Dziewczynka na hulajnodze potrącona przez ciężarówkę

43
Share

Deweloper już 14 lat temu miał zbudować w tym miejscu bezpieczne przejście ze światłami. Jak długo jeszcze będziemy na to czekać?

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 15 na skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i Przy Grodzisku, tuż przy lasku Bródnowskim.

Jadąca na hulajnodze dziewczynka w wieku około 11 lat (prawdopodobnie wracająca ze szkoły – dziewczynka jechała z plecakiem na plecach) została potrącona przez ciężarówkę przewożącą materiały budowlane. Dziewczynka została poważnie ranna – była reanimowana na miejscu, w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Wszystko wskazuje na to, że dziecko w dużej mierze samo przyczyniło się do wypadku – dziewczynka prawdopodobnie przejeżdżała przez jezdnię, zamiast przeprowadzać hulanogę pieszo na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ale czy tylko ona zawiniła?

Na skrzyżowaniu ruchliwej ulicy Kondratowicza z osiedlową ul. Przy Grodzisku, prowadzącą do rozbudowywanego od początku lat dwutysięcznych osiedla „Leśny Park”, regularnie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń oraz potrąceń. W ostatnich latach w tym miejscu ruch zwiększył się wielokrotnie, głównie z powodu osiedla, budowanego etapami przez firmę Agmet.

Deweloper już na początku inwestycji formalnie zobowiązał się zbudować w tym miejscu bezpieczne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i pasami do lewoskrętów z Kondratowicza w ulice Przy Grodzisku i Blokową. Pierwsze dokumenty poświadczające to zobowiązanie datowane są na rok 2004. Dodatkowo w 2008 roku miejski Inżynier Ruchu potwierdził konieczność budowy sygnalizacji w tym miejscu.

Jak łatwo policzyć – minęło 14 (czternaście!) lat – a firma Agmet wziąż nie wywiązała się ze swojego zobowązania, zaś urzędnicy z Targówka oraz m. st. Warszawy wciąż nie są w stanie wymusić na deweloperze realizacji tego projektu.

Przypomnieliśmy o tej skandalicznej sytuacji na targowek.info raptem kilka tygodni temu. Dziś dokładnie w tym miejscu ciężko ranna została dziewczynka na hulajnodze. Jej krew i cierpienie po równo obciąża dewelopera i urzędników.

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

43
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx