Budżet na wybory samorządowe: zbudują nam (prawie) wszystko | targowek.info

Budżet na wybory samorządowe: zbudują nam (prawie) wszystko

Na wczorajszej sesji Rady Warszawy Targówek dostał blisko 30 milionów złotych na inwestycje. Sprawdźcie, co ma za to wkrótce powstać.

 

Pół roku przed wyborami samorządowymi rządzący Warszawą radni PO nie mieli problemów ze znalezieniem pieniędzy na inwestycje. W nowelizacji budżetu miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej w skali całej stolicy dorzucili 200 mln złotych – z tego spora część ma trafić do naszej dzielnicy.

Na co się znalazły pieniądze w budżecie?

Przede wszystkim radni bez oporów dorzucili brakujące 18 mln zł na remont przy tzw. „obwodnicy Targówka” czyli ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej. Pisaliśmy o tym na początku marca: w tegorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel tylko 7 mln zł, podczas gdy najtańsza oferta złożona w przetargu na wykonawcę opiewała na niemal 24 mln zł. Wydawało się, że remont oddali się w nieokreśloną przeszłość, ale w roku wyborczym nie ma rzeczy niemożliwych i Zarząd Dróg Miejskich już wczoraj ogłosił, że dzięki decyzji radnych przetarg zaraz zostanie rozstrzygnięty i rozpoczną się prace w terenie. Jak będzie wyglądać „obwodnica Tgk” po remoncie – piszemy tutaj.

Inna duża nowa inwestycja to 8 mln zł na rozbudowę Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej. To pokłosie nieudanego projektu budżetu partycypacyjnego o nazwie „Szklana góra”: mieszkańcy zagłosowali za budową szklanej przybudówki przy Domu Kultury Zacisze, która miała kosztować 400 tys. zł. Ale po kilku nieudanych przetargach stało się jasne, że za tak niską kwotę pawilonu nie da się zbudować. Pomysł więc ewoluował i za przyznane wczoraj pieniądze DK Zacisze ma być rozbudowany solidniej, m.in. o salę widowiskowo-koncertową. W tym roku ma powstać projekt tej rozbudowy, a realizacja inwestycji ma nastąpić w 2019 roku.

Trzeci duży projekt, na który Rada Warszawy przeznaczyła pieniądze, to 2,9 mln zł na rozbudowę przedszkola nr 120 przy ul. Tokarza na Bródnie – choć szczegółów tej rozbudowy jeszcze nie znamy.

Trochę szkoda, że w nowelizacji budżetu ktoś nie dopisał jeszcze z powrotem budowy Trasy Krasińskiego, Nowotrockiej czy remontu św. Wincentego, bo w przedwyborczym zapale stołeczni radni przegłosowaliby pewne także i te inwestycje ;) Ale i tak mieszkańcy Targówka mają powody do zadowolenia z wczorajszych decyzji. O ile oczywiście zostaną one zrealizowane, bo niestety wykonanie budżetów wychodzi naszym urzędnikom zdecydowanie gorzej niż ich planowanie.

 

fot. Pixabay/e-gabi

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Budżet na wybory samorządowe: zbudują nam (prawie) wszystko

 • 23 marca 2018 o godz. 08:48

  Nie uwierzę aż nie zobaczę. PO kłamie przed wyborami jak zawsze.

 • 23 marca 2018 o godz. 08:57

  Żeby to jeszcze była prawda, politycy PO są znani z dotrzymywania obietnic…

 • 23 marca 2018 o godz. 09:45

  Pan Antonik nie lepszy od tych oszustów z PO.

 • 23 marca 2018 o godz. 10:25

  Zamiast 8,000,000 na DK Zacisze mogliby pomyśleć o utwardzeniu Samarytanki przy Wincentego. Koszt tego o wiele mniejszy, a błoto jak na wiosce …

 • 23 marca 2018 o godz. 10:29

  Jeśli te inwestycje były już przygotowane, to powinny się udać. jeśli dopiero będą szykowane, to nici z tego. I to nie zależy od radnych (choć są beznadziejni) tylko od zarządu i urzędników.

 • 23 marca 2018 o godz. 10:34

  Wow 8 mln na DK Zacisze :)
  to żeby było sprawiedliwie trzeba teraz dać 8 mln na DK SWIT

 • 23 marca 2018 o godz. 10:35

  Nie wierzę PO. Oszukali nas już tyle razy……..

 • 23 marca 2018 o godz. 11:37

  Nowotrocka to podstawa, debile rządzą i przez to za chwilę trzy nowe osiedla dobiją Św. Wincentego, a terenu na byłym PGR jest jeszcze pod kolejne dwa osiedla więc miło będzie

 • 23 marca 2018 o godz. 14:22

  LEMINGI ZE SŁOIKOWA UWIERZĄ WE WSZYSTKO. ZA ROK I TAK BĘDE NA BIAŁOŁĘCE ALE PRZEZ NICH KOLEJNE KILKA LAT W BIEDZIE ……

  ZERO DRÓG, SAME OSIEDLO GETTA, KOMUNIKACJA KULEJE… ALE CO TAM. OBIECALI NOWEGO LIDLA TO NA NICH ZAGŁOSUJE…

 • 23 marca 2018 o godz. 17:23

  Brawo lokalny JANuszu! „Krzycząc” wielkimi literami z pewnością jesteś bardziej słyszalny i masz większy autorytet.

  Wypowiedź pozostawia jednak pewien niedosyt – zapomniałeś wtrącić paru zdań o wszechobecnych przekrętach i układzikach. Nikogo nie odesłałeś też na wieś. Zabrakło też wątku o trzydziestoletnich kredytach …

  Pisanie wielkimi literami musi być jednak wyczerpujące, nawet dla takich gigantów jak ty…

 • 23 marca 2018 o godz. 18:26

  a co z drogą rowerową na bartniczej? nie mamy jak dojechać rowerami do szkół i prac, a Warszawa to nie wieś żeby rowerami po ulicach jeździć

 • 23 marca 2018 o godz. 18:43

  Samarytanka , rozumiem lokalną potrzebę posiadania bitego dojazdu z Samarytanka do Wincentego, jednakże jestem przeciwko robieniu kolejnego skrótu /łącznika przebiegającego przez lokalne uliczki Zacisza. Wystarczy popatrzeć co się dziej rano na ciągach Jórskiego/Gilarska a wcześniej KROŚNIEWICKA/Łokietka. BEZ NOWOTROCKIEJ każdy przelotowy łącznik pomiędzy Wincentego i Radzymińską będzie powodował coraz większy ruch i obciążenie lokalnych uliczek Zacisza .
  Nowo budowane osiedla na PGR Bródno i generowany ruch samochodów mieszkańców, będą problemem dla okolicznych mieszkańców. W naszym wspólnym interesie jest jak najszybsze wybudowanie Nowotrockiej.

 • 23 marca 2018 o godz. 19:12

  Super a wiadomo kiedy się ociepli.

 • 23 marca 2018 o godz. 20:44

  No to frajerzy nas poprą. Po wyborach kase da się na Żoliborz.

 • 23 marca 2018 o godz. 20:50

  Jeden pas ruchu na „obwodnicy”. Ciekawe jak to się sprawdzi po otwarciu stacji metra?

 • 23 marca 2018 o godz. 21:46

  A coś wiadomo czy na święta się ociepli?

 • 23 marca 2018 o godz. 22:46

  Zawsze był tam jeden pas ruchu

 • 23 marca 2018 o godz. 23:05

  Nie zapominajmy o najważniejszych dzielnicowych inwestycjach jakie są dla nas realizowane. Jest to ogromna Spalarnia Śmieci obsługująca całą Warszawę. Sortownia drobiu, której odór będzie męczył znaczną część Bródna. Jak zażartował jeden z mieszkańców z Targówka „Czekamy teraz na składowisko odpadów radioaktywnych”. Niestety nasi włodarze robią z dzielnicy centrum śmieci i obiektów uciążliwych…

 • 24 marca 2018 o godz. 14:57

  A kiedy znowu powstanie Dom Kultury na Targówku bo na razie nie ma nic?! Bródno ma dom kultury, Zacisze też a u nas nic. Przecież gmach Teatru Rampa powstał jako dom kultury, potem zawłaszczony zupełnie przez teatr. Tam było kino, zajęcia dla młodzieży. A teraz nic, jakieś filmiki dla zamydlenia oczu.
  Kiedy wreszcie poszerzą św. Wincentego? Czekamy od prawie 50 lat! Skoro znalazły się pieniądze na Obwodnicę to równie dobrze mogłyby pójść na remont ulicy… A tak połowa pójdzie na pseudo-artystyczne chałtury typu pomnik z palet magazynowych czy figurki ze śmieci.

 • 24 marca 2018 o godz. 16:18

  czemu nie piszecie nic o konfiturze adrianku m?

  sprawa rozpoczyna sie na nowo, a on znowu moze sie wozi samochodem z handlu narkotykami.. taki mamy kraj

 • 24 marca 2018 o godz. 16:19

  rzady przez 20 nie wybudowały ale moze ty wybudujesz

 • 24 marca 2018 o godz. 18:48

  Saf, Św. Wincentego została odłożona na czas po zakończeniu budowy metra. Obecnie jest parę ulic nieprzejezdnych i w następnym etapie budowy metra również trochę ulic będzie nieprzejezdnych jak np. Kondratowicza. Dlatego też nie można rozpoczynać remontu Św.Wincentego bo oznacza to odcinkowe zamknięcie tej ulicy, a dwóch inwestycji powodującej takie wyłączenia ulic nie można prowadzić bo doprowadziłoby to do paraliżu Bródna.

 • 25 marca 2018 o godz. 07:31

  na Targówku przez ostatnie 10 lat wybudowano ponad 100 bloków mieszkalnych i nadal budują następne a ulic przybyło 0. wszystko kisi się w korkach. panuje jeden wielki chaos. przedłużenie budowlanej chociaż do jagiellońskiej itp jest do wykonania natychmiast. kto zezwolił na zabudowanie pól pgr ?! przez to dusimy się w smogu i będziemy umierać na raka.

 • 25 marca 2018 o godz. 10:13

  @Rodowici: po decyzji o likwidacji PGR, właściciel czyli agencja nieruchomości rolnych, sprzedała pole deweloperom na cele budowlane. Takie prawo właściciela.

  W smogu dusimy się przez to jak wygląda ogrzewanie w 90% domków na Zaciszu (piece i palenie byle czym). Trzeba jak najszybciej wyeliminować przyczynę i tu pomoże tylko administracyjny nakaz wymiany pieców w ciągu roku a potem wysokie kary z niewykonanie obowiązku, tak by nie opłacało się pozostać przy obecnym systemie. Sam system dopłat do wymiany jest niewystarczający bo jak widać zainteresowane wymianą na dziś dzień jest małe. I tym faktycznie powinien zająć się pilnie rząd i samorząd.

 • 25 marca 2018 o godz. 15:54

  Smoog sprzedaż to jedno a pozwolenie na budowę to drugie. Wszystko było do zrobienia tak aby tam nie można było budować.

 • 25 marca 2018 o godz. 21:29

  A jak tam realizacja budżetu partycypacyjnego 2017? Dalej nie ma ścieżki rowerowej od ronda Żaba do Gościeradowskiej wzdłuż Wincentego. Dalej nie ma wybranego pomysłu odnośnie zazielenia okolic ronda Żaba: no chyba, że nazwiemy te trzy drzewa które posadzono rok temu. Klapa, klapa, klapa.

 • 3 kwietnia 2018 o godz. 20:40

  Na tym skrócie Samarytanki z Wincentego przynajmniej jakiś chodnik mogli by zrobić, żeby nie trzeba było chodzić do Autobusu 500 przez to błoto. To jest najkrótsza droga z rejonów Gilarska/Samarytanka.
  Dodatkowo wreszcie Nowotrocką mogli by zbudować o której już mówią od lat 70-siątych XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.