Wielki remont w Urzędzie Dzielnicy. WOM przeniesiony, USC zamknięte

23
Share

Przeczytajcie koniecznie, szczególnie jeśli chcecie załatwić jakąś sprawę w urzędzie na Kondratowicza.

 

Dziś w ratuszu Targówka zaczął się generalny remont Wydziału Obsługi Mieszkańców (WOM) – czyli korytarza z „okienkami” na parterze urzędu przy ul. Kondratowicza, w którym załatwiane są podstawowe sprawy urzędowe mieszkańców, m.in. sprawy meldunków, dowodów osobistych, praw jazdy czy dowodów rejestracyjnych samochodów.

Od dziś ten korytarz jest zamknięty (za wyjątkiem dojścia do okienka pocztowego). W ramach rozpoczętej modernizacji WOM zostaną wykonane w nim nowe stanowiska obsługi mieszkańców, zgodne z nowoczesnymi standardami. Kompleksowo przebudowane zostaną stanowiska obsługi bezpośredniej, a także zmodernizowane zostanie wejście do samego Urzędu Dzielnicy Targówek.

W czasie remontu WOM będzie działał dalej – jednak obsługa mieszkańców została przeniesiona do sali sesji (sali konferencyjnej) Urzędu Dzielnicy Targówek.

Większe kłopoty dotkną mieszkańców, chcących załatwić sprawę w Urzędzie Stanu Cywilnego (USC) na Targówku. Z powodu tego samego remontu do odwołania została zawieszona działalność USC w siedzibie urzędu przy ul. Kondratowicza 20 w zakresie wydawania odpisów z aktów stanu cywilnego, rejestracji małżeństw i wydawania zaświadczeń oraz rejestracji zgonów. Tylko rejestracja urodzeń będzie prowadzona bez zmian.

Osoby potrzebujące odpisów z aktów stanu cywilnego albo dokonania rejestracji zgonu, muszą to zrobić w dowolnym innym USC działającym na terenie Warszawy – najbliższy jest na Pradze przy ul. Kłopotowskiego 1/3 (Pałacyk nad Wisłą – Praga Płn.).

Także w USC na ul. Kłopotowskiego 1/3 (i tylko tam) można teraz załatwić wszystkie formalności związane ze ślubem cywilnym w targóweckiej Sali Ślubów, która dalej funkcjonuje.

Prace remontowe WOM i USC na Targówku mają potrwać do 31 lipca 2018 r. – i wtedy wszystkie utrudnienia powinny się zakończyć.

zdjęcie na górze: WOM Targówek / fot. targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx