszkańcy pewnie się z tego ucieszą.

 

Remont, czy raczej generalna przebudowa ul. Łodygowej na Zaciszu, trwa już teoretycznie od ponad czterech miesięcy. Robotnicy pojawili się na ulicy we wrześniu 2017 r. i od tamtego czasu zajmują się „pracami przygotowawczymi”: rozkopali pobocza, wycięli drzewa, przełożyli część instalacji podziemnych. W zasadzie na poboczach już nie mają co robić, ale wciąż nie rozpoczęli najważniejszej i najbardziej uciążliwej części tej inwestycji: przebudowy głównej jezdni.

Co się dzieje? Udało nam się to ustalić.

Przez długi czas wydawało się, że na czas budowy nowych jezdni ul. Łodygowa zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Dojazd z/do Ząbek byłby całkowicie odcięty, a mieszkańcy osiedli bloków z okolic ul. Wolińskiej i Wyspowej musieliby się męczyć na prowizorycznych objazdach.

Jednak, ku sporemu zaskoczeniu wykonawcy, miejskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu nie wyraziło zgody na taką organizację robót. Teraz więc trwają prace nad zmianą harmonogramu remontu Łodygowej.

Jak będzie ostatecznie wyglądał remont tej ulicy? Jak ustalił targowek.info, zgodnie z wytycznymi BPMiT roboty drogowe na Łodygowej będą wykonywane etapami. Najpierw na północnej stronie ulicy (od strony wspomnianych osiedli bloków), a następnie na południej stronie.

Wg naszych informacji wykonawca najpierw rozpocznie prace na odcinku o długości ok. 150 m od skrzyżowania z ul. Radzymińską, a później będzie krok po kroku przesuwał „front robót”. Stopniowo ruch będzie przekładany na nowo wybudowaną jezdnię północną, a jezdnia południowa na tych odcinkach będzie wyłączana z ruchu.

Takie rozwiązanie spowoduje, że podczas całego remontu jezdni powinno się udać utrzymać ruch samochodów i autobusów, a także dojazd do domów, choć oczywiście możemy się spodziewać jeszcze większych korków niż zazwyczaj.

Kiedy zaczną się pierwsze prace na odcinku od Radzymińskiej? Odpowiedź brzmi: jak tylko pozwolą warunki pogodowe. Czyli, znając nasze ostatnie zimy, pewnie w ciągu kilku tygodni. A dlaczego od razu nie przygotowano takiego harmonogramu robót, tylko zmienia się go już po rozkopaniu całej okolicy?

– Etapowy projekt organizacji ruchu, który jest obecnie wprowadzony i który umożliwił rozkopanie ulicy, został zatwierdzony przez BPMiT. Ulicę w każdym przypadku trzeba byłoby rozkopać, ponieważ wymaga tego przebudowa sieci podziemnych. Następne projekty organizacji ruchu będą wprowadzane w kolejnych etapach robót – informuje nas Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Oficjalny termin zakończenia przebudowy ul. Łodygowej to wciąż listopad 2018 roku, choć można powątpiewać, czy to jeszcze jest realne.

 

***

Jak będzie wyglądała ul. Łodygowa po remoncie?

 

Projekt zakłada budowę drogi o długości 1,6 km (od Radzymińskiej do granicy z Ząbkami) o przekroju 2×2 pasy ruchu, z wyznaczonymi pasami do skrętu. W wyniku przebudowy ulica Łodygowa będzie miała dwie jezdnie, każda o szerokości 7 metrów, rozdzielone 2,5 metrowym pasem dzielącym o długości 1230 m. Wybudowane zostaną również drogi serwisowe o długości 1100 m. W trakcie prac wykonane zostanie nowe odwodnienie, przebudowa sieci energetycznej, wykonane chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowane będzie także skrzyżowanie ul. Łodygowej z Radzymińską i  Młodzieńczą. Wykonawcą remontu (na zlecenie stołecznego ZMID) jest polski oddział hiszpańskiej firmy Balzola.

 

Tak ma wyglądać Łodygowa po remoncie / wizualizacja ZMID

 

zdjęcie na górze: Michał, czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Zmiana koncepcji remontu Łodygowej. Wiemy, jak to będzie ostatecznie wyglądało

 • 26 stycznia 2018 o godz. 08:33

  Kiedy zrobią ‚lewoskręt ‚ z Radzymińskiej w Młodzieńczą? Tam każdego popołudnia tysiące ludzi traci czas a pojazdy trują powietrze w korku

 • 26 stycznia 2018 o godz. 08:51

  a na coz ten remont przeciez tam wrony zawracaja

 • 26 stycznia 2018 o godz. 11:46

  Lewoskręt będzie wykonywany w ramach inwestycji. Wielokrotnie już na ten temat pisaliśmy.

 • 26 stycznia 2018 o godz. 13:27

  ŁODYGOWA BĘDZIE WYGLĄDAŁA TAK, ABY ROK PÓŹNIEJ ZBUDOWAĆ KOLEJNE OSIEDLE O NAZWIE „ZIELONY ZAKĄTEK” I REKLAMUJĄCE SIĘ CISZĄ , SPOKOJEM I ŚWIETYnM DOJAZDEM :d

 • 26 stycznia 2018 o godz. 16:19

  Newralgiczny lewoskręt można ominąć, nadrabiając kawałek drogi i skręcać z Radzymińskiej w ul. Krynoliny i dalej ul. Kolejarską do Młodzieńczej.

 • 26 stycznia 2018 o godz. 18:52

  Olo, po co to piszesz. Niech się słoje męczą jak nie potrafią nawigacji włączyć.

 • 26 stycznia 2018 o godz. 21:13

  a co to jest nawigacja??

 • 27 stycznia 2018 o godz. 01:44

  Ten projekt, od początku do końca, to dramat.
  Przesadzony jak na potrzeby, masakrujący lokalne biznesy, jedyny ze ścieżkami rowerowymi po obydwu stronach jezdni, głupi, nieprzemyślany. Tylko by wydać, w końcu pieniądze i trochę przesłonić fakt, iż za chwilę spalarnia na Targówku będzie mieliła 3x odpadów, zatruwając wszystkich wokół.

  Remont jest konieczny, ale zarówno on, jak i plan rozbudowy spalarni odbiją się nam czkawką lub rozedmą płuc za kilka lat…

 • 29 stycznia 2018 o godz. 20:07

  Ten remont potrwa najwyraźniej tyle, ile trwały przygotowania do niego.
  Szkoda, że po prostu nie poprawili asfaltu, zamiast wycinania całej zieleni i robienia syberyjskiej arterii dla sąsiadów RADNEJ

 • 5 lutego 2018 o godz. 14:51

  Od momentu otworzenia obwodnicy Marek Łodygowa przestała się korkować. Tak jak jest teraz, to jest bajka.

 • 5 lutego 2018 o godz. 15:07

  I to jest dodatkowy argument przeciwko takiemu rozbuchanemu remontowi. Ale już niestety za późno i będziemy mogli jeździć nową dwupasmówką od przejazdu do McD:-)

 • 6 lutego 2018 o godz. 11:14

  Nareszcie. Ten remont miał się zacząć w 2008 roku podobnie jak poszerzenie Wincentego i budowa obwodnicy z Żaby na Wiatrak.

 • 31 sierpnia 2018 o godz. 09:37

  Już teraz widać, że ostateczny kształt nowej drogi niewiele będzie miał wspólnego z widoczną na zdjęciu wizualizacją.
  I projekt tej inwestycji, i samo wykonanie to jeden wielki dramat.
  Asfaltowo – betonowa pustynia za 36 mln pln.
  Zbyt wąskie chodniki, zbyt wąska ścieżka rowerowa, a ruch pieszy stale będzie przecinał się z ruchem rowerowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.