Dwa ważne spotkania na Bródnie: o Parku Bródnowskim i sortowni na Staniewickiej

13
Share

W poniedziałek i wtorek po południu. Podajemy szczegóły.

 

Rewitalizacja Parku Bródnowskiego

Po kulejących konsultacjach i głośnej fali protestów mamy ostateczne (chyba) zamknięcie tematu modernizacji bródnowskiego „Central Parku”. W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. w godzinach 17.00 – 19.00 odbędzie się prezentacja ostatecznych wizualizacji wyremontowanego Parku Bródnowskiego i, mającego w nim powstać, ogrodu sensorycznego dla dzieci.

Prezentacja wizualizacji przygotowanych przez zespół Biura Projektów Urbanistyki i Architektury „ARCA” (koncepcja zagospodarowania Parku Bródnowskiego) oraz arch. Joannę Wójcik (ogród sensoryczny i boiska dla dzieci) będą okazją do bezpośredniego spotkania z burmistrzem i radnymi Targówka.

Miejsce spotkania: „Przystanek Gofrowo”. Wystawę wizualizacji do końca maja będzie można oglądać w Parku Bródnowskim – na ogrodzeniu Ogrodu Jordanowskiego. Pokażemy je także na targowek.info.

 

Sortownia drobiu na Staniewickiej

Z kolei we wtorek 24 kwietnia 2018 r. ma się odbyć spotkanie mieszkańców z urzędnikami i przedstawicielami inwestora, który rozpoczął budowę sortowni drobiu na ul. Staniewickiej. Na terenie niedaleko cmentarza i ronda Żaba firma planuje zorganizować biura oraz budynek magazynowo–dystrybucyjny mięsa i wędlin, wraz z dzieleniem drobiu.

Przypomnijmy, że mimo trwających od kilkunastu miesięcy protestów okolicznych mieszkańców urzędnicy z Targówka wydali pozwolenie na budowę magazynu i sortowni przy Staniewickiej – przy czym bardzo się postarali, żeby informować o tym jak najmniej osób, więc decyzji tej nikt nie zaskarżył i stała się prawomocna.

Miejsce spotkania: Urząd Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 o godz. 18.00 (jak podają protestujący mieszkańcy) lub o 17.00 (taka informacja wyszła od urzędników). Na wszelki wypadek lepiej przyjść na tą wcześniejszą godzinę.

 

Miejsce, w którym ma postać sortownia drobiu na Bródnie. Zdjęcie archiwalne – widoczny budynek jest już zburzony, trwają prace przygotowawcze do budowy właściwej sortowni / fot. targowek.info

 

zdjęcie na górze: Park Bródnowski /  fot. targowek.info

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx