Mała kradzież, duża plaga

12
Share

Nasz czytelnik ostrzega: złodziej okradł już ponad 20 aut na Targówku.

 

W ostatnich dniach na Targówku Mieszkaniowym grasuje nowy złodziej – zapewne niezbyt doświadczony, sądząc z jego łupów, ale uciążliwy dla posiadaczy samochodów. Zjawisko to zaobserwował i opisał nasz czytelnik (proszący o anonimowość):

Chciałbym zwrócić uwagę właścicielom samochodów na Targówku. Od około tygodnia, w okolicach ulic Askenazego, Gajkowicza, Mokra następują kradzieże kapsli – dekielków z felg aluminiowych. Głównie oryginalnych, z wygrawerowaną marką samochodu.

Codziennie widuję coraz więcej samochodów z brakiem takich dekielków. Proszę o zwrócenie uwagi na „podejrzane” osoby, kręcące się po osiedlu. Właścicielom proponuję w łatwy sposób oznaczyć od wewnętrznej strony swoje miano – złodziejowi będzie trudniej sprzedać.

Poszkodowanych aut naliczylem ponad 20!  – pisze w mejlu do targowek.info nasz czytelnik.

Czytelnik także sfotografował okradzione samochody z Targówka Mieszkaniowego. Wszystkie wyglądają tak samo: z ich felg ktoś wydłubał ozdobne dekielki (kapsle) chroniące śruby. Są one warte maksimum kilkanaście złotych za sztukę, więc nie jest to może złodziejski „skok stulecia”, ale z pewnością kolejne utrapienie dla kierowców parkujących na Targówku.

Jeśli spotkaliście takie okradzione samochody w innych rejonach dzielnicy – piszcie w komentarzach.

 

Jeden z okradzionych samochodów na ul. Mokrej / fot. czytelnik targowek.info

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx