Ziemowita jednokierunkowa co najmniej na miesiąc | targowek.info

Ziemowita jednokierunkowa co najmniej na miesiąc

Budowa kanalizacji powoduje spore utrudnienia – i daje nadzieję na likwidację Wielkiego Bajora.

 

Budowa kanalizacji na Targówku Fabrycznym trwa od kwietnia, ale do tej pory prace toczyły się głównie w bocznych uliczkach.

Teraz nadszedł czas na poważne utrudnienia: od poniedziałku 2 lipca na ul. Księcia Ziemowita (pomiędzy ulicami Mieszka I i Grobelską) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy: samochody będą mogły jechać tylko w stronę ul. Naczelnikowskiej.

W przeciwnym kierunku (ogólnie mówiąc w stronę Ząbek) ulica Ziemowita będzie zamknięta, a objazd zostanie poprowadzony ulicami: Zabraniecka – Księżnej Anny – Rzeczna.

W związku z tym zmienią trasię także autobusy miejskie linii 156, 170 i nocnej N16 (tylko w kierunku krańców Metro Młociny, PKP Zacisze-Wilno/Elsnerów), które pojadą głównym objazdem ulicami: Zabraniecka – Księżnej Anny – Rzeczna.

Z kolei linia 338 (tylko w kierunku krańca Utrata) pojedzie z ul. Naczelnikowskiej dalej ul. Zabraniecką.

Taka organizacja ruchu na Księcia Ziemowita będzie obowiązywała do początku sierpnia 2018 roku. To oznacza co najmniej miesiąc utrudnień na głównej ulicy Targówka Fabrycznego – ale daje też nadzieję na likwidację jednej z najwiekszych bolączek tej drogi.

Po każdej większej ulewie dokładnie na tym odcinku Ziemowita na wysokości kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego tworzy się gigantyczna kałuża, by nie rzec: jezioro, rozlewające sią na całą jezdnię. Po budowie kanalizacji i równego asfaltu to okresowe jezioro powinno na zawsze zniknąć.

 

 

zdjęcie na górze: Kościół Rzymskokatolicki Pw. Zmartwychwstania Pańskiego na ul. Ziemowita / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Ziemowita jednokierunkowa co najmniej na miesiąc

 • 30 czerwca 2018 o godz. 12:54

  Piękne zdjęcie najbrzydszej ulicy Targówka. Jak ktoś nie zna to uwierzy że to ulica „mlekiem i miodem płynąca”.

 • 30 czerwca 2018 o godz. 20:10

  Czy to oznwcza ze bedzie fuszerka i po jednej atronie bedzie nowy, prosty asfalt a druga strona ulicy bedzie dalej najtragiczniejsza w dzielnicy, z dziurami rar ser szwajcarski?

 • 3 lipca 2018 o godz. 15:07

  To ma być kałuża? Szkoda że nie pokazaliście kałuż na Zabranieckiej między Siarczaną a przejazdem kolejowym przed remontem. Nie dość, że większe, to jeszcze głębokie były na pół metra. Teraz jezdnia jest wyżej, więc powstają głównie na „chodniku” (jeżeli można to nazwać chodnikiem), po stronie dawnego Techmazbytu, cały czas tak samo głębokie.

 • 4 lipca 2018 o godz. 11:06

  Mam nadzieję, że to jakaś jaskółka większych zmian. Targówek Fabryczny, wbrew nazwie, ma także część mieszkaniową wzdłuż ul. Ziemowita. Dobrze byłoby wreszcie uporządkować ten teren, wyznaczyć ulice, miejsce pod skwer, tereny pod zabudowę wielo- i jednorodzinną i wreszcie granicę przemysłu (tą granicą powinno być pewnie zakład P&G i planowana Trasa Świętokrzyska). Do tego lokalne połączenie ze Szmulkami, np. połączenie Ziemowita z Łomżyńską. Na razie ludzie chodzą tam przez tory.

 • 21 lipca 2018 o godz. 01:09

  Natura twierdzi, że zamiast kościoła powinno być jeziorko ! Ja się z tym zgadzam i podpisuję się pod tym każdą łapką i kosteczką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.