Rozpoczęcie budowy metra na Bródnie jest już naprawdę blisko! | targowek.info

Rozpoczęcie budowy metra na Bródnie jest już naprawdę blisko!

Wojewoda wydał zezwolenie na budowę stacji metra Kondratowicza.

 

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oficjalnie zatwierdził wczoraj projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę stacji II linii metra C20  – czyli tej przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i św. Wincentego, pod urzędem dzielnicy.

Zakres prac, na które wojewoda wydał zgodę, obejmuje budowę samej stacji metra, a także tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowę i przebudowę infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących, w tym wejść, wind, klatek schodowych, oraz przebudowę sieci uzbrojenia terenu, dróg i układu drogowego.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Formalnie budowę na Kondratowicza możnaby zaczynać choćby jutro, choć oczywiście poczekamy na to ciut dłużej.

To pierwsza stacja metra z zaciszańsko-bródnowskiej końcówki II linii, która ma zezwolenie na budowę. Na podobne decyzje czekają jeszcze stacje Zacisze i Bródno (przy Rembielińskiej), z czym nie powinno jednak być większych problemów, bo wojewoda sprzyja naszej inwestycji.

Konieczne jest także podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, ale z tym też nie powinno być problemów, bo w przetargu zgłosił się tylko jeden chętny: doświadczone konsorcjum obecnie budujących metro firm Gülermak oraz Astaldi.

Jest więc realna szansa, że budowa metra zacznie się w pierwszej połowie roku 2019 i, jeśli dalej wszystko przebiegnie bez przeszkód, metro na Zacisze i Bródno pojedzie na początku roku 2022. Aktualny przewidywany koszt tego odcinka metra to 1 397 895 000 zł.

 

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Rozpoczęcie budowy metra na Bródnie jest już naprawdę blisko!

 • 21 czerwca 2018 o godz. 09:25

  Świetna wiadomość!!
  W związku z pracami budowlanymi będą zmiany komunikacyjne dotyczące bardzo ważnego skrzyżowania i jego okolic. Warto pilnować tematu, bo przykro by było gdyby znów powtórzyły się pomysły typu „ul.Lusińska.”
  Mam nadzieję,że tym razem organizacja ruchu będzie dużo lepiej przygotowana niż ta, którą zafundowano nam w związku z budową metra na Targówku.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 09:30

  Na twitterze ratusz napisał, że z pracami ruszają jak najszybciej, więc możliwe że jeszcze w tym roku ruszą bo na co mieliby czekać?
  W związku z tym mam pytanie czy w czasie budowy stacji przy ratuszu całkowicie nieprzejezdne będzie skrzyżowanie Św.Wincentego z Kondratowicza? Czytałem gdzieś o planach puszczenia ruchu z Wincentego ul. Przy Grodzisku na tyłach Parku Leśnego do Kondratowicza bo wiadomo, że Malborska też będzie nieprzejezdna. Czy gdzieś można zobaczyć planowaną organizację ruchu na czas budowy metra?

 • 21 czerwca 2018 o godz. 09:59

  Właśnie, ciekawe kiedy będzie informacja dotycząca organizacji ruchu. O ile na Targówku jakoś to jeszcze wyglądało, to na Bródnie zamknięcie Kondratowicza i skrzyżowania z Wincentego będzie nieść z sobą dużo poważniejsze konsekwencje.
  Pewnie puszczą ruch Matki Teresy i Chodecką i zamiast 10 minut na skrzyżowaniu przy Cmentarzu będzie się stać 15.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 12:02

  Mam nadzieję, że nie będzie to oznaczało całkowitego zamknięcia skrzyżowania Kondratowicza – Św. Wincentego, albo w miarę możliwości – zamknięcie możliwie najpóźniej i otwarcie możliwie najwcześniej. Jakieś przejścia dla mieszkańców i zawrotki dla autobusów przed ew. zamkniętym skrzyżowaniami też należałoby przewidzieć, bo inaczej oznaczałoby to przecież całkowite odcięcie mieszkańców przez 3 lata.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 13:14

  Zakładają, że nastąpi: „Utrzymanie przejezdności dla komunikacji autobusowej i ruchu indywidualnego (poza chwilowymi wyłączeniami w okresach mniej uciążliwych np. w trakcie weekendów, wakacji) ciągu ul. Wincentego na skrzyżowaniu z ul. Kondratowicza.”

 • 21 czerwca 2018 o godz. 15:45

  @Kilovolt
  „Czytałem gdzieś o planach puszczenia ruchu z Wincentego ul. Przy Grodzisku na tyłach Parku Leśnego do Kondratowicza”
  A po co „puszczać ruch” z Kondratowicza do Wincentego od strony niewarszawskiej? Niech WWL-e jadą trasą Toruńską do Wincentego i dalej do rodziny, na Białołękę.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 17:32

  Redakcjo wykonawca ma czas na realizacje 38miesiecy od podpisania umowy wiec nie wiem skąd Wam wyszło że metro ruszy na początku 2022r.To nierealne w zadnym scenariuszu.Realny termin to koniec 2022 początek 2023 bo nawet jeśli budowa ruszy w połowie 2019r.to 38miesiecy plus kilka miesiecy odbiorów da nam przełom 2022/2023.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 17:48

  Bardzo dobrze, wreszcie metro będzie na Bródnie. Ja nie używam samochodu i perspektywa dojechania na Śródmieście w maks 15 minut mnie osobiście uszczęśliwia.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 17:56

  A dlaczego liczysz czas dopiero od połowy przyszłego roku? Pierwsze pozwolenie już wydane, jeśli dalej będzie wszystko dobrze szło to będzie można zacząć pod koniec tego roku i koniec wychodzi spokojnie na początku 2022 roku. Licząc odbiory to w połowie 2022 roku mogłoby już ruszyć.
  Jeśli chodzi o skrzyżowanie Wincentego z Kondratowicza to z pewnością bez kilkumiesięcznych wyłączeń się nie obejdzie. Może rzeczywiście wyrobią się na czas wakacji ew. trochę dłużej.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 19:14

  Tak , 15 minut, chyba za 10 lat. Zobaczcie, że te trzy stacje metra trocka itd. budują już 4 lata i końca nie widać. Więc szacuję, że z budową metra może ruszą i pod koniec tego roku, ale z budową stacji przy ratuszu , to może ruszą w 2020 roku i od tego czasu liczymy 4 lata + 2 może 3 lata na zbudowanie ulicy kondratowicza. Więc jak widać , najwcześniejszy termin zakończenia , to może być rok 2026 – 2027 może nawet 2029 przy drobnych przeszkodach jak coś znajda po drodze, w końcu to najstarsza dzielnica mista. Czyli może dożyjemy, a może już nie :(

 • 21 czerwca 2018 o godz. 20:59

  A dla scislosci, Rafale B, metro na Tgk budowane jest od 2 lat (zaczelo sie w maju 2016 r.) i zakonczy sie za okolo 12 miesiecy. Ups, i nagle cala twoja „filizofia” sie posypala….

 • 21 czerwca 2018 o godz. 21:25

  W ramach prac społecznych w wolne soboty mieszkańcy Bródna winni się stawić że szpadlami w celu kopania tunelu metra.

  Rodaku pamiętaj. ILE WYROBIMY TYLE PODZIELIMY.

 • 22 czerwca 2018 o godz. 16:49

  Borys zapomnij , budowa na Bródnie nie ruszy wcześniej niż zakończenie budowy na Targówku czyli w połowie przyszłego roku,Podawanie terminu uruchomienia metra na Bródnie na początku 2022r to czysta propaganda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.