Parkowanie na Bródnie: gdzie Straż Miejska nakłada blokady?

65
Share

Strażnicy prowadzą wielką akcję przeciwko źle zaparkowanym samochodom. Szczególnie ostro kontrolowane się trzy ulice na Bródnie – wiemy, które.

 

Samochody zaparkowane na przejściach dla pieszych, na przystankach, na chodnikach – a wśród nich piesi, którzy slalomem omijają zawalidrogi. To niestety częsty obrazek w całej Warszawie i Targówek nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Za to wyjątkiem – czy raczej nowością – jest wielka aktywność Straży Miejskiej w tym temacie. W ciągu ostatniego miesiąca w skali całej Warszawy strażnicy założyli ponad 2,5 tysiąca blokad na nieprawidłowo zaparkowane samochody – czyli więcej niż w całym 2017 roku.

Straż miejska wytypowała w całym mieście 50 miejsc objętych wzmożonymi kontrolami. W tej grupie trzy ulice znajdują się w naszej dzielnicy, wszystkie na Bródnie. Udało nam się dowiedzieć, które dokładnie są to ulice – choć tak naprawdę od miesiąca widać to gołym okiem (patrz zdjęcie na górze, które zrobiliśmy dwa tygodnie temu).

– Częstszymi kontrolami w rejonie Targówka zostały objęte ulice: Malborska, Turmoncka i Kondratowicza. Przy tych dwóch pierwszych ulicach kontrole prowadzone są na ich całej długości, zaś na ul. Kondratowicza prowadzone są ze szczególnym uwzględnieniem adresów na wysokości numerów 11 i 18 – informuje targowek.info pani Katarzyna Dobrowolska z referatu prasowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Kondratowicza 11 to adres (nie)sławnego bloku „Różopol-Bródno” na skrzyżowaniu z Rembielińską. Z kolei Kondratowicza 18 to duży blok w rejonie Szpitala Bródnowskiego i ratusza Targówka. Problemy z parkowaniem są w okolicach tych budynków od zawsze – ale w ostatnich tygodniach częściej widać przy nich też żółte blokady Straży Miejskiej.

– Ponad 2500 blokad w ciągu miesiąca przyniosło pozytywne efekty. Kierowcy w Warszawie zaczęli stosować się do przepisów – cieszą się strażnicy, którzy równocześnie zapowiadają, że kontroli nieprawidłowo zaparkowanych samochodów będzie więcej. Straż Miejska kupuje kolejnych 90 blokad na koła samochodów i niektóre z nich wkrótce z pewnością zobaczymy na Bródnie.

zdjęcie na górze: samochody z blokadami na ul. Kondratowicza niedaleko Szpitala Bródnowskiego / zdjęcie z początku marca br. / fot. targowek.info

65
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx