Mieszkańcy sami sprzątają las

11
Share

Najbliższe zbieranie śmieci w sobotę – dołączyć może każdy chętny.

 

Las Bródnowski trzeba niestety sprzątać po innych mieszkańcach Targówka i okolic. Szczególnie po ciepłych słonecznych weekendach – takich, jaki mieliśmy tydzień temu, i jaki zapowiada się na jutro – gdy w lesie są odpalane grille i otwierane butelki z piwem.

Problem rozrzuconych po lesie śmieci powtarza się niezmiennie i „od zawsze”, i choć miejskie służby regularnie sprzątają najczęściej uczęszczane miejsca, w głębszych zakamarkach lasu śmieci leżą bez przerwy.

Dlatego teraz sprawy w swoje ręce wzięli mieszkańcy. Skrzykują się na Facebooku i wyposażeni w worki sprzątają fragmenty Lasu Bródnowskiego.

Pierwsze takie sprzątanie miało miejsce w poprzednią niedzielę – wyniesiono z lasu kilkanaście worków śmieci.

Jutro, w sobotą 14 kwietnia, nastąpi ciąg dalszy.

Zapraszam wszystkich chętnych na sobotę na godz. 11. Spotykamy się przy wejściu do lasu u zbiegu ulicy Kondratowicza i Skierskiego (to ta biegnąca do jednostki wojskowej) – zachęca pan Marcin, organizator sobotniej akcji.

Co należy zabrać? Grube, duże, mocne worki na śmieci – najlepiej kilka. Ewentualnie rękawice robocze. Zaproście znajomych. To bardzo miła forma spędzania czasu. Prawie jak zbieranie grzybów ;-)  – dodaje pan Marcin

W sumie to porównanie do grzybobrania jest całkiem zachęcające. Idziecie? Szczegóły wydarzenia znajdują się pod tym linkiem.

 

zdjęcie na górze: śmieci w Lasku Bródowskim / fot. archiwum targowek.info

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx