Jest umowa na remont "obwodnicy" Targówka. Oraz wreszcie terminy otwarcia Ossowskiego i Trockiej! | targowek.info

Jest umowa na remont „obwodnicy” Targówka. Oraz wreszcie terminy otwarcia Ossowskiego i Trockiej!

Kampanio wyborcza, trwaj!

 

Kiedyś w obecności dziennikarzy i fotoreporterów otwierało się nowozbudowane drogi, ale teraz robi się już show nawet z podpisania umowy na remont kilku ulic. Czemu absolutnie nie mamy nic przeciwko – jeżeli potem te remonty faktycznie dochodzą do skutku :)

Wczoraj na środku Targówka Mieszkanowego – konkretnie obok szkoły podstawowej nr 114 przy ul. Remiszewskiej – w obecności wspomnianych dziennikarzy i fotoreporterów, władze Warszawy podpisały umowę na generalną przebudowę ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej.

Jak już pisaliśmy na targowek.info, w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel tylko 7 mln zł, podczas gdy najtańsza oferta złożona w przetargu na wykonawcę opiewała na niemal 24 mln zł. Wydawało się, że remont oddali się w nieokreśloną przeszłość, ale w roku wyborczym nie ma rzeczy niemożliwych i radni Warszawy bez problemów dorzucili brakujące 18 mln zł.

Bardzo ważna informacja: wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska (PO) zadeklarowała „przy okazji” terminy odbudowy rozkopanych pod budowę metra ulic. Ulica Ossowskiego (która miała być otwarta już we wrześniu 2017 r.) ostatecznie ma być przejezdna w lipcu tego roku. Ulica Trocka (której otwarcie pierwotnie zapowiadano na wiosnę 2018 r.) ma być odbudowana w listopadzie 2018.

Wykonawcą przebudowy będzie firma IDS-BUD, która ma na nią czas do połowy listopada. To oznacza, że roboty na Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej (a także na Trockiej) powinny się skończyć w okolicach jesiennych wyborów samorządowych – co jest solidną gwarancją dotrzymania terminu.

Początkowo remont ten zapowiadany był już w 2017 roku – co oznacza, że obecnie inwestycja ma rok opóźnienia. Jak na standardy Targówka, to bardzo mało.

 

Jak będzie wyglądać „obwodnica” Targówka po remoncie – pisaliśmy m.in. tutaj. Poniżej kilka nowych grafik z urzędu miasta.

 

 

zdjęcie na górze: podpisanie umowy na przebudowę „obwodnicy” Targówka / na zdjęciu od lewej: wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska (PO), dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, dyrektor firmy IDS-BUD Arkadiusz Arciszewski, stołeczna radna Iwona Wujastyk (PO), burmistrz Targówka Sławomir Antonik (SM Bródno) / fot. Zarząd Dróg Miejskich (ZDM)

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Jest umowa na remont „obwodnicy” Targówka. Oraz wreszcie terminy otwarcia Ossowskiego i Trockiej!

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 08:51

  Mam nadzieje ze tego oszusta i kłamcę Antonika razem z kłamcami z platformy za pól roku nie będzie w Urzędzie Targówek.

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 10:08

  Dodatkowe pytania:
  1. Czy wiadomo jak będzie wyglądał skwer przed blokiem Pratulińska 10?
  2. Wg planów budowy przystanku kolejowego przy Tesco, pod torami pkp ma być przebite przejście piesze. Czy do tego przejścia będzie jakieś sensowne (czyt. bezpieczne) dojście od strony Ossowskiego (nie licząc oczywiście wycieczki wzdłuż Radzymińskiej)?
  3. Czy kolejarze dali się przekonać do „doklejenia” kładki pieszej do wiaduktu nad Radzymińską, aby do przystanku Warszawa-Stalowa dało się dojść od strony Pragi/Targówka Fabrycznego? (może coś na kształt kładki pod mostem Łazienkowskim?)
  4. Czy projekt budowy obwodnicy Pragi, uwzględnia pozostawienie bezkolizyjnego miejsca na planowane przedłużenie ulicy Stalowej pod torami w kierunku Ossowskiego?

  Czy ktoś coś wie? A jeśli nie, to może Redakcja się dowie przy jakiejś okazji?

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 10:22

  Po co poraz kolejny robią placki na ulicy(rondo to to nie jest). W miejscach gdzie naprawde nie ma na to miejsca. Zresztą w tym miejscy do wypadków dochodzie bardzo rzadko więc mija się to z celem. Zresztą wydawanie takiej ilości pieniędzy na obwodnice mija się z celem. Wystarczy remont chodnikow I ogarnięcia pasa zieleni

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 11:45

  oizo, nie żebym się czepiał, ale w którym miejscu Twoje pytania dotyczą tematu artykułu?

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 11:51

  Po co te pseudo ronda?

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 12:02

  Te placyki(rondka) to po to, aby autobus zmieścił się w zakręcie. Wszak planowany jest dowóz do metra, mieszkańców okolicznych wsi i osiedli.

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 12:37

  Do Waldi. W czym cię okłamał i oszokał?

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 13:37

  DO aNONIM: W TYM W CZYM NAS OSZUKUJE PAŃSTWO.

  PAN ANTONIK JAK I CAŁE SM BRÓDNO RZĄDZKI DZIELNICĄ…. DLA NICH LICZY SIĘ NABITA KABZA A NIE OBYWATELE I MIESZKAŃCY.

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 14:07

  jeśli tak będzie w listopadzie jak na tych ślicznych rysunkach to ja bende wielce kontent

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 14:41

  Gdzie jest Lewoskręt w Lusińską i dlaczego ta ważna ulica ma przepustowość klibla?
  To skandal jeździć na Zacisze przez Radzymińską

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 15:27

  Do Jana. Bardzo mocna argumentacja. Powinieneś dodać ” wszyscy są złodziejami” . Typowe myślenie sfrustrowanych malkontentów.

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 18:48

  Skoro ma powstać przystanek przy Tykocińskiej, to obecne przystanki Witebska powinny zostać w tym miejscu co teraz. Dlaczego? Przystanek Lusińska zostaje, ba… nawet wybudują w drugą stronę!

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 21:03

  A gdzie przystanek autobusowy przy Witebskiej w obu kierunkach,powinien pozostać tak jak jest teraz.

 • 19 kwietnia 2018 o godz. 23:13

  Zastanawiam się, czy ja jestem debilką, czy może czegoś nie rozumiem.
  Jak zaczynali z tematem, obwodnica miała kosztować 10mln. Wiadomo było, że za te pieniądze, nie ma szans. Teraz się dowiaduje, że wykonawca chce tą obwodnice zbudować do … listopada. Według mnie to niemożliwe. To 3 dróg, ścieżek różnych, rond, miejsc, krzaków, drzew – ni hu hu, żeby to się zbudowało do listopada. Nie wiem tylko gdzie tu jest WAŁEK, ale śmierdzi mi na odległość!

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 07:55

  Gdzie jest przystanek przy Witebskiej ?

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 08:49

  Mamonka, tylko że właśnie przez te ronda autobusy się nie mieszczą I jezdzą przez środek. A w tym momencie nawet duże autobusy nie mają zbyt problemu,jak by lepiej wyprofilowali zakręty by było bardzo dobrze. Przez ronda tworzą się tylko zatory

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 08:49

  Jest przy metrze, czyli trochę w prawo. Żeby się dało przesiąść z metra i do metra. To chyba oczywiste.

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 09:51

  @Marysia

  Wybory się zbliżają – to kiełbasa wyborcza ;-)
  Kto za kilka lat kto będzie pamiętał co obiecywano? Tak jak z prognozą pogody. Kto sprawdza czy się sprawdziła?

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 10:18

  no ale podpisano umowę, czy kiełbasa wyborcza obejmowała odstępowanie od umów?

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 10:52

  A co w tej umowie konkretnie jest napisane małym druczkiem? Można zobaczyć jakiś skan tej umowy? Czy można zobaczyć jakiś projekt, decyzję środowiskową, wyniki prac studialnych, program funkcjonalno – użytkowy? Złożono np. ZRiD? ;-)

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 14:47

  O wroci Rondo Balcerka :D

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 15:16

  wróci rondo, a w listopadzie je rozbiorą bo będzie przebudowa OBWODNICY :D hahhahaha kocham ten kraj, to miasto i te władze

 • 20 kwietnia 2018 o godz. 18:12

  Janie, wróci podczas przebudowy, a nie przed. Więc nie rozbiorą, a przywrócą. Jak już wskazywać komuś nielogiczność, to robić to chociaż logicznie.

 • 21 kwietnia 2018 o godz. 08:57

  Ciekawe kiedy podadzą jak zmieni się komunikacja po otwarciu stacji metra na Targówku? Tydzień przed zmianami poinformują że 160 kasują, 517 wycofają z Targówka 162 skrócą do Wileńskiego. W zamian dadzą 5 – 6 linii z Białołęki, Marek i Ząbek. Żadnych konsultacji?

 • 21 kwietnia 2018 o godz. 17:12

  Toż to zwykła kiełbasa przedwyborcza. Zaraz się okaże że muszą jeszcze raz przetarg zrobić, potem jeszcze jakieś poprawki i nagle się okaże że budowa ruszy… ale dziwnym trafem tuż po wyborach. A po wyborach to nagle będzie zmiana planu. No ale szoł zrobili już teraz, wiadomo. Tylko naiwni wierzą jeszcze w takie bajki. Będzie zbudowane to będziemy się cieszyć, a narazie to tylko teatrzyk dla ubogich niestety.

 • 21 kwietnia 2018 o godz. 21:45

  @majk – spiskowa teoria dziejów rządzi :) A jak jednak ruszą przed wyborami to będziesz tak łaskaw i odszczekasz?

 • 22 kwietnia 2018 o godz. 18:09

  @Majk @Anonim Majk tylko napisał jak jest:) Przykład Łodygowej jest bardzo znamienny. Była obiecywana już wielokrotnie przy wyborach :) Taka dobra obiecanka to musi co najmniej na cztery razy starczyć, czyli 16 lat. Teraz kadencję się chyba zmieniły na 5 lat. To w obecnych standardach jak obiecają jakąś większą iwestycje to z 20 lat będzie trzeba poczekać :) Na przykład na taki most Krasińskiego

 • 22 kwietnia 2018 o godz. 22:43

  @Polo. A po co konsultacje? Przecież wynik i tak byłby jeden. Zostawić linie autobusowe jak jest i tyle. A to, że będą jeździć puste, bo dużo się przesiądzie do metra to inna sprawa. Będzie argument „a jak metro się zepsuje”. Bo tak… metro się psuje co dzień…. I żaden autobus nie przewiezie jednego pociągu. A potrzeba ok. 9 autobusów, by można „zabrać” cały pociag.

 • 22 kwietnia 2018 o godz. 23:30

  @nowy – ja tylko zapytałem czy będzie na tyle fair, żeby napisać „nie wierzyłem że to się uda i pisałem wcześniej że to kiełbasa wyborcza, a tu proszę – budują przed wyborami”, jeśli działania ruszà przed wyborami. Krytykować jest zawsze łatwiej w necie niż chwalić :)

 • 23 kwietnia 2018 o godz. 10:13

  Super wiadomość. Ronda super, choćby ze względu osiedlowych rajdowców, którzy obwodnicę traktowali jak tor wyścigowy.
  Żadna kiełbasa wyborcza, podpisana umowa oznacza, że klamka zapadła i remont się odbędzie. Dla malkontentów „gdzie przystanek, gdzie lewoskręt, gdzie to, gdzie tamto..” trzeba było interweniować w czasie konsultacji. Bardo dużo poprawek zostało uwzględnionych na tym etapie. Szczegóły na tronie ZTM.

 • 23 kwietnia 2018 o godz. 17:20

  na jednym z obrazków chyba widać z lotu ptaka ten „pawilon” przy kuflewskiej, podobno ma czy miał zostać zrównany z ziemią

 • 25 kwietnia 2018 o godz. 11:21

  rozumiem ze budowa parkingów zacznie sie po oddaniu obwodnicy? heheh gdzie tu logika? zaraz wszystko rozjeżdzą ciężarówy….

 • 25 kwietnia 2018 o godz. 16:58

  Typowa kiełbasa wyborcza:) Po wyborach przesuną środki na inne cele tak jak to zawsze robili. Jedynie czego możemy być pewni to, że znajdą się środki na spalarnie śmieci!

 • 25 kwietnia 2018 o godz. 22:15

  A gdzie parkingi ?!!!! Zabiorą na drogę rowerową, którą można poprowadzić drugą stroną ulicy?

 • 28 kwietnia 2018 o godz. 21:14

  Mysle pomiedzy przystankami DKS Targowek ,a Pratulinska powinien byc dodany przystanek Goscieradowska ,bo jednak odleglosc miedzy nimi jest dosc spora

 • 5 maja 2018 o godz. 20:07

  Jak można projektować jednopasmowe ulice? Czy naprawdę tak ciężko jest ogarnąć, że jednym z głównych elementów składających się na prestiż i rozwój okolicy są szerokie, nowoczesne ulice? To między innymi to, co wyróżnia Ursynów od Targówka gdzie praktycznie wszędzie są wąskie prowincjonalne uliczki nie licząc radzymińskiej i kawałka Kondratowicza. Cała obwodnica powinna być dwupasmowa, podobnie jak dojazdy do niej czyli Rzeszotarska i kołowa. Po drugie: ścieżka rowerowa po zewnętrznej? Większość ludzi traktuje obwodnice i wewnętrzny chodnik jako trase rekreacyjną do biegania i jeżdżenia na rowerach czy rolkach. Zrobienie ścieżki po zewnętrznej jest nieporozumieniem. Kto to w ogóle wymyślał? Zamiast marnować tyle miejsca po tamtej stronie należy poszerzyć ulice i zrobić normalnie wyglądającą altarie, która podniesie prestiż okolicy. Nie wystarczy nastawiać parę nowych bloków. Przecież teraz ta ulica ma szerokość 2+1.

  Dalej:
  – należy poszerzyć św Wincentego od ronda żaby do trockiej do dwóch pasów oraz od trockiej do Kondratowicza do trzech pasów ( w tym jeden buspas) i dalej jej przedłożenie w stronę centrum handlowego Targówek do szerokości dwóch pasów, bo powstają tam ogromne ilości osiedli tylko jakoś nikt chyba nie myśli o tym jak tam dojeżdżać.
  – po drugie poszerzyć na całej długości ul. bazyliańską i młodzieńczą do dwóch pasów, jednocześnie przebudowując ulice radzymińską przy skrzyżowaniu z młodzieńczą tak aby dla jadących z centrum i skręcających w lewo były dwa pasy

 • 6 czerwca 2018 o godz. 14:52

  Już 6 Czerwiec a ruchów w kierunku remontu na obwodnicy w dalszym ciągu nie widać – ciekawe ile sie przeciągnie przebudowa – modernizacja .

 • 14 czerwca 2018 o godz. 13:34

  Podstawowe pytanie dotyczące zdj 2 Handlowa/Lusińska.Po co przesuwać przystanek autobusowy o 200 m?
  Robić nową zatokę autobusową co wiąże się z wycięciem starych drzew i likwidacją pasa zieleni !!.Pomijając fakt że zatoka będzie pod balkonami .Nie mówiąc już o skręcie w prawo ( pasy i przystanek) z ul.Lusińskiej w ul.Handlową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.