Jest umowa na remont „obwodnicy” Targówka. Oraz wreszcie terminy otwarcia Ossowskiego i Trockiej!

38
Share

Kampanio wyborcza, trwaj!

 

Kiedyś w obecności dziennikarzy i fotoreporterów otwierało się nowozbudowane drogi, ale teraz robi się już show nawet z podpisania umowy na remont kilku ulic. Czemu absolutnie nie mamy nic przeciwko – jeżeli potem te remonty faktycznie dochodzą do skutku :)

Wczoraj na środku Targówka Mieszkanowego – konkretnie obok szkoły podstawowej nr 114 przy ul. Remiszewskiej – w obecności wspomnianych dziennikarzy i fotoreporterów, władze Warszawy podpisały umowę na generalną przebudowę ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej.

Jak już pisaliśmy na targowek.info, w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel tylko 7 mln zł, podczas gdy najtańsza oferta złożona w przetargu na wykonawcę opiewała na niemal 24 mln zł. Wydawało się, że remont oddali się w nieokreśloną przeszłość, ale w roku wyborczym nie ma rzeczy niemożliwych i radni Warszawy bez problemów dorzucili brakujące 18 mln zł.

Bardzo ważna informacja: wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska (PO) zadeklarowała „przy okazji” terminy odbudowy rozkopanych pod budowę metra ulic. Ulica Ossowskiego (która miała być otwarta już we wrześniu 2017 r.) ostatecznie ma być przejezdna w lipcu tego roku. Ulica Trocka (której otwarcie pierwotnie zapowiadano na wiosnę 2018 r.) ma być odbudowana w listopadzie 2018.

Wykonawcą przebudowy będzie firma IDS-BUD, która ma na nią czas do połowy listopada. To oznacza, że roboty na Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej (a także na Trockiej) powinny się skończyć w okolicach jesiennych wyborów samorządowych – co jest solidną gwarancją dotrzymania terminu.

Początkowo remont ten zapowiadany był już w 2017 roku – co oznacza, że obecnie inwestycja ma rok opóźnienia. Jak na standardy Targówka, to bardzo mało.

 

Jak będzie wyglądać „obwodnica” Targówka po remoncie – pisaliśmy m.in. tutaj. Poniżej kilka nowych grafik z urzędu miasta.

 

 

zdjęcie na górze: podpisanie umowy na przebudowę „obwodnicy” Targówka / na zdjęciu od lewej: wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska (PO), dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, dyrektor firmy IDS-BUD Arkadiusz Arciszewski, stołeczna radna Iwona Wujastyk (PO), burmistrz Targówka Sławomir Antonik (SM Bródno) / fot. Zarząd Dróg Miejskich (ZDM)

38
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx