Jeszcze jeden sposób kradzieży: "na list do sąsiada" | targowek.info

Jeszcze jeden sposób kradzieży: „na list do sąsiada”

Policja poszukuje trzech złodziejek, które w ten sposób okradły mieszkańców bloku na Bródnie.

 

Do złodziejskich sposobów „na wnuczka”, „na policjanta”, „na administrację” i jeszcze paru innych, musimy dopisać kolejną paskudną sztuczkę. Zastosowały ją kilka dni temu trzy kobiety w bloku przy ul. Balkonowej.

30 stycznia 2018 trzy kobiety, od pretekstem pozostawienia listu dla sąsiada, podstępem dostały się do mieszkania starszego małżeństwa w bloku na Balkonowej i po odwróceniu uwagi gospodarzy, ukradły złotą biżuterię oraz monety kolekcjonerskie o wartości 4 tys. złotych.

W toku wykonanych czynności, policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu i na jego podstawie uzyskali rysopisy trzech kobiet, które mogą mieć bezpośredni związek z tą kradzieżą. Ich personalia nie są jednak znane. Dlatego też funkcjonariusze apelują o pomoc do wszystkich osób, które mogłyby pomóc Policji w ustaleniu tożsamości opisywanych osób.

Pierwsza z kobiet: wiek około 50 lat, niskiego wzrostu, krępej budowy ciała, ubrana w zimową czapkę koloru jasnego, z ciemnym pomponem, ciemną zimową kurtkę, ciemne spodnie i czarne sportowe buty.

Druga kobieta: wiek około 30-40 lat, niskiego wzrostu, krępej budowy ciała, ubrana w czarną zimową kurtkę, jasną zimową czapkę z pomponem, szare spodnie i białe sportowe buty.

Trzecia z kobiet: wiek około 60 lat, niska, krępej budowy ciała, ubrana w jasną zimową czapkę, ciemną zimową kurtkę, ciemne spodnie i czarne buty.

 

Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub ma jakokolwiek informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek, w siedzibie jednostki przy ulicy Chodeckiej 3/5, lub pod numerem tel. 22 603-81-71. Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl. Postępowanie l.dz. KPD-II-817/18. Policja gwarantuje anonimowość.

 

AKTUALIZACJA 12.03.2018

 

wszystkie zdjęcia: Policja

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Jeszcze jeden sposób kradzieży: „na list do sąsiada”

 • 5 marca 2018 o godz. 11:56

  Obcinać łapy złodziejom!

 • 5 marca 2018 o godz. 14:43

  HAHAHAH GRANDPA GANG :D

 • 5 marca 2018 o godz. 21:16

  Słyszeliscie coś o sortowni drobiu na staniewickiej ?

 • 6 marca 2018 o godz. 00:23

  Jest cały czas na Bródnie nr na ” prezesa ” spółdzielni mieszkaniowej co 300zł wyłudza.

 • 6 marca 2018 o godz. 00:27

  To gang moherowy od Rydzyka. Zbierają na kolejną ratę dla ojca dyktatora ;)

 • 6 marca 2018 o godz. 07:21

  W dobie taniej jak barszcz elektroniki, jakość tych zdjęć jest żenująca. No ale w zasadzie na siłę te kamery zamontowano, obciążono mieszkańców kosztami, wymaga się od nich co miesiąc dopłat do czynszu. Obiecywano cuda, a w razie potrzeby daje się zbiór pikseli. Ktoś się nieźle obłowił, wymaga haraczu, a jak widać od niego nie można wymagać niczego. Z tą jakością zdjęć ściganie tych dam będzie bezskuteczne, ale czemu nikt nie ściga autorów pomysłu rozwieszenia na osiedlu setek ślepych kamer, które są tak naprawdę atrapami kamer za które płacimy.

 • 6 marca 2018 o godz. 10:10

  Odebrać emerytury ZOMOwcom! Karna robota do śmierci!

 • 6 marca 2018 o godz. 12:41

  Ale co tu mają kamery do rzeczy jak jakiś idiota udostępnia zdjęcia monitora?

 • 6 marca 2018 o godz. 13:37

  Swoją drogą kamery nie są zbyt wysokich lotów.

 • 11 marca 2018 o godz. 21:58

  Nie krępej budowy ciała, tylko spasione, nalane tłuszczem, stare, wstrętne baby. Za swoje czyny powinny dostać ostre lanie.

 • 19 marca 2018 o godz. 11:10

  Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.