Dużo zdjęć z wypadków na Trasie Toruńskiej

31
Share

Na naszym odcinku S8 samochody rozbijają się niemal codziennie. Zobaczcie, jak to wygląda z bliska, choć niektórych kierowców pewnie i tak niczego to nie nauczy.

 

Trasa Toruńska i Trasa AK należą do najruchliwszych i najniebezpieczniejszych dróg w całej Polsce. Jeździ nimi ponad 70 tys. samochodów na dobę, zaś w 2016 roku (to najświeższe upublicznione dane) na całej trasie S8 w granicach Warszawy miało miejsce aż 739 wypadków i kolizji. W tym na naszej części arterii, czyli na Trasie Toruńskiej, policjanci odnotowali 320 zderzeń samochodów – a więc niemal jeden wypadek dziennie!

Chociaż drogowcy wspólnie z policją podobno już od dwóch lat analizują przyczyny tych wypadków i myślą, jak zmniejszyć ich ilość, to na razie to ich myślenie nie przynosi większych  efektów. A że i kierowcy na bródnowskim odcinku S8 mają kłopoty z myśleniem, wypadki są tam przerażającą codziennością.

Do najpoważniejszych zdarzeń na Trasie Toruńskiej są wzywani na pomoc m.in. warszawscy strażacy. Zobaczcie na zdjęciach zrobionych przez Straż Pożarną, jak wyglądają skutki wypadków na naszym fragmencie S8. Wszystkie fotografie są z obecnego roku – pamiętajcie, że to tylko drobna część wszystkich kraks.

 

18 lipca 2018: jeden z najświeższych wypadków na Trasie Toruńskiej na Bródnie. Ciężarówka marki DAF z podpiętą naczepą wpadła w poślizg i uderzyła w barierki energochłonne na wysokości ul. Marywilskiej/Wysockiego. Akcja ratunkowa trwała 3 godziny.

 

15 lipca 2018: na odcinku między Łabiszyńską a Głębocką (w stronę Marek) rozpędzony samochód marki Hyundai wpadł na barierki. Jak się potem okazało, zarówno kierowca, jak i pasażer, byli pijani. Oboje trafili do szpitala.

 

3 czerwca 2018: w niedzielny poranek na Trasie Toruńskiej w okolicy ul. Modlińskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z nich próbował potężnie rozbitym autem uciec z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany po 500 metrach.

 

16 maja 2018: w tunelu Trasy Toruńskiej na Bródnie (w stronę centrum Warszawy) zderzyły się ze sobą aż cztery samochody ciężarowe. Dwóch kierowców TIR-ów doznało obrażeń. W jednym z samochodów ciężarowych w pojemnikach przewożone były materiały szczególnie niebezpieczne, które podczas wypadku rozszczelniły się wyciekając na pasy jezdni – na miejsce wezwano więc Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego, która przepompowała niebezpieczną substancje do zbiorników zastępczych. Łącznie w tej akcji ratunkowej brało udział kilkanaście zastępów PSP, a cała operacja trwała około 7 godzin.

 

6 kwietnia 2018: tym razem w tunelu na Bródnie doszło do wypadku na jezdni w stronę Marek. Zderzyły się ze sobą cztery samochody osobowe, w których łącznie podróżowało dwanaście osób, w tym trójka dzieci. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, chociaż dwóm osobom udzielono doraźnej pomocy medycznej.

 

22 marca 2018: w tym zdarzeniu na jezdni w stronę brały udział dwa samochody – Fiat Panda oraz ciężarowy Renault Gamma T. W momencie przybycia ratowników kierowcy opuścili auta o własnych siłach. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

 

9 stycznia 2018: w porannym szczycie w stronę centrum Warszawy – na wiadukcie Trasy Toruńskiej w okolicach ul. Łabiszyńskiej – zderzyły się cztery samochody osobowe: Opel Astra, Skoda Fabia, Chrysler Voyager oraz Citroen DS5. We wszystkich jechali tylko kierowcy, bez pasażerów. Nikomu nic się nie stało, ale w trakcie usuwania pojazdów zamknięta została Trasa Toruńska w kierunku centrum, co wiązało się z gigantycznymi korkami.

 

Tak dochodzi do wypadków na Trasie Toruńskiej (wideo)

 

wszystkie zdjęcia: Straż Pożarna/JRG 1/JRG 15

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx