Wpierw wycięto kawał lasu, teraz będą w nim sadzone tysiące drzew

35
Share

Po wielkiej wycince w Lesie Bródnowskim zbliża się czas wielkich zasadzeń.

 

O wycięciu gigantycznej ilości drzew w Lesie Bródnowskim pisaliśmy na targowek.info w lutym – jak zapewniały wtedy Lasy Miejskie, wycinka była elementem zaplanowanych na kilka lat zabiegów odnowy naszego lasu. Ponieważ las Bródnowski jest młody i zasadzony przez człowieka, leśnicy nie mają problemów z ingerowaniem w jego kształt. Ale podkreślali, że w miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone inne – lepsze.

Na szczęście zapewnienia o sadzeniu nowych drzew potwierdzają się. Władze Warszawy poinformowały właśnie, że tej wiosny w lasach w całej stolicy zostanie zasadzonych 25 100 drzew – z czego blisko połowa w naszym lasku.

Konkretnie, w ramach przebudowy drzewostanu w Lesie Bródnowskim, na powierzchni 1,29 ha w najbliższych tygodniach pojawi się 8800 sadzonek dębu szypułkowego, 1000 lip, 730 wiązów szypułkowego oraz 1700 sadzonek gatunków biocenotycznych m.in. berberysów, czereśni ptasich oraz głogu.

Nie podano do publicznej wiadomości ilości drzew wyciętych na Bródnie zimą – ale jest nadzieja, że przynajmniej część tamtych strat zostanie teraz odrobiona.

 

A czekając na nowe drzewa, zapraszamy na mały spacer po wiosennym Lesie Bródnowskim (wszystkie zdjęcia z archiwum tagowek.info):

 

35
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx