Szklarnia w Parku Bródnowskim - to kolejna instalacja artystyczna | targowek.info

Szklarnia w Parku Bródnowskim – to kolejna instalacja artystyczna

Zanim zacznie się 10. edycja Parku Rzeźby, dostaliśmy na Bródnie prawdziwą szklarnię.

Najważniejsza informacja dla niektórych czytelników: to tymczasowa instalacja. Szklana kopuła, która stanęła na skraju Parku Bródnowskiego, niedaleko bloków przy ul. Kondratowicza, jest wstępem do 10. edycji Parku Rzeźby.

Szklarnia jest prawdziwa – w nagrzanym promieniami słoneczymi szklanym pomieszczeniu jest odpowiedni mikroklimat do uprawy roślin, które będą tutaj zasadzane w najbliższych dniach.

Ale to też instalacja artystyczna – szklarnia ma być sąsiedzką przestrzenią, w której mieszkańcy Bródna będą nie tylko sadzić, siać, doglądać warzyw i kwiatów, ale też stanie się miejscem spotkań i relaksu.
Pierwsze wspólne prace artyści z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaplanowali w najbliższą sobotę i poniedziałek. Każdy może do tych spotkań dołączyć:
* sobota (26 maja) od godz. 13.00 do wieczora (ok g. 19.00) – budowa grządki w formie wału permakulturowego,
*
poniedziałek (28 maja) od godz. 11.00 budowa skrzyni na narzędzia, która będzie pełnić też funkcję stołu w szklarni,
* poniedziałek (28 maja) godz. 18.00 – 20.00 – sadzenie, sianie, rozmowa i umawianie się na kolejne spotkania.

Więcej o 10. edycji bródnowskiego Parku Rzeźby, której kulminacyjnym momentem będzie „Weneckie Biennale na Bródnie”, pisaliśmy tutaj (kliknij).

zdjęcie na górze: szklarnia na Bródnie / fot. Facebook/Park Rzeźby na Bródnie, Bródno Sculpture Park

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Szklarnia w Parku Bródnowskim – to kolejna instalacja artystyczna

 • 25 maja 2018 o godz. 08:25

  Czy ci „pomysłodawcy” upadli na głowę? Ten park już wygląda jak zbiorowisko śmieci z wysypiska śmieci nazywanych przez niektórych rzeźbami . Przestańcie zaśmiecać park ! Jak można pozwolić na stawianie w parku bud jak nie pseudo kioski wiejące bylejakością to jeszcze jakaś szklarnia. A won z parku do ogródków działkowych z tą szklarnią. Komu z imienia i nazwiska zależy na tym żeby ten park był tak zaśmiecony, nieestetyczny, brrrr..

 • 25 maja 2018 o godz. 08:34

  a ja myślę, że w któryś ciepły sierpniowy dzień można by w niej zamknąć naszych radnych, też oczywiście w ramach instalacji artystycznej pt. „radny nieporadny”.

 • 25 maja 2018 o godz. 09:24

  A co na ten temat ma do powiedzenia PINB? Może w tę stronę idźmy…

 • 25 maja 2018 o godz. 09:50

  Cześć smietnik roboa z parku pseudoartysci

 • 25 maja 2018 o godz. 09:54

  HAHHAHA PARK RZEŹBY.
  JA NADAŁBYM INNA NAZWE:

  PARK TRAWY DO KOLAN
  PARK PSICH PLACKÓW
  PARK SYFU
  PARK RYCERSKI (OD 100 LAT TEN SAM FESTYN )

 • 25 maja 2018 o godz. 10:27

  pinb . to jest dobry kierunek.

 • 25 maja 2018 o godz. 10:33

  W ramach budżetu partycypacyjnego , proponuję USUNIĘCIE RZEŹB Z PARKU BRÓDNOWSKIEGO. Pod hasłem chcemy mieć piękny park , a nie śmietnisko ! zawładnięte przez pseudoartystów i muzeum sztuki współczesnej , które nie nie powinno nosić takiej nazwy z powodu tego co zrobiło z parku.

 • 25 maja 2018 o godz. 12:57

  Popieram „nikifora”, dodatkowo ciekawy jestem jak będzie wyglądać ta „instalacja artystyczna” za kilka tygodni zwłaszcza po niezapowiedzianej wieczornej wizycie „kibiców” – mając na względzie to jak wyglądał domek herbaciany.

 • 25 maja 2018 o godz. 13:00

  Ja wielokrotnie wypowiadałem się krytycznie o poszczególnych instalacjach. Ot, jakoś nie artysta że mnie, a krytyk.

  Natomiast kiedy uslyszalem, że to ostatnia edycja, to jednak zrobiło się smutno. Jednak było to ciekawe, orginalne, odstające od sztampy. No i pokrytykowac można było, podyskutować, znaleźć w sobie własną interpretację.

  I na ogół po pierwszej krytycznej relacji poszczególne instalacje jakość zaczęły się zadomawiac w świadomości, podobać.

  Co nam zostanie bez parku rzeźby? Gofry, gumowy zamek, cukierkowa modernizacja?

 • 25 maja 2018 o godz. 14:47

  a czy będzie można spędzić w pobliżu tej szklarni kilka godzin z 4 pakiem albo 8 pakiem? alkoholik też człowiek i ma potrzeby relaksu

 • 25 maja 2018 o godz. 15:30

  @anu, co ty piszesz ? , jak interpretacja, jakie ciekawie, albo oryginalnie. No normalni zrobili nas w balona: mówili , że niby park rzeźby, a gdzie Ty tu czyli w parku bródnowskim widziałaś jakieś rzeźby ? To co tam stoi woła o pomstę do nieba, że tyle kasy poszło w pseudowsztukę. A nie można było za te pieniądze wymienić wszystkich ławek w parku na bardziej cywilizowane ? Pewnie by starczyło, albo i by zostało. A tak masę kasy z naszych podatków zgarnęło , no właśnie, czy muzeum sztuki współczesnej dostało jakąś kasę za postawienie tych , nawet nie wiem jak to nazwać, ale najlepiej śmieci ? Czy w takim razie można żądać od tego muzeum odszkodowania za popsucie przestrzeni publicznej przez instalowanie czegoś, co potencjalnie miało być sztuką ,a okazało się jednym wielkim bublem ?

 • 25 maja 2018 o godz. 17:20

  Ja tam wole juz te rzezby z dwojga zlego od zalewu naplywowej ludnosci co to ujezdza przez park na rowerze jak po ojcowej miedzy

 • 25 maja 2018 o godz. 22:58

  To jakis cyrk, coraz dziwniejsze pomysły. Wypociny pseudo artystyczne. Anioły, kule, chaty słomiane, kicz goni kicz. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 • 26 maja 2018 o godz. 08:57

  Jestem za :
  „W ramach budżetu partycypacyjnego , proponuję USUNIĘCIE RZEŹB Z PARKU BRÓDNOWSKIEGO. Pod hasłem chcemy mieć piękny park , a nie śmietnisko ! „.
  Jeśli te rzeźby należą do muzeum to niech sobie to muzeum zabierze je na własne podwórko, niech ma śmietnik u siebie.
  Koniec kropka.
  Trzeba do radnych złożyć wniosek o żądanie usunięcia rzeźb z parku. Niech się czymś wykażą.
  – IDĄ WYBORY ! .

 • 26 maja 2018 o godz. 14:48

  po wiekach zaborów, dekadach komuny i demokracji ludziom się wydaje że wszyscy są równi, wciąż jeszcze żyją ludzie z mojej sfery którzy są wrażliwi na sztukę

 • 26 maja 2018 o godz. 15:46

  ” Ot, jakoś nie artysta że mnie, a krytyk „. ” pokrytykowac można było, podyskutować, znaleźć w sobie własną interpretację.”

  Z tym artystą bym nie przesadzal. Moze cos jednak w sobie odkryjesz. Wazne jak inni Ciebie odbierają.
  Co do dyskusji to mamy ogromny problem, poniewaz nie wiesz co to znaczy.

 • 26 maja 2018 o godz. 19:11

  @arystokrata , ha ha ha ha, zejdź na ziemię, „sztukę… ” ha ha haha, a gdzie ty w parku bródnowskim sztukę widziałeś ? No chyba ja szła główną leją w krótkiej spódniczce i na szpilkach. ;).

 • 27 maja 2018 o godz. 08:02

  @anonim, ja widziałem niezłą sztukę w parku jak była plaga szczurów. Siedział na środku chodnika

 • 27 maja 2018 o godz. 08:52

  : )

 • 27 maja 2018 o godz. 21:07

  Czy to znaczy , że legalnie można zasadzić zioło na grządce w poniedziałek ?

 • 28 maja 2018 o godz. 23:44

  Czy mogę legalnie z rana nawozić grządki naturalnym nawozem?

 • 7 czerwca 2018 o godz. 18:08

  Park upstrzony rzeźbami, nadajacymi sie do horroru – wystarczy obejrzec ten cud „mieszańcy Bródna”, żeby nie spać w nocy.
  Zamiast tych pseudo rzeźb ktoś mógłby się zając roślinami – uschnięte na wiór „Dęby na 100lecie” wygladaja naprawdę… epicko, w tym samym stanie nowe nasadzenia wzdłuż głównej alejki – wyglądają tragicznie, obudowane drewnianymi ochraniaczami, suche patyki, które już nigdy nie urosną, bo po prostu zdechły. Jak się sadzi drzewa, to trzeba o nie dbac!
  Lawki w parku to drugi temat. Idąc od ulicy Łabiszyńskiej dojście do najbliższych ławek dla osoby starszej albo chorej jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego tam nie ma ławek, na alejce wzdłuz Kondratowicza? Komu przeszkadzają?
  Zamiast robić szklarnię, która jesli w ogóle przeżyje ataki wandali, nie będzie się i tak nadawała do niczego – latem temperatury pod tym szkłem uniemożliwią wzrost roslin (no chyba ze zasadzą tam kaktusy) a pobyt przy tym skrzynio-stoliku tylko dla fanów sauny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.