Ty też możesz zostać wiceprezesem SM Bródno (teoretycznie)

28
Share

Jeśli spełniasz kilka drobnych warunków. Potężna spółdzielnia mieszkaniowa z Bródna ogłosiła konkurs za nowego członka zarządu.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno”, jak wszyscy w naszej dzielnicy wiemy, jest jedną z największych nie tylko w Warszawie, ale całej Polsce (ma ponad 26 tys. członków, zajmuje teren blisko 140 ha), zaś w dodatku ma realną władzę polityczną na Targówku – gdyż od kilku lat rządzi całą naszą dzielnicą w ścisłej koalicji z Platformą Obywatelską, a prominentny działacz spółdzielni Sławomir Antonik jest równocześnie burmistrzem Targówka.

Z tych powodów zmiany we władzach SM Bródno obserwujemy z równie wielkim zainteresowaniem, jak zmiany np. w samorządzie. A właśnie w Spółdzielni trwa małe trzęsienie ziemi: ze stanowiska odchodzi „nr 2” w SM Bródno: zastępca prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz główny księgowy Ryszard Turek.

Oficjalnie spółdzielnia nie podaje, z jakich powodów jeden z „niezatapialnych” bródnowskich włodarzy opuszcza stołek – prawdopodobnie po prostu doczekał się emerytury. Dzięki temu jednak ktoś zupełnie nowy (albo nie-nowy) może zająć jego miejsce. Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” ogłosiła bowiem konkurs na miejsce zwalniane przez Ryszarda Turka.

Oficjalne wymagania wobec kandydatów na nowego wiceprezesa Bródna nie są szczególnie wyśrubowane. Chętny musi mieć:
* wykształcenie wyższe ekonomiczne,
* doświadczenie w zarządzaniu finansami na stanowisku o podobnej randze – minimum 5 lat,
* dobrą znajomość zagadnień spółdzielczości mieszkaniowej,
* i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

Oferty potencjalnych kandydatów powinny zawierać:
* list motywacyjny,
* CV wraz ze zdjęciem,
* dokumenty potwierdzające staż pracy oraz wymagania kwalifikacyjne,
* oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych w procedurze konkursowej.

Ktoś z czytelników targowek.info jest zainteresowany/a i spełnia wymagania? W takim przypadku należy złożyć swoją ofertę do 8 maja 2018 r. do godz. 15:00 w zamkniętej kopercie z napisem „Konkurs na stanowisko Członka Zarządu” w sekretariacie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, 03-214 Warszawa, ul. Krasnobrodzka 11 (więcej informacji na stronie internetowej Spółdzielni).

Czy stanowisko zastępcy prezesa i głównego księgowego SM Bródno obejmie nowa osoba z zewnątrz, doświadczony fachowiec – czy też raczej ktoś z dobrze znanych, zasiedziałych działaczy Spółdzielni, powinniśmy dowiedzieć się w ciągu kilku tygodni.

Chyba, że wcześniej mieszkańcy SM “Bródno”, coraz lepiej się organizujący i coraz głośniej protestujący przeciwko obecnym praktykom spółdzielczych włodarzy, zdołają zmienić władze całej Spółdzielni podczas walnego zgromadzenia członków, które odbędzie się już w czerwcu.

 

zdjęcie na górze: siedziba SM Bródno przy ul. Krasnobrodzkiej / fot. archiwum targowek.info

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx