Szkieletor zniknie z Łodygowej? Jest nadzieja

5
Share

Syndyk chce sprzedać działkę z niedoszłą galerią handlową na Zaciszu. Czy ktoś da za to 17,5 mln złotych?

 

Szkieletor na ulicy Łodygowej 26 jest jednym z najbardziej widocznych śladów po upadku znanego dewelopera – firmy Dolcan z Ząbek. Porzucona budowa miała mieścić sklepy i punkty usługowe na trzech kondygnacjach handlowych oraz podziemny parking dla samochodów.

Jednak prace na budowie „Galerii Łodygowa” zamarły ponad rok temu – i od tej pory przy ulicy straszy niewykończony betonowy szkielet budynku. Jest tak charakterystyczny, że pojawił się nawet na komputerowych wizualizacjach przyszłej ulicy Łodygowej (jej niemiłosiernie ciągnący się remont to inna historia).

Teraz jest jednak szansa, że coś się zmieni. Syndyk Masy Upadłości ADS Inwest sp. z o.o. w upadłości (to była firma-córka, zależna od Dolcanu) prowadzi przetarg na sprzedaż całej działki na której położony jest szkieletor. Cena wywoławcza to 17,5 mln złotych za dwie działki o łącznej powierzchni 6500 m2 z niedokończoną galerią na środku.

Ewentualni chętni mieli czas na zgłaszanie się do 8 marca. Czy się zgłosili i jakie zaproponowali ceny – będzie wiadomo dzisiaj, bowiem otwarcie i rozpoznanie ofert zaplanowano na 12 marca na godz. 10. Mamy nadzieję, że mimo wysokiej ceny jakiś chętny się znajdzie – w przeciwnym wypadku szkieletor zostanie na Zaciszu znacznie dłużej.

 

Tak miała wyglądać Galeria Łodygowa / materiały prasowe

 

Wizualizacja Łodygowej po remoncie ze szkieletorem w tle / fot ZMID

 

*** AKTUALIZACJA ***

 

 

zdjęcie na górze: ogłoszenie o przetargu na sprzedaż szkieletora na Łodygowej / źródło: morizon.pl

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx