Policjanci poszukują świadków potrącenia dziewczynki na hulajnodze

50
Share

12-latka jest w szpitalu, kierowca z rękach policji – ale jak dokładnie doszło do tego wypadku?

 

O wypadku na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza, Przy Grodzisku oraz Blokowej pisaliśmy w środę. Dziewczynka w wieku ok. 11-12 lat, prawdopodobnie wracająca ze szkoły, przejeżdżała przez Kondratowicza na hulajnodze i została potrącona przez ciężarówkę przewożącą materiały budowlane. Dziewczynka została poważnie ranna – była reanimowana na miejscu, w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy, pozostał na miejscu wypadku. Ale okoliczności zdarzenia nie są dla służb jasne. Dlatego policja wystosowała oficjalny komunikat do wszystkich świadków:

Policjanci z Pragi Północ poszukują świadków wypadku do którego doszło 6 czerwca br. około godz. 15.10 przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza / ul. Blokowa. W zdarzeniu uczestniczył samochód [ciężarowy – przyp. red.] marki Volvo oraz piesza.

Wszyscy świadkowie, którzy widzieli ten wypadek i mogą przyczynić się do ustalenia okoliczności tego zdarzenia proszeni są o kontakt z Dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, ul. Jagiellońska 51, tel. całodobowy 22 603-75-55, 22 603-75-56, bądź z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym tel. 22 603 75 12, powołując się na numer sprawy D-II-2741/18.

Przypomnijmy, że do tego wypadku mogłoby nie dojść, gdyby Urząd Dzielnicy Targówek wyegzekwował na deweloperze sąsiedniego osiedla jego zobowiązanie do przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania Kondratowicza/Przy Grodzisku/Blokowa- do czego deweloper zobowiązał się 14 lat temu.

Albo gdyby urzędnicy sami się tym tematem zajęli, bo potrącenia pieszych w tym miejscu zdarzają się niestety regularnie. Pisaliśmy o tym tutaj oraz tutaj.

 

zdjęcie na górze: archiwum/Policja

50
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx