Drugie podejście Spółdzielni Bródno do "Bródna Centrum" | targowek.info

Drugie podejście Spółdzielni Bródno do „Bródna Centrum”

Kontrowersyjna inwestycja SM Bródno przy ul. Kondratowicza będzie okrojona – ale najpewniej powstanie.

 

Radni i miasto mogą sobie projektować przyszłą ulicę Kondratowicza, ale Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno buduje ją po swojemu. Rządzący naszą dzielnicą spółdzielcy złożyli ponowny wniosek o budowę nowych bloków o nazwie „Bródno Centrum” i tym razem pewnie im się to uda.

Przypomnijmy, że pierwsza przymiarka do budowy tego osiedla wywołała ponad rok temu mnóstwo protestów na Bródnie – chodziło przede wszystkim o to, że Spółdzielnia wycięła zieleń między starszymi blokami, żeby wcisnąć tam nowe miejsca postojowe dla samochodów. Były one konieczne, gdyż na starych parkingach w okolicach ulicy Kondratowicza i Rohatyńskiej zaplanowano właśnie „Bródno Centrum”.

Ku powszechnemu zdumieniu, wiosną ubiegłego roku urzędnicy odmówili wydania pozwolenia na budowę nowych bloków przy ul. Kondratowicza 27. Spółdzielnia jednak się nie poddała – SM Bródno wprowadziło poprawki w swoim projekcie i w ostatni dzień roboczy 2017 roku złożyło ponowny wniosek o budowę.

W nowym projekcie „Bródno Centrum” zostało sporo zmniejszone. Osiedle będzie się ostatecznie składało nie z trzech, ale z dwóch bloków (9- oraz 7-kondygnacyjnego), w których znajdzie się nie pierwotnie planowane 81 mieszkań, lecz jedynie 69 mieszkań. Będzie też 10 lokali usługowych w parterach budynków, plac zabaw dla dzieci i garaż podziemny, w którym nowi mieszkańcy będą zobowiązani wykupić obowiązkowe miejsce parkingowe.

Kłopoty z budową spowodowały wzrost ceny inwestycji – choć wciąż jest ona bardzo atrakcyjna, w porównaniu z innymi nowymi mieszkaniami w okolicy. 1m2 w lokalach mieszkalnych przy Kondratowicza 27 kosztować ma teraz 6 000 zł netto. Jak informuje Spółdzielnia Bródno, na wszystkie mieszkania w osiedlu już dawno zawarte zostały umowy wstępne.

W tej chwili SM Bródno czeka na wydanie pozwolenia na budowę pomniejszonego „Bródna Centrum”. Aktualnie rozpoczęcie inwestycji planowane jest na II/III kwartał 2018 roku, zaś zakończenie budowy na II/III kwartał 2020 r.

 

Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle „Bródno Centrum” (fot. na górze). Pawilon z outletem przy Kondratowicza będzie zburzony, parkingi za nim znikną (fot. na dole) / fot. SM Bródno i Google Earth
PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Drugie podejście Spółdzielni Bródno do „Bródna Centrum”

 • 21 lutego 2018 o godz. 09:00

  A jak SM Bródno nie dotrwa do realizacji tej inwestycji?

 • 21 lutego 2018 o godz. 09:32

  I teraz wiadomo gdzie pójdą pieniądze za fundusze remontowe ( ujemne) innych spółdzielców.

 • 21 lutego 2018 o godz. 10:00

  Pudełkowe koszmary, siermieżno- toporne industrie zrodzone chyba w KC. Architektów, którzy tak oszpecają polskie miasta powinni zamykać w wariatkowie. Postawić kamienice historyzujące-eklektyczne, detale choćby z gipsu.

 • 21 lutego 2018 o godz. 10:59

  Pan architekt z wizualizacją za bardzo się nie popisał, albo się popisał na zlecenie SMB :)))
  Spójrzcie na wysokość budynków, nowy 7mio kondygnacyjny jest niższy niż 4ro piętrowe bloki po prawej. Jeszcze ciekawszy jest cień, wiecie z którego kierunku świeci słońce na wizualizacji – pólnocny-wschód :))). Ciekawe o której godzinie złapać taki cień, ciekawe dlaczego? Może dlatego, że od 14 bloki po prawej nie będą miały już bezpośredniego światła (a do 12 nie będą go miały ze wzgledu na zorientowanie okien. Nie mieszkam na tym osiedlu, ale współczuję tym ludziom i okolicznym. Parkingi zabiorą, osiedle ogrodzą, a dla tych zestarych bloków – płaćcie dalej na fundusze remontowe, działalność społęczną, ogrzewanie wg uznania, tak żeby rachunek się spółdzielni zgodził, a dyrektor Frytek i jego kompania rodem z PRL będą Was dalej olewać i straszyć bezprawnymi pismami :)

 • 21 lutego 2018 o godz. 13:14

  brawo dla sm BRÓDNO! A DLACZEGO?

  BO TO CO ROBIA ROBIA Z USMIECHEM I ŚMIEJĄ SIĘ NAM W TWARZE :) OGROMNE PIENIEDZĄCE ZARABIAJĄ, MIESZKANIA SKUPUJĄ ZA BEZCEN ICH RODZINY A KOLEJNE OSIEDLA POWSTAJĄ DOSŁOWNIE WSZĘDZIE. ŚMIAŁO MOZNA POWIEDZIEC, ŻE OD 10 LAT TARGÓWKIEM RZĄDZI SM BRÓDNO I KLIKA STARSZYCH PANÓW.

 • 21 lutego 2018 o godz. 15:11

  Jeśli już teraz wiesz anonimie ,że inwestycja będzie realizowana z funduszu remontowego mieszkańców , to powinieneś zgłosić to do prokuratury ,bo to przestępstwo,a wiedząc o przestępstwie i nie reagować , to też przestępstwo. Zatroskany też może zgłosić sprzeciw. Przepisy dokładnie stanowią , że nowy budynek nie może zacienić budynku już stojącego. Czyli ewentualna zgoda nie może zostać wydana zgodnie z przepisami.

 • 21 lutego 2018 o godz. 15:18

  Nowa dyrektor wydziału Architektury i Budownictwa została poinformowana o tym że SM Bródno nie ma podpisanej umowy wieczystego użytkowania tego terenu. Umowa na którą się powołują została podpisana przez osoby nieuprawnione nie mające umocowania w KRS spółdzielni, dodatkowo Maria Szewczyk działająca w imieniu i na rzecz gminy Praga Północ działała na podstawie pełnomocnictwa którego nikt do dzisiaj nie okazał o jego zakresie nie wspominając. A ulica jeszcze mówi, że ktoś działacz polityczny i spółdzielczy chodzi i oferuje te mieszkania taniej :)

 • 21 lutego 2018 o godz. 16:23

  „Ulica mówi”- to chyba schizofrenia.

 • 21 lutego 2018 o godz. 18:33

  Dziwne jeszcze nikt nie napisał słoiki to słoiki tamto, wszystkiemu winne słoiki.

 • 21 lutego 2018 o godz. 22:32

  No tak, pozwoleń nie mieli, ale już wszystko sprzedane hahahahahahhaha ciekawe kto kupił….

 • 22 lutego 2018 o godz. 10:03

  do Lokalles : pytanie retoryczne prawda?
  pewnie dziwnym trafem powiązani z rodzinami SM Bródno ?

 • 22 lutego 2018 o godz. 18:40

  Dorota
  Teraz kupią za 6000 zł netto za 1m2, a po dwóch lub trzech latach będą sprzedawać za 9000 zł tak jak w Różopolu lub na osiedlu Rzepichy,bo kupują handlarze dla zysku.

 • 23 lutego 2018 o godz. 13:52

  Umowy wstępne na te mieszkania ? Jeszcze nie postawione a już prawie sprzedane. SKANDAL ! To jakiś niezły przekręt.

 • 23 lutego 2018 o godz. 16:51

  Przekrętem to jest cała Spółdzielnia Bródno na czele z miłościwie nam panującym Prezesem Szczurowskim.I tak dostali po 4 literach bo mogą postawić dwa bloki a nie trzy.Tylko patrzeć gdzie znajdą jakąś lukę między starymi blokami, żeby wcisnąć jeszcze jeden bo przecież familia nie może być stratna.Ciekaw jestem czy Pan Prezes zagwarantuje mieszkania lokatorom ze starych bloków, gdy te podczas budowy się rozsypią bo są wiekowe i nieremontowane od lat.A kogo to obchodzi że ludzie nie będą mieć światła dziennego po postawieniu nowego bloku przecież ani Pan Prezes ani Pan Architekt mieszkać tu nie będzie.

 • 23 lutego 2018 o godz. 17:26

  To w tv podawali głupoty, ze Spółdzielnia zadluzona. Skoro ich stac na takie inwestycje, to nie może być tak źle. Chyba, że lokatorzy splacili już dlugi.

 • 23 lutego 2018 o godz. 22:31

  do Jan, oczywiście że retoryczne, bo wiadomo kto, co i jak ;)

 • 26 lutego 2018 o godz. 10:49

  Przytomna
  ALEX piszesz głupoty. Nowe mieszkania budowane są ze środków przyszłych mieszkańcw. Co innego jest istotne. Każda budowa, której inwestorem jest spółdzielnia, to dodatkowy zarobek dla Szczurowskiego, Estkowskiej i Turka. Za nadzór budowy przy Ogińskiego wzięli 2.900 tys. słownie – dwa miliony dziewięćset tysięcy złotych. Nadzorowali w godzinach pracy, za którą otrzymują od nas sowite wynagrodzania. Wiesz teraz dlaczego tak chętnie chcą budować nowe budynki?, powiem Ci więcej kupią tam kolejne mieszkania dla swoich dzieci vide Szczurowski, Turek , bo mają kasę, a następnie po zasiedleniu sprzedadzą z zarobkiem. Dobra lokalizacja no i będzie metro. A to, że komuś zasłoni się widok, albo będzie gorsza cyrkulacja powietrza, to ich to nie obchodzi. Nie narzekaj, przyjdź na Walne w czerwcu i staraj się by Twój głos zabrzmiał donośnie. Ja przyjdę i przyprowadzę z kartkami swoich sąsiadów. Tej taktyki nauczyli mnie CZŁONKOWIE RAD OSIEDLI I RADY NADZORCZEJ.

 • 26 lutego 2018 o godz. 20:34

  Mieszkania rozdzielone, lokatorzy zadłużeni w czarnej dupie, spółdzielnia buduje i niezle się ma, decydenci zarabiają niezlą kasę. I nikt tego nie widzi???? Czyżby dobra zmiana dostala działkę????

 • 27 lutego 2018 o godz. 13:01

  Aby kupić mieszkanie trzypokojowe trzeba wybulić 500.000. Nie tylko 6.500 za metr , ale i za garaż, za balkon. Więc rodzina jest zarżnięta kredytem na 30 lat. Ci którzy dostali mieszkania za darmo nie płacą czynszu i lamentują . Dzieje im się wielka krzywda , bidulki prawdziwe.

 • 27 lutego 2018 o godz. 15:29

  Do Anonim a co jest 500 k PLN? Jak ma się kurę co znosi złote jajca…

 • 27 lutego 2018 o godz. 15:32

  Jak taką masz to się ciesz.

 • 27 lutego 2018 o godz. 17:15

  Przyjdż koniecznie na Walane , tej ekipie trzeba podziękować za całokształt. Nie wolno zatwierdzić sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej, nie wolno udzielić tym zarzadzającym absolutorium .
  Bloki zadłużone, a napewno na Walnym pokażą jakie to mają zyski i jak je będą proponowali podzielić

 • 27 lutego 2018 o godz. 18:06

  Bloki zadłużone ,niektórzy nie płacą czynszu . Niby kto miałby ich oddłużyć , sąsiedzi płacący regularnie.

 • 6 marca 2018 o godz. 11:03

  Skandal!!!

 • 9 marca 2018 o godz. 00:23

  8 marca 2018 r. Na sronie internetowej Społdzielni brakuje informacji o uzyskaniu zgody Urzędu Miasta na budowę ” Bródna Centrum”, a Szczurowski i Rada Nadzorcza podali 3 marca do wiadomości mieszkańców, że do osiedla Kondratowicza dołączają nowych członków spółdzielni z inwestycji Bródno Centrum, po to by zasilili podczas głosowań na Walnym swoich popleczników. Oj ile to ściągawek będzie trzeba nadrukować, nie wiem czy naczelny informatyk da sobie radę.

 • 17 marca 2018 o godz. 14:37

  Czy ktoś jeszcze wierzy w jakąś misje SM Bródno. Czas podziękować temu towarzystwu wzajemnej adoracji!!!!!

 • 22 marca 2018 o godz. 09:33

  Czy ktoś wie że odbyło się lub był na WALNYM ZGROMADZENIU SPÓŁDZIELNI BRÓDNO , które ewentualnie odbyło się po dniu 17 września 2017 r (?????) – czyli po wejściu w życie przepisów znowelizowanej USTAWY O SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH !!!
  Gdyby było takie WALNE ZGROMADZENIE – to czy była podjęta uchwała o zmianie STATUTU SPÓŁDZIELNI BRÓDNO uwzględniająca nowelizację ustawy ???

