Co z tą mediateką? Urząd wyjaśnia

22
Share

Trwa burza wokół projektu rewitalizacji Parku Bródnowskiego. W ramach uspokajania sytuacji urzędnicy z Targówka podali więcej szczegółów na temat tzw. mediateki. Oto one.

 

O szczegółach konsultacji na temat planowanej przebudowy Parku Bródnowskiego, pisaliśmy na targowek.info w styczniu (kliknij tutaj). O protestach, które spowodowała przedstawiona przez urząd dzielnicy koncepcja, pisaliśmy kilka dni temu (kliknij tutaj).

Wczoraj poznaliśmy trochę więcej informacji o największym budynku, który ma zostać zbudowany w ramach planowanej rewitalizacji, położonym na skraju parku przy skrzyżowaniu Kondratowicza z Łabiszyńską. W zamierzeniu umiejscowiona tam mediateka miałaby się stać swego rodzaju bramą do parku Bródnowskiego – ale „na dobry początek” stanęłaby na części obecnie istniejącego parkingu dla mieszkańców sąsiednich bloków.

Co to dokładnie jest ta „mediateka”, co się stanie z miejscami parkingowymi i czy to w ogóle jest element przebudowy parku – przeczytajcie, jak to obecnie wyjaśnia Urząd Dzielnicy Targówek:

Mediateka w założeniu mogłaby powstać jako wielofunkcyjny obiekt o pow. około 1 tys. – 1,5 tys. m2. Łączyłaby funkcje biblioteki z elementami programu domu kultury, ewentualnie miejsca aktywności lokalnej, czyli miejsca gdzie odbywałyby się zajęcia, warsztaty, wystawy lub projekcje a przede wszystkim spotkania mieszkańców. W mediatece mieściłaby się również kawiarnia, toaleta oraz sala wystawowo –widowiskowa z otwarciem na park. Koncepcja zakłada również budowę garażu wielopoziomowego w celu odtworzenia obecnej liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców.

1. Budynek mediateki we wstępnej koncepcji zagospodarowania umiejscowiony jest poza granicą parku.
2. Obecny parking zlokalizowany w tym miejscu, mieści około 117 nienormatywnych miejsc parkingowych. Projekt parkingu wielopoziomowego zakłada odtworzenie, w zależności od liczby kondygnacji, do 240 miejsc parkingowych dla mieszkańców okolicznych bloków. Jak widać na wizualizacji w koncepcji pozostawiony jest również drugi parking naziemny.
3. Mediateka w połączeniu z parkingiem wielopoziomowym stanowi odrębne od modernizacji Parku Bródnowskiego zadanie inwestycyjne i jego szczegóły (kształt bryły, układ, elewacja) zostaną ustalone na etapie projektowania, jeżeli zapadnie decyzja o wprowadzeniu inwestycji do budżetu m. st. Warszawy.

 

Dwa rozważane warianty Mediateki, która miałaby stać się „bramą” do Parku Bródnowskiego / mat. UD Targówek

 

Po wpływem protestów, urzędnicy zmieniają też część innych założeń przebudowy parku. Jak to wygląda wg najnowszych oficjalnych informacji? Znów cytujemy urząd dzielnicy:

Zarząd przekaże architektom, celem korekty wstępnej koncepcji, następujące ustalenia:
1. Przeniesienie toru rolkarskiego poza granice parku – propozycja w tym zakresie zostanie przekazana do ZDM, celem ujęcia w projekcie modernizacji ul. Kondratowicza
2. Pozostawienie jednego pawilonu w miejscu obecnego Przystanku Gofrowo
3. Pozostawienie małego obiektu z toaletą od strony skrzyżowania ul. Kondratowicza i ul. Chodeckiej
4. Uzupełnienie nasadzeń drzew, szczególnie w rejonie skrzyżowania ul. Kondratowicza i ul. Chodeckiej
5. Rezygnacja z umieszczania w koncepcji nowej siłowni plenerowej
6. Lokalizacja miasteczka rowerowego poza granicami parku
W odniesieniu do pozostałych elementów decyzje jeszcze nie zapadły i będą one podlegały dalszym analizom.

 

Proponowane umiejscowienie Mediateki, trzech pawilonów i innych głównych atrkacji „nowego” Parku Bródnowskiego / mat. UD Targówek

źródło: Facebook/Urząd Dzielnicy Targówek

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx