Rozpoczęcie budowy metra na Bródnie jest już naprawdę blisko!

13
Share

Wojewoda wydał zezwolenie na budowę stacji metra Kondratowicza.

 

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oficjalnie zatwierdził wczoraj projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę stacji II linii metra C20  – czyli tej przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i św. Wincentego, pod urzędem dzielnicy.

Zakres prac, na które wojewoda wydał zgodę, obejmuje budowę samej stacji metra, a także tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowę i przebudowę infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących, w tym wejść, wind, klatek schodowych, oraz przebudowę sieci uzbrojenia terenu, dróg i układu drogowego.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Formalnie budowę na Kondratowicza możnaby zaczynać choćby jutro, choć oczywiście poczekamy na to ciut dłużej.

To pierwsza stacja metra z zaciszańsko-bródnowskiej końcówki II linii, która ma zezwolenie na budowę. Na podobne decyzje czekają jeszcze stacje Zacisze i Bródno (przy Rembielińskiej), z czym nie powinno jednak być większych problemów, bo wojewoda sprzyja naszej inwestycji.

Konieczne jest także podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, ale z tym też nie powinno być problemów, bo w przetargu zgłosił się tylko jeden chętny: doświadczone konsorcjum obecnie budujących metro firm Gülermak oraz Astaldi.

Jest więc realna szansa, że budowa metra zacznie się w pierwszej połowie roku 2019 i, jeśli dalej wszystko przebiegnie bez przeszkód, metro na Zacisze i Bródno pojedzie na początku roku 2022. Aktualny przewidywany koszt tego odcinka metra to 1 397 895 000 zł.

 

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx