Jaki adres ma Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek? | targowek.info

Jaki adres ma Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek?

Targówkowska skarbówka nie zmieniła siedziby, za to ulica Dąbrowszczaków została zdekomunizowana. Jaki adres teraz należy wpisywać w PIT-ach?

 

Kto płaci podatki na Targówku ten wie, że Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek „od zawsze” mieści się poza naszą dzielnicą. Konkretnie znajduje się na Pradze, niedaleko placu Hallera.

Coś się jednak niedawno zmieniło. W listopadzie 2017 r. wojewoda mazowiecki przymusowo zdekomunizował kilkadziesiąt ulic w całej Warszawie – w tym dobrze znaną podatnikom z Targówka ulicę Dąbrowszczaków.

Oficjalnie od połowy listopada 2017 r. Urząd Skarbowy Warszawa–Targówek nie mieści się więc już przy ulicy Dąbrowszczaków, ale przy ulicy Borysa Sawinkowa. To obowiązująca nazwa, pomimo tego, że sprzeciwia się jej warszawski samorząd i wielka część mieszkańców tej ulicy, a na niebieskich tabliczkach widnieją jeszcze „starzy” Dąbrowszczacy.

Aktualny adres Urzędu Skarbowego Warszawa–Targówek to: ul. Borysa Sawinkowa 14, 03-482 Warszawa. I taki adres powinniśmy wszyscy wpisywać w deklaracjach PIT np. podczas rozliczeń za rok 2017, nawet tych składanych przez internet.

Co jednak, jeśli ktoś w dokumentach ma wpisaną nieaktualną ulicę Dąbrowszczaków? Czy trzeba prosić pracodawcę o wymianę PIT-u, a może będziemy wzywani do urzędu, żeby poprawić adres na prawidłowego Sawinkowa?

W tym wypadku mamy dobrą wiadomość: urzędnicy z targówkowskiej skarbówki w tym roku będą akceptowali zeznania podatkowe także ze starym, teoretycznie błędnym adresem.

– Obie nazwy ulic będą honorowane na wszystkich deklaracjach podatkowych, a Podatnicy nie będą wzywani do wskazania jednego z adresów (obecnego czy poprzedniego) do siedziby Urzędu Skarbowego – zapewnia targowek.info pani Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jeśli więc macie w tegorocznym PIT wpisany adres urzędu przy ul. Dąbrowszczaków, bez obaw możecie składać go w naszym urzędzie. Pomimo, że skarbówka z Targówka mieści się teraz przy ul. Sawinkowa 14. Przynajmniej na razie.

 

zdjęcie na górze: wnętrze Urzędu Skarbowego Warszawa–Targówek przy ul. Sawinkowa (d. Dąbrowszczaków)
/ fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Jaki adres ma Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek?

 • 7 lutego 2018 o godz. 09:04

  Oddajcie Dąbrowszczaków! Komuniści ostatnio tak ochoczo zmieniali nazwy ulic jak dziś PiS.

 • 7 lutego 2018 o godz. 10:00

  A kiedy postawią tabliczki adresowe na
  ulicy Reichera na warszawskim Targówku

 • 7 lutego 2018 o godz. 11:34

  a na stronie US jest ulica Dąbrowszczaków …..

 • 7 lutego 2018 o godz. 12:55

  Wielka mi łaska urzędników skarbówki skoro jeszcze 7 dni temu na oficjalnej stronie urzędu skarbowego jak wół stało Dąbrowszczaków 14. Sami się dopiero obudzili ale udają wielkich łaskawców.

 • 7 lutego 2018 o godz. 13:18

  ostatnie zdanie, Panie redaktorze – anonimie mogłeś sobie darować…. Trąci trochę „czerską szkołą”
  pozdrawiam

 • 7 lutego 2018 o godz. 16:47

  A co ci się nie podoba w ostatnim zdaniu? Pisze przecież jak jest.

 • 7 lutego 2018 o godz. 19:57

  Targówkowska a nielepiej było redaktorku napisac targowkowy posał to jakis cholernie zdolny

 • 7 lutego 2018 o godz. 23:17

  „Spieszmy się kochać” komunistów. Nazwy ich ulic „tak szybko odchodzą”.

  A propos podatków od nieruchomości, własności, własności, bez żadnych tam wieczystych. W ostatnich latach, mniej więcej w styczniu, w skrzynce na listy mieszkańcy Warszawy lub Targówka, gdzie „Zaczyna się Warszawa”, znajdowali zaproszenie na pocztę. Jest luty i podatki opóźnione? Czyżby wybory w 2018?

 • 8 lutego 2018 o godz. 01:56

  Sabinkowa Srawinkwa, beznadziejna ta nazwa… mogli dać chociaż coś podobnego, a nie jakąś nazwę z d…

 • 8 lutego 2018 o godz. 09:32

  @chwała racjonalizatorom
  „XIII Brygada Międzynarodowa im. Jarosława Dąbrowskiego (potocznie: Dąbrowszczacy) – ochotnicze oddziały wojskowe, tworzone głównie przez Polaków, w tym emigrantów, a także inne osoby posiadające obywatelstwo II RP, uczestniczące w wojnie domowej w Hiszpanii w latach 1936–1939 i walczące w składzie Brygad Międzynarodowych po stronie wojsk republikańskich przeciwko zbuntowanym oddziałom nacjonalistycznym dowodzonym przez gen. Francisco Franco, wspieranym przez nazistowski rząd III Rzeszy i faszystowski rząd Włoch”
  Naucz się czytać ze zrozumieniem, potem przeczytaj co znaczą pojęcia „nazizm” i „faszyzm”, a dopiero potem próbuj pisać „sarkastyczne” komentarze.

 • 8 lutego 2018 o godz. 12:06

  Swoją drogą ciekawy nowy patron ulicy: Boris Wiktorowicz Sawinkow, – rosyjski pisarz, polityk, terrorysta odpowiedzialny za zamachy na carskich urzędników, członek Organizacji Bojowej Partii Socjalistów Rewolucjonistów.

 • 8 lutego 2018 o godz. 15:51

  @Anonim
  IPN o „dąbrowszczakach”: Byli realizatorami polityki stalinowskiej na Półwyspie Iberyjskim […] W latach wojny jako tzw. „hiszpanie” stali się zapleczem kadrowym dla powstających w centralnej Polsce oddziałów komunistycznej Gwardii Ludowej PPR. […] Jako „dąbrowszczacy” stali się częścią propagandowego mitu w okresie PRL, głoszącego, iż komuniści w różnych krajach świata walczyli o wyzwolenie „narodowe i społeczne”, przy pełnym przemilczeniu ich dążeń do rozszerzenia systemu stalinowskiego i zasięgu totalitarnego ZSRS na inne kraje Europy.

 • 8 lutego 2018 o godz. 20:38

  @racjonalizatorom chwała
  Podpieranie się opiniami IPN nie świadczy najlepiej o IQ cytującego

 • 9 lutego 2018 o godz. 00:20

  @Anonim.
  Powiedz mi, skąd wiedziałem, że w ten sposób odpowiesz?

 • 12 lutego 2018 o godz. 11:02

  Kto wymyślił takiego patrona? Przecież to chory psychicznie pomysłodawca a u zatwierdzających jeszcze gorzej z psychiką.

 • 12 lutego 2018 o godz. 18:07

  @chwała racjonalizatorom
  Są dwa rodzaje historyków – historycy i historycy IPN.

 • 13 czerwca 2018 o godz. 09:09

  30 maja 2018 Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję wojewody w kwestii zmiany nazwy ul. Dąbrowszczaków. I co teraz?

 • 24 czerwca 2019 o godz. 13:12

  he he he… mamy już rok 2019. Za nami składanie rozliczeń za rok2018, oraz kolejna zmiana nazwy ulicy przy której mieści się Urząd Skarbowy!!
  Zgaduj zgadula w której ręce złota kula-a raczej jaki adres wpisać na PIT-cie .
  Czy jeszcze ul.Sawinkowa czy znowu Dąbrowszczaków ??

 • 30 grudnia 2019 o godz. 16:42

  Przycież dzielnica nie nazywa się TARGÓWKÓW, żebyś pisał „Targówkowska”…

  Litości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.