 • 22 marca 2018 o godz. 10:17

  Trzeba sprawdzić podstawowe dokumenty Spółdzielni Bródno – każdy członek spółdzielni ma prawo żądać poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii STATUTU i REGULAMINÓW uchwalonych na podstawie Statutu , protokółów z WALNYCH ZGROMADZEŃ Spółdzielni i Uchwał WALNEGO ZGROMADZENIA . – to są niektóre prawa członków Spółdzielni na podstawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (akt wyższego rzędu niż statut każdej spółdzielni mieszkaniowej)

 • 22 marca 2018 o godz. 13:52

  W każdej Spółdzielni Mieszkaniowej na podstawie artykułu 8 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych można zażądać od Zarządu Spółdzielni zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w sprawie (ewentualnego) odwołania dotychczasowego Zarządu i Rady Nadzorczej. Żądanie musi zgłosić na piśmie conajmniej 1/10 członków spółdzielni , a Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie powinno się odbyć w ciągu 4 tygodni od dnia wniesienia żądania do Spółdzielni
  Szkoda czasu na żalenie się w internecie ..wykorzystać przepisy obowiązującego prawa ,żeby obronić interesy członków Spółdzielni
  Podstawowe akty prawne można znaleźć na stronie internetowej sejmu
  http://isap.sejm.gov.pl/

 • 23 marca 2018 o godz. 19:14

  W znowelizowanej w 2017 r ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych – sprawa uczestniczenia członków spółdzielni mieszkaniowych i osób niebędących członkami w specjalnej działalności oświatowej ,kulturalnej i społecznej uregulowany jest w art 4 ust 5 tej „Ustawy” jak poniżej :
  „5. Członkowie spółdzielni uczestniczą w kosztach związanych z działalnością społeczną, oświatową i kulturalną prowadzoną przez spółdzielnię, jeżeli uchwała walnego zgromadzenia tak stanowi. Właściciele lokali niebędący członkami oraz osoby niebędące członkami spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze własnościowe prawa do lokali, mogą odpłatnie korzystać z takiej działalności na podstawie umów zawieranych ze spółdzielnią. ”
  Więc bądźcie czujni jeśli będą żądać od Was różne Zarządy „dziwnych” wpłat

 • 24 marca 2018 o godz. 13:54

  Od dnia 9 września 2017 r nowi członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej ” X” nie muszą już wnosić do żadnej spółdzielni wpisowego ani nabywać udziałów Spółdzielni , a do wpłaty na działalność kulturalną , oświatową i społeczną mogą być zobowiązani po podjęciu w tej sprawie uchwały WALNEGO ZGROMADZENIA , odbytego z uwzględnieniem prawa w znowelizowanej w 2017 roku ustawy
  http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170001596/O/D20171596.pdf
  ujednolicony tekst ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych:
  http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20010040027/U/D20010027Lj.pdf

 • 23 kwietnia 2018 o godz. 23:17

  Jak czytam te wypociny większości to mnie pusty śmiech ogarnia bo takich bzdur dawno nie czytałem. Więc kilka odpowiedzi od osoby która kupiła tam mieszkanie choć nie jest w żadnym spółdzielczym Układzie. Po pierwsze inwestycja jest finansowana wyłącznie ze środków kupujących. Każdy Chetny musiał na dzień dobry zapłacić wadium a resztę po rozpoczęciu budowy. Ten dziado parking o który tu ludzie płaczą też zostanie i będzie dalej szpecil okolice jak teraz. Osiedle nie będzie zamknięte choćby z tego względu że w parterach będą sklepy. Złodziejem też bym nikogo nie nazywał bo to jedyna inwestycja na Brodnie gdzie można kupić mieszkanie w normalnej lokalizacji i za realne kwoty. Smród wokół inwestycji jest dlatego bo parę zainteresowanych osób się nie załapało więc chcą udupic Deweloperzy też swój interes maja aby Bródno Centrum nie powstało. W końcu kilkudziesięciu chętnych mniej do kupienia ich apartamentowcow w szczerym polu bez widnej kuchni. I spółdzielnia SM Bródno praktycznie nie buduje nowych osiedli. To ich raptem czwarta inwestycja w ostatnich latach.

 • 24 kwietnia 2018 o godz. 12:55

  Skoro ten dziado parking tak szpeci to po co kupowałeś obok dziado parkingu mieszkanie, przecież będzie ci szpecił widok z okna?

 • 4 maja 2018 o godz. 21:28

  Mieszkaniec
  Po pierwsze to gdy wybór padł na tę inwestycję to tego dziado parkingu tam nie było. W planach w jego miejscu stał 3 piętrowy mały bloczek. Niestety teraz go nie będzie a zamiast bloczku dalej będzie obskurny zniszczony parking.
  Po drugie biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek konkurencji wśród okolicznych inwestycji to ten dziado parking jest do przełknięcia mimo że przypomina osiedla z Ukraińskich przedmieść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.