Prohibicja na Targówku? To pomysł władz dzielnicy! | targowek.info

Prohibicja na Targówku? To pomysł władz dzielnicy!

Wczorajsza sesja rady dzielnicy przyniosła zaskakującą propozycję.

 

Wczoraj w ratuszu przy ul. Kondratowicza odbyła się LVI sesja Rady Dzielnicy Targówek. W przeciwieństwie do niedawnego posiedzenia Rady Warszawy, w programie dzielnicowej sesji nie było zbyt wielu obietnic związanych z już rozpoczętą kampanią wyborczą. W zasadzie było nawet trochę nudno, do momentu, gdy niespodziewanie została zgłoszona propozycja zarządu Targówka dotycząca zakazu sprzedaży alkoholu.

„Prohibicja”, czyli zakaz sprzedaży piwa, wina, wódki i innych alkoholi na terenie całej dzielnicy Targówek, miałaby obowiązywać codziennie od godziny 23:00 w nocy do 6:00 rano. Zakaz dotyczyłby wszystkich sklepów, włącznie z całodobowymi 24h i stacjami benzynowymi – ale nie będzie obowiązywał w pubach i restauracjach.

Propozycja ta jest możliwa dzięki nowej ustawie o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu, którą na początku roku 2018 podpisał prezydent RP i kilka tygodni temu weszla w życie. Zgodnie z tą ustawą, gminy w całej Polsce mogą wprowadzać ograniczenie sprzedaży alkoholu na swoim terenie. Właśnie z tej możliwości chcą teraz skorzystać władze Targówka.

Ostateczna decyzja w tej sprawie przerasta jednak kompetencje rady dzielnicy. Prohibicję na Targówku może wprowadzić tylko rada całej Warszawy i taki wniosek skierowali do niej wczoraj targówkowscy radni. Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w naszej dzielnicy powinien zostać poddany pod głosowanie na jednej z najbliższych sesji rady miasta.

 

zdjęcie na górze: fot. Flickr/Pierre Lannes

PRZECZYTAJ TEŻ:

43 komentarzy na temat “Prohibicja na Targówku? To pomysł władz dzielnicy!

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 06:20

  Nic nie będzie!! Wszystko zlikwidujemy! Niech żyje Kononowicz!!

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 06:35

  Przecież będę kwitły dzięki temu mety i pijaczki i menelki będę kupować alkohol tam

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 08:23

  wrócą mety… polak sobie poradzi :)

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 08:27

  Bardzo dobrze, bo ostatnio więcej widzę alkoholi świata niż piekarni…

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 08:42

  Po co się martwicie, wszystko jest pod kontrolą
  Pod blokiem walimy wódkę i popijamy colą

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 09:20

  A może radni podejmą męską decyzję i się samorozwiążą. Bo po co to ciało, skoro w zasadzie nic nie może?

  Ale zanim odejdą, a nam odejdą koszty utrzymania, to niech sobie przypomną czasy, kiedy jeszcze coś mogli. Bo ktoś przyznawał koncesje na handel wódą. Szeroką szerokim gestem, jak Polska długa i szeroka. Gminy średniej wielkości potrafią mieć więcej monopolowych niż średniej wielkości państwa. Każdy z nas ma w zasięgu kilku minut marszu kilka sklepów z wódką, po kilkunastu minutach wybór jest już w kilkudziesięciu. A jakoś nikt nie promował rzemieślników, sklepów specjalistycznych. Po śrubkę trzeba jechać do centrum handlowego na przedmieściach, po wódkę można iść w kapciach.

  W wielu państwach handel alkoholem jest mocno ograniczony. Chcesz się napić, czeka cię długa wycieczka. I to jest skuteczne, bo skutecznie chłodzi ochotę. Bo większość uciążliwych zachowań, to są impulsywne zakupy, często spożywane w bramach, w parkach. Osoby kupujące koniak do barku, zwykle nie są żulernią szukającą wrażeń i zapasy mogą ewentualnie uzupełnić w czasie większych zakupów.

  Tak drodzy radni, to wy stworzyliście system preferujący żulię, więc teraz nie udajcie, że z nim walczycie przez część doby. Bo nawet te godziny, to jest iluzja.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 09:56

  Popieram pomysl. Moze nie od 23 ale np. Od polnocy lub 1 w nocy. Kto mial kupic i wypuc to juz dawno do tego czasu to zrobil.
  Akonczylo by się darcie geby pod blokami i tluczenie butelem elementu ktory sie szweda w celu dobicia sie kolejnym trunkiem

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 10:19

  jestem za !, kto nie miał alko 24/h pod oknem ten nie wie co to koszmar.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 10:26

  Z innej beczki.
  A co to się dzieje z zaciszańskimi ulicami: Sawy (i do niej prostopadłymi), Warsa, Codzienną? Są rozbabrane, zdzierają nawierzchnię, zawieszenie można urwać….

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 10:32

  Też popieram taki zakaz albo chociaż znaczące zmniejszenie liczby punktów nocnej sprzedaży. Nie powiem zdarzyło mi się skorzystać kilka razy po 23 z tego rodzaju sklepu, ale mogę bez nich przeżyć i każdy nieuzależniony człowiek również może. Na pewno taki zakaz wniesie sporo porządku, ograniczy w jakimś stopniu przestępczość i dewastacje. A co do met – owszem pewnie powstaną. Ale to nie jest powód by rezygnować z zakazu. To tak jakby zalegalizować kradzież, bo i tak będą złodzieje… To, że ktoś łamie prawo nie oznacza, ze z prawa trzeba rezygnować. Należy je po prostu skuteczniej egzekwować.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 10:34

  No to tesco na Stalowej sobie zarobi, bo to już nie teren Targówka :P

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 11:19

  W CAŁEJ WAWIE SKLEPÓW ALKO JEST CO 50 METRÓW. A TO , ŻE W WAWIE BIDA TO SKLEPY SĄ POTRZEBNE. BO CO ROBIĆ?

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 11:32

  super, ja bym poszedł dalej i zakazał alkoholu całą dobę posiadania , produkcji, handlu i spożywania na całym świecie bo dość już śmierci od pijaków nie tylko kierowców ale i zabójstw i pobić po alkoholu!

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 11:40

  a jak myślicie na czym bazują lokalne sklepiki osiedlowe? Tylko na alko, gdzie zbiera się przed nimi wszelkiej maści menelstwo i drecholstwo, a do tego właściciel potrafi z tym menelstwem pod takim sklepikiem wystawać…

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 12:13

  Jak widać, większość jest za chlaniem i menelstwem…. ludzki nawóz.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 12:31

  >super, ja bym poszedł dalej i zakazał alkoholu całą dobę posiadania , produkcji, handlu i spożywania na >całym świecie bo dość już śmierci od pijaków nie tylko kierowców ale i zabójstw i pobić po alkoholu!

  Ja bym poszedł dalej i zakazał posiadania mózgu. Bez całodobowego myślenia, produkcji bezsensownych idei oraz spożywania tlenu z krwiobiegu.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 13:58

  jestem chamem więc nie piję ale nie o to mi chodzi, mieszkam na targówku 34 lata i ta debata radnych pobudziła moja myślenie, bo to chyba oznacza że w tej gminie są ludzie którzy uważają że jest tutaj jakiś problem ze sprzedażą czy konsumpcją alkoholu

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 15:45

  Świetny pomysł, jestem za. Alkohol to nie towar pierwszej potrzeby. Porównajmy ile jest nocnych sklepów na Bródnie, a ile aptek całodobowych? Aktualnie zdaje się nie ma żadnej takiej apteki. Porażka.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 17:20

  A może problem jest w tym, że ktoś nie wykonuje należycie swoich obowiązków. Jest coś takiego jak Straż Miejska i to ona jest odpowiedzialna za zapewnienie nam spokoju. Sklep płaci podatki których część przecież dostaje dzielnica. To może zamiast ograniczać handel to wymusić aby odpowiedzialni wypełniali swoje obowiązki. W końcu to my jesteśmy ich sponsorami.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 21:08

  I dobrze, może to coś zmieni, i problem ze sklepem przy Mokrej będzie mniejszy.
  Jednak sam nie jestem pewien czy wejdzie to w życie. A problemy okolic sklepów z alkoholem i tak nie znikną.
  Potrzebne nie sa nowe paragrafy, a patrole i mandaty (dużo mandatów) oraz rozbudowa monitoringu miejskiego.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 21:14

  Super jestem za w 110%

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 21:23

  Ja również popieram ten skromny zakaz.
  W zeszły weekend byłem na bulwarach i stwierdzam tegie glowy z rady miasta zrobily tam melinę pijacka wybudowaną z naszych podatków.

 • 12 kwietnia 2018 o godz. 23:28

  Brawo radni, nareszcie sensowna propozycja!

 • 13 kwietnia 2018 o godz. 13:42

  Brawo zapomnieliscie jeszcze o zakazie prezerwatyw . Kto rządzi Dzielnicą PIS czy SM Bródno i PO .Gratulacje dla Radnych PO

 • 13 kwietnia 2018 o godz. 18:16

  Wreszcie jakaś mądra decyzja. A co do melin – Targówek, ze szczególnym uwzględnieniem Bródna to teraz jedna wielka melina.

 • 13 kwietnia 2018 o godz. 21:59

  Popieram..cieszę się, że pojawiają się tego typu pomysły

 • 14 kwietnia 2018 o godz. 02:00

  Popieram ten pomysł. Niektórzy nie powinni pić alkoholu ze względu na zachowania agresywne po nim.

 • 14 kwietnia 2018 o godz. 03:48

  Wspaniale!
  W szkole podstawowej (dziesiątki lat temu ;o))) ) uczono mnie logiki zbiorów. Z analizy wypowiedzi wynika mi, że optymalny byłby zakaz sprzedaży alkoholu od godz.1.00 (wg @ Izabela Tarnowska)
  do, powiedzmy godz. 6.00. To chyba zadowoliło by wszystkich.
  Moi Drodzy, ja też nie wylewam za kołnierz ;o))) ale zaopatruję się w to co trzeba znacznie wcześniej.

 • 15 kwietnia 2018 o godz. 16:33

  i bardzo dobrze!!! Mam Żabke w bloku i to jest latem tragedia, całonocne wrzaski spragnionej piwska ludnosci, mam nadzieje ze teraz wreszcie się to skończy.

 • 16 kwietnia 2018 o godz. 08:07

  w nowo powstałej „restauracji” bbq house na Ogińskiego 5b, gdzie jedzenie jest mocno przypalane i piwo to sikacz, sprzedają piwo od 10.00, a knajpa graniczy ze szkołą podstawową i placem zabaw przedszkola. Koty biegaja po stolikach.

 • 16 kwietnia 2018 o godz. 19:01

  piwko było jest i będzie i żaden radny nie będzie mi dyktował kiedy mogę sobie pójść do nocnego i je kupić .

 • 17 kwietnia 2018 o godz. 08:42

  A jednak osiedlowy pijaczku, teraz będziesz musiał iść do sąsiedniej dzielnicy hahaha

 • 17 kwietnia 2018 o godz. 15:19

  Może warto się zastanowić kto i po co wydał pierdylion koncesji na sprzedaż alkoholu? W tym ogrom blaszanych zaszczańców, które są po prostu pospolitymi metami dla meneli.

  Lepiej by w monitoring zainwestowali, po to by sprawdzać czy policja i sm działa i reaguje na skargi mieszkańców pod adresem lokalnych żuli.

 • 17 kwietnia 2018 o godz. 15:25

  Skandal!
  Cofamy się zamiast iść do przodu
  Proletariusze łączcie się i na ulice!

 • 17 kwietnia 2018 o godz. 15:26

  Rząd na bruk,
  bruk na rząd!

  Trybunał zabrali, ale vivy nie damy!!!

 • 21 kwietnia 2018 o godz. 11:25

  Super pomysł. Nie rozumiem tylko dlaczego ograniczenie miałoby obowiązywać dopiero od 23:00. Większość sklepów czy piekarń otwarta jest przecież do 20:00 a najpóźniej do 22:00. Alkohol to nie towar pierwszej potrzeby więc zakaz mógłby obowiązywać już od 21:00. Dodatkowo wartoby zastanowić aię nad zmniejszeniem liczby koncesji. No i egzekwowaniem przepisów.

 • 23 kwietnia 2018 o godz. 02:36

  Zakazy zawsze były, są i będą …… ignorowane !!!! Więc jestem spokojny, bo dostęp do zakazanego i tak będzie. Co najwyżej nieco drożej, no i ktoś na tym zarobi, ale nie dzielnica!!! ;o)))))))) Teraz rządzą młode gamonie, które nie znają właściwego pojęcia słowa „meta” i wydaje im się, że zakazami coś zdziałają. Niech poczytają historię USA (jeśli potrafią czytać) to dowiedzą się kto na takich zakazach zarabia. Nawet w stanie wojennym, gdy to coś było na kartki, zawsze wiedziało się gdzie i jak zapukać by to coś dostać. A co dopiero teraz??? No, ale większość z tych obecnych decydentów wtedy pewnie jeszcze siedziało w mosznach tatusiów, więc wydaje im się, że odkrywają Amerykę! A to wszystko już było !!
  Zatem naprawdę jestem spokojny !!!

  PS> Kiedy będzie wprowadzony zakaz oddychania, bo jest niezdrowy smog? ;o)))))))))) To też olejemy, prawda??? ;o)))))))

 • 23 kwietnia 2018 o godz. 06:29

  @greG: twój problem pomoże rozwiązać ci Polska Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. PS – tu nie chodzi o zakazanie spożywania (możesz pić bez przerwy) tylko o zakaz sprzedaży w określonych godzinach. Tak więc jak widzisz mimo dłuższego stażu poza moszną czytanie tekstu ze zrozumieniem to nie twoja mocna strona :)

 • 24 kwietnia 2018 o godz. 12:39

  MPWIK powinno rozstawic cysterny z zacierem co 300 metrów. Mieszkaniec zacier powinien wygotować sam… Adam Slodowy się kłania.

 • 25 kwietnia 2018 o godz. 23:44

  do Urzędnik lat 21:
  A o czym ja napisałem? Właśnie o możliwościach nabywania, a nie o problemach ze spożywaniem.
  Więc jednak nie ja mam problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. No, ale cóż takich teraz mamy „urzędników” ;o)))

  PS>
  Nie mam problemu do rozwiązania przez PARPA !!!
  Bez obrazy, bo tak sobie gaworzymy… ;o)))

 • 26 kwietnia 2018 o godz. 09:53

  Podobno były burmistrz Targówka otworzył knajpę. Może i jemu zakazać?

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 12:10

  A nie prościej wlepiać mandaty za łobuzerkę?

 • 6 czerwca 2018 o godz. 18:29

  Pogratulować będą kwitły mety i państwo nie zarobi a Targówek sobie poradzi ? dzięki za tańszą wódę pisiorki .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.