Dojście do Psiego Parku zablokowane. Jak tam teraz dotrzeć?

14
Share

Jeden z najpopularniejszych projektów z historii budżetu partycypacyjnego znowu ma kłopoty.

 

Psi park na Bródnie – czyli kompleks wybiegów dla psów w rejonie ulic Kowalskiego oraz Rzepichy (za parafią św. Marii Magdaleny) – działa od kilku miesięcy i przez cały czas zmaga się z problemami. M.in. wybrane przez urzędników z Targówka zabawki i urządzenia nie nadawały się dla wszystkich zwierzaków, a dla niektórych były wręcz niebezpieczne.

Po przepychankach z urzędnikami część zabawek została poprawiona, część w ogóle nigdy nie powstała, zaś sporo rzeczy wciąż czeka (bezskutecznie) na naprawy gwarancyjne – ale mimo tych wszystkich zawirowań i niepowodzeń psi park na Bródnie cały czas cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Lecz teraz ma nowe kłopoty.

Prywatny właściciel pustej działki, przez którą prowadzi najkrótsze (i jedyne sensowne) dojście do psiego parku od strony bloków przy ulicach Kowalskiego i Rzepichy, na początku maja zagrodził przejście płotem. Zagrodzone zostało także najkrótsze dojście od domów jednorodzinnych przy ul. Ostródzkiej. Zasadniczo właściciel może to zrobić – teren jest jego własnością – choć przez lata, jeśli nie dekady, przejście przez jego niezagospodarowaną działkę było swobodnie dostępne…

Teraz już nie jest i to się raczej nie zmieni. Dyskusja burmistrza i radnych na ten temat na ostatniej radzie dzielnicy spezła na niczym i to się pewnie też nie zmieni. Jak więc teraz dotrzeć do psiego parku na Bródnie?

Czasem, gdy uchylona jest brama na terenie dawnej myjni przy Rzepichy, można przemknąć się z psiakiem tamtędy – jednak ostatnio najczęściej i to dzikie przejście jest zamknięte. Jedyna pewna droga prowadzi więc okrężną drogą wzdłuż ekranów dźwiękochłonnych przy Trasie Toruńskiej. Co oznacza, niezależnie od której strony się idzie, wydłużenie dojścia do parku o dobre 500 metrów.

Dzięki uprzejmości naszego czytelnika Mariusza przedstawiamy mapkę dotarcia do psiego parku (dwie czerwone kreski – nowe płoty, długie zielone linie – dostępne obecnie dojścia).

 

 

Pytania naszego czytelnika, kto wyraził zgodę na ustawienie wejść do psiego parku dokładnie od strony terenu prywatnego – i czy ktoś kiedyś wpadnie na pomysł, żeby przynajmniej przenieść te wejścia na drugą stronę, od Trasy Toruńskiej i Ostródzkiej – pewnie jeszcze długo pozostaną bez odpowiedzi.

zdjęcia na górze: Mariusz, czytelnik targowek.info

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx