Zakaz handlu w niedzielę – Atrium Targówek pracuje, inne centra handlowe zamknięte

30
Share

11 marca w centrum handlowym na Głębockiej będzie otwarte 30 sklepów, restauracji i lokali. Kierownictwo innych centrów handlowych na Targówku nie jest tak odważne.

W najbliższą niedzielę, zgodnie z nowym prawem, większość sklepów w Polsce powinna być zamknięta. Ustawa o ograniczeniu handlu ma jednak wiele wyjątków, i tak naprawdę wielu pracowników centrów handlowych przyjdzie w niedzielę normalnie do pracy.

Firma Atrium Polska poinformowała właśnie, że Atrium Targówek na ulicy Głębockiej 15 w Warszawie będzie otwarte w niedzielę 11 marca 2018 r. oraz we wszystkie inne niedziele, także te teoretycznie wolne od handlu.

Wprawdzie zamknięte pozostaną największe sklepy i markety (z Carrefourem, Euro RTV AGD i Empikiem na czele), ale w najbliższą niedzielę w CH Atrium Targówek otwartych będzie 30 innych różnych lokali: Multikino, sklepy KupKlocki.pl, Nina Basco i Bella Ragazza, restauracje Erbil Kebab, Sokołyk, Ichiban Sushi, Pizza Hut Express, McDonald’s, Green It, North Fish, Subway, Trattoria, Sphinx, Express Kuchnia Marche, kawiarnie Costa Coffee, Grycan, Saint Honore, Cukiernia Sowa i Starbucks, salony urody Gabriel i Denique, apteka Dr. Zdrowie, Poczta Polska, Bank BGŻ BNP Paribas, mBank, kwiaciarnia, punkt Totalizatora Sportowego LOTTO, a także myjnia samochodowa.

Zupełnie inną decyzję podjęło kierownictwo „przyklejonego” do Atrium centrum handlowego Zielony Targówek przy ul. Głębockiej 13. Tutaj wszystkie sklepy będą w najbliższą – i następne wolne od handlu – niedzielę zamknięte (z wyjątkiem działającego non-stop klubu fitness Cityfit).

11 marca i w pozostałe niedziele wolne od handlu zamknięte będą też inne centra handlowe w naszej okolicy: IKEA Targówek, Homepark Targówek (z wyjątkiem klubów sportowych Gravitan i Squash City, które będą działać), oraz Factory Annopol.

zdjęcie na górze: Atrium Targówek ul. Głębocka / fot. archiwum targowek.info

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx