Jeszcze jeden sposób kradzieży: „na list do sąsiada”

11
Share

Policja poszukuje trzech złodziejek, które w ten sposób okradły mieszkańców bloku na Bródnie.

 

Do złodziejskich sposobów „na wnuczka”, „na policjanta”, „na administrację” i jeszcze paru innych, musimy dopisać kolejną paskudną sztuczkę. Zastosowały ją kilka dni temu trzy kobiety w bloku przy ul. Balkonowej.

30 stycznia 2018 trzy kobiety, od pretekstem pozostawienia listu dla sąsiada, podstępem dostały się do mieszkania starszego małżeństwa w bloku na Balkonowej i po odwróceniu uwagi gospodarzy, ukradły złotą biżuterię oraz monety kolekcjonerskie o wartości 4 tys. złotych.

W toku wykonanych czynności, policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu i na jego podstawie uzyskali rysopisy trzech kobiet, które mogą mieć bezpośredni związek z tą kradzieżą. Ich personalia nie są jednak znane. Dlatego też funkcjonariusze apelują o pomoc do wszystkich osób, które mogłyby pomóc Policji w ustaleniu tożsamości opisywanych osób.

Pierwsza z kobiet: wiek około 50 lat, niskiego wzrostu, krępej budowy ciała, ubrana w zimową czapkę koloru jasnego, z ciemnym pomponem, ciemną zimową kurtkę, ciemne spodnie i czarne sportowe buty.

Druga kobieta: wiek około 30-40 lat, niskiego wzrostu, krępej budowy ciała, ubrana w czarną zimową kurtkę, jasną zimową czapkę z pomponem, szare spodnie i białe sportowe buty.

Trzecia z kobiet: wiek około 60 lat, niska, krępej budowy ciała, ubrana w jasną zimową czapkę, ciemną zimową kurtkę, ciemne spodnie i czarne buty.

 

Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub ma jakokolwiek informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek, w siedzibie jednostki przy ulicy Chodeckiej 3/5, lub pod numerem tel. 22 603-81-71. Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl. Postępowanie l.dz. KPD-II-817/18. Policja gwarantuje anonimowość.

 

AKTUALIZACJA 12.03.2018

 

wszystkie zdjęcia: Policja

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx