Skwer Ciechowskiego wśród najlepiej zagospodarowanych w Polsce

16
Share

Trzymamy kciuki za zwycięstwo w konkursie.

 

Skwer im. Grzegorza Ciechowskiego, położony nad kanałkiem Bródnowskim przy ul. Kondratowicza, został nominowany przez Towarzystwo Urbanistów Polskich do nagrody za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

W całej Polsce takie nominacje uzyskało 25 obiektów, w tym z Warszawy tylko trzy (oprócz naszego skweru, też bulwary nad Wisłą i Służewski Dom Kultury). Rozstrzygnięcie konkursu oraz ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czasie Kongresu Urbanistyki Polskiej 20-22 czerwca 2018 r. w Gdyni.

Na otwartym w 2013 roku skwerze Ciechowskiego znajdują się fontanna z kaskadą wodną o wysokości ok. 1 m., płytkie zbiorniki przenikające się z korytami roślinności i trzy malutkie mostki. Są też ścieżki z trejażami obsadzonymi pnączami oraz miejsca do wypoczynku.

Zbudowany przez dzielnicę skwer swoją nazwę otrzymał kilka miesięcy później, po akcji zbierania podpisów wśród mieszkańców zoranizowanej przez… nas, czyli przez targowek.info. Przypomnijmy, jeśli ktoś jeszcze nie wie, że Grzegorz Ciechowski – muzyk, poeta, tekściarz, kompozytor, lider kultowego zespołu „Republika” – kilka ostatnich lat życia mieszkał na Targówku, a konkretnie na Zaciszu, raptem kilkaset metrów od skweru, który dziś nosi jego imię.

 

zdjęcie na górze: Skwer Grzegorza Ciechowskiego / fot. targowek.info

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx