Nowy etap remontu Łodygowej: pierwsze poważne utrudnienia | targowek.info

Nowy etap remontu Łodygowej: pierwsze poważne utrudnienia

Zamknięcia całej ulicy nie będzie, ale wkrótce nastąpi zwężenie jezdni.

 

O zmianie koncepcji generalnego remontu ul. Łodygowej pisaliśmy w styczniu. Droga nie zostanie zamknięta w całości, a roboty na głównej jezdni ulicy będą wykonywane etapami – najpierw na północnej stronie ulicy, a następnie na południej stronie. Wykonawca będzie krok po kroku przesuwał „front robót”, stopniowo przekładając ruch na nowo wybudowaną jezdnię północną i remontując kolejne odcinki jezdni południowej.

Teraz właśnie nadchodzi pierwszy etap tej przekładanki: we czwartek 22 marca ok. godz. 23:30 ul. Łodygowa zostanie zwężona na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Radzymińskiej (początkowo drogowcy planowali zrobić to we wtorek 20.03. – ale w ostatniej chwili przesunęli operację o dwa dni).

Wyłączona z ruchu będzie północna część jezdni ul. Łodygowej. Połączenie z ul. Łodygową straci ul. Pszczyńska. Wyspa rozdzielająca jezdnię ul. Łodygowej zostanie rozebrana, a ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po południowej stronie.

W kierunku Ząbek będzie jeden pas – do jazdy na wprost z ul. Młodzieńczej również będzie przeznaczony jeden pas. Natomiast dla dojeżdżających ul. Łodygową do skrzyżowania z ul. Radzymińską będą dwa pasy ruchu – jeden będzie służył wyłącznie do skrętu w lewo w kierunku Pragi, a z drugiego będzie można pojechać prosto w ul. Młodzieńską lub skręcić w prawo w kierunku Marek.

 

 

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia. Oficjalny termin zakończenia przebudowy całej ulicy Łodygowej to listopad 2018 roku.

 

zdjęcie na górze: Michał, czytelnik targowek.info

 

 

4 komentarzy na temat “Nowy etap remontu Łodygowej: pierwsze poważne utrudnienia

 • 15 marca 2018 o godz. 17:23

  Redakcjo warto podać źródło informacji, skąd są zaczerpnięte, wydaje mi się że z interpelacji radnej KGM. Ale może się mylę?

 • 15 marca 2018 o godz. 17:27

  @Xyz Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie oraz Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Urzędu m.st. Warszawy. Pozdrawiamy

 • 15 marca 2018 o godz. 17:59

  Dziękuję za odpowiedź. Poproszę o link.

 • 16 marca 2018 o godz. 10:58

  ŚWIETNIE BEDZIE HAHHAHA 20 LAT CZEKANIA, ŻEBY ONI WYLALI BETON NA JEDNYM PASIE :)

  WIELKIE PLANY, WIELKIE MARZENIA A SKOŃCZY SIĘ TAKIMI SAMYMI KORKAMI JAK OBECNIE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.