Deweloper odpowiada: przekazaliśmy urzędowi prawo do działki na budowę szkoły

23
Share

Budowa szkoły podstawowej na Targówku stanęła pod znakiem zapytania. Rządzący Targówkiem obwiniają o to spółkę Dom Development. Deweloper odpiera zarzuty.

 

Mamy już odpowiedź firmy Dom Development na zarzuty urzędników z ratusza Targówka, twierdzących, że z winy dewelopera może się opóźnić budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Gilarskiej na tzw. polu PGR.

Przypomnimy, że tę informację podał publicznie wiceburmistrz Grzegorz Gadecki, obwiniając firmę Dom Development o brak umowy na przekazanie gruntów na drogę dojazdową do planowanej szkoły, co spowodowało wstrzymanie wydania pozwolenia na budowę placówki (więcej na ten temat czytaj tutaj).

Chodzi o to, że choć sama szkoła ma stanąć na gruncie należącym do m.st. Warszawy, to jedną z bocznych dróg dojazdowych zaplanowano na działce należącej do firmy Dom Development, budującej tuż obok osiedle Amsterdam.

Dziś po południu otrzymaliśmy odpowiedź od Dom Development – firma twierdzi, że Urząd Targówka otrzymał niezbędne dokumenty już w połowie maja 2017 roku!

Oto cała odpowiedź, którą odzielił targowek.info pan Radosław Bieliński, dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy Dom Development S.A.:

 

Spółce Dom Development bardzo zależy na jak najszybszym wybudowaniu drogi dojazdowej oraz szkoły podstawowej przy ul. Gilarskiej i nigdy nie zawieszaliśmy rozmów w tej sprawie. Pierwsze pismo kierowane do Urzędu Dzielnicy Targówek zostało wysłane 8.07.2016 roku i dotyczyło zawarcia umowy o realizację drogi w rejonie ul. Samarytanka.

15 maja 2017 roku przekazaliśmy Urzędowi Dzielnicy Targówek pismo-oświadczenie potwierdzające prawo do dysponowania gruntem – na części działki należącej do nas – na cele budowania szkoły i drogi dojazdowej. Oświadczenie to umożliwiło urzędowi złożenie wniosku o pozwolenie na budowę szkoły i drogi dojazdowej.

Zależy nam, aby mieszkańcy naszego osiedla mogli z niej korzystać. W ramach cyklicznych rozmów prowadzonych z urzędem Dom Development zadeklarował realizację dodatkowych inwestycji (wykraczających ponad wcześniejsze ustalenia): budowę dodatkowego odcinka drogi w pobliżu planowanej szkoły podstawowej oraz przygotowanie projektów fragmentów dróg okalających planowaną szkołę.

Planowane drogi, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, w pełni domkną inwestycję drogową i komunikację do planowanej szkoły. Największy odcinek drogi od szkoły do ul. Samarytanka będzie wykonany przez Dom Development na podstawie umowy drogowej i przekazany za symboliczne 100 zł netto dzielnicy przed ukończeniem realizacji szkoły i osiedla.

 

Na dowód Dom Development przekazał nam kopię dokumentu potwierdzające prawo do dysponowania jego gruntem na cele wybudowania szkoły oraz drogi dojazdowe do niej. Oto to pismo:

Odpowiedź urzędu dzielnicy poznamy zapewne podczas posiedzenia wspólnego posiedzenia Komisji Infrastruktury i oraz Komisji Edukacji Rady Targówka, które odbędzie się we wtorek 20 marca.

 

 

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